• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy kolejkowe

OP
OP
bstok70

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Z książki wypadków. KNB (Kolej Na Białystok)

WADA POSTAWY
Nic nie poradzę. Mam skoliozę (boczne skrzywienie kręgosłupa) - wzruszyła ramionami Bipa patrząc na dyżurnego stacji Suchary, gdy ten zapytał jak ma teraz przyjąć towarowy z Mijowych Łąk
Wada postawy.jpg


ROZBIEŻNE INTERESY

Aż cztery wagony ochronne były zaangażowane przy próbie opanowania chuligańskich zapędów wagonów cystern. Mimo to postawiły one na swoim i zamiast do stacji Mijowe Łąki pojechały do "Wiórów", co z przerażeniem wytrzeszczając aż troje oczu zobaczyła SM-ka ciągnąca zdawkę z drewnem do Bielskiej fabryki Ikei.
Uparte beczki.jpg


"OWADZI" ROMANS.
- Czy to pan przyprowadził ten skład "Leningrad Express"? - zapytała z podziwem Wulkana 231 miła i ładna Stoneczka.
- Ma się rozumieć! - dumnie wypiął gniazda sprzęgów wielokrotnego sterowania Wulkan 231.
- A dlaczego się pan teraz odpiął od składu? Nie ma pan siły?
- Ja??? Miałbym nie mieć siły? - Wulkan tak się roześmiał, że aż wypsnęło mu się krótkie Rp1 - Przyjechałem przed czasem i zajrzałem do kumpla - też Wulkana - tylko dwóch nas takich legendarnych Fiatów jest.
- A czy ja mogłabym dowieźć ten skład do stacji Białystok Techniczna? Taka byłabym dumna....
- Droga pani! Mam tysiąc koni mechanicznych więcej niż pani, a i tak się czasem spocę. Ciężkie mają te wagony jak nie wiem co. Czasem myślę, że jakieś radioaktywne metale nimi wożą, albo złoto.
- Ależ bardzo proszę - Stonka nie dawała za wygraną.
- No dobrze. Niech już pani spróbuje. Będę prowadził nasłuch na trzecim kanale. Jak pani nie da rady to przyjadę na popych.
Stonka podjechała po wagony, a dwa Wulkany z lekkim politowaniem przyglądały się temu.
Narcystyczne Wulkany.jpg

- Fajna ta dziewczyna - zaczął 018.
- No. Dla mnie się ona też bardzo podoba - natychmiast dorzucił 231.
- A jak myślisz, na którego z nas ma oko?
- No raczej na mnie - jestem świeżo po rewizji, odmalowany, a ty to taki trochę jakby spatynowany.
- Ale mam więcej detali - z lekką złością zauważył 018.
- Ale ona lupy nie ma - zarechotał 231 - zaczekaj zaraz za Lewickimi spuchnie, to zobaczymy kogo wezwie.
Ale Stonka nie miała zamiaru spuchnąć. Pędziła na skrzydłach miłości.
- Tsmelaku! (Trzmielu) - zawołała do swojego kochanka z Bogdanki.
- Stoneczko moja kochana - zaterkotał Tsmelak - jak ci się udało wyrwać z więzów katorżniczej pracy manewrowej.
_ Nie ważne.....
CMOK. CMOK było tylko słychać namiętne pocałunki.
Owadzia schadzka.jpg


Tymczasem w Bielsku Podlaskim naczelnik biegał po torach i krzyczał:
- Gdzie ta łobuzica, lafirynda jedna? Pewnie znowu zwiała na schadzkę z tym Trzmielem. Hej wy tam! Nie widzieliście Stonki?
Wulkany aż wstrzymały pracę sprężarek.
- Do was mówię!
- Eeee, no, tego. Chyba zabrała mój skład "Leningrad Express" i pojechała. Zaraz za nią polecę - zwiększył obroty 231.
- Gdzie mi tu! Nie ma czasu. Ty 018 lecisz na Wióry i przywieziesz zdawkę. Ty 231 weźmiesz te usyfione węglarki z torów odstawczych i będziesz formować skład.
- Ale ja jestem świeżo po rewizji! Pachnący farbą! Mam agregat wysokiego napięcia. Jestem lokomotywą liniową.
- Teraz linową jest Stonka, której oddałeś wagony. Popylaj mi tu w mig po te węglarki.
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
654 34 1
Bipa lubi się wykolejać - nawet ze 2 czy 3 lata temu doprowadzając mnie niemalże do szewskiej pasji tym wykolejaniem spowodowała pochylenie się nad tematem blaszek dociążających wózki. Niestety nie urzeczywistniłem tego, zaś bipa stoi na bocznicy i trochę się kurzy.