• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy i wypadki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Przy tej prędkości to i tak szybko...choć niektórzy starzy maszyniści z PKP uważają, że wiesz że w COŚ walisz/walnąłeś to " walisz w nagłe" ... ale ta prędkość...
kostucha.gif
kostucha.gif
kostucha.gif

Jak gałęzie na torach lub zwierz to luz...
fotel bujany.gif
,
jak człowiek to się zaczyna polka galopka...
355157.gif


Pozdrawiam,
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
A propos wypadku w Japoni...
Przy tej prędkości to i tak szybko...choć niektórzy starzy maszyniści z PKP uważają, że wiesz że w COŚ walisz/walnąłeś to " walisz w nagłe" ... ale ta prędkość... Zobacz załącznik 580543 Zobacz załącznik 580543 Zobacz załącznik 580543
Jak gałęzie na torach lub zwierz to luz... Zobacz załącznik 580545 ,
jak człowiek to się zaczyna polka galopka... Zobacz załącznik 580546

Pozdrawiam,
No tak, tragedia ludzka a ty masz radochę... co widać po tych obrazkach.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Daromaro, po przeczytaniu tego artykułu który podlinkowałeś to mogę powiedzieć jedno- w wielu sytuacjach to prawda.
Najgorsze bywają jednak chwile gdy, tak jak Szwed1978 podlinkował artykuł opisujący, że maszynista się zorientował o walnięciu człowieka.
J1974H0, po części mogłeś odnieść wrażenie, że tu tragedia a idiota/psychol sobie robi zabawę - ja to rozumiem.
Tylko czy masz związek z koleją w 1:1 czy nie- przepraszam, ale nie pamiętam, bo trochę trudno ogarnąć kto kim jest z zawodu na tym forum,
Jeśli masz związek z koleją to znasz/słyszałeś: 3 x Z...
Taka prawda, jak w coś walisz i nie jest to człowiek to luz... czujesz ulgę, a jak się okazuje, że to człowiek to masz polkę galopkę...
Myśli Ci krążą wokół jednego tematu..., czy mogłeś coś zrobić..., czy Ty jesteś w porządku i postąpiłeś jak trzeba... nie ma czego zazdrościć...
A przesrane ma właśnie kierownik pociągu, bo patrzy na ten bałagan i ewentualnie musi udzielić pomocy przedlekarskiej ( maszynista pilnuje maszyny)...

Pod rozwagę:

Pozdrawiam,
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dziś na pasku info tvn24 pisali o wypadku na kolejce wąskotorowej w płn-wsch cześci kraju ale chyba nie chodziło o Polskę /umknęło mi/. Są ranni. Ktoś coś wie więcej?
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Wszystko zalezy od tego czy ostoja jest cala. Teraz latwiej jest odbudowac stara lokomotywe niz wprowadzic nowa. Cos tam weszlo w prawie o zgodnosci z czyms tam :)
 

Alex D

Znany użytkownik
Reakcje
309 2 0
Po ponad 10 latach od modernizacji trakcji na odcinku K-CE Ligota - P.O. K-CE Piotrowice, po kolejnych wypadkach kolej postanowiła zadbać o bezpieczeństwo na torach. Ostatni wypadek śmiertelny młodej kobiety z udziałem Pendolino zmusił do uzupełnienia brakujących barierek.

https://www.wprost.pl/kraj/10127039...rach-w-katowicach-nie-zyje-mloda-kobieta.html

Przed zdarzeniem - nielegalne przejście
nielegalne przejście.jpg
Widok brakującej barierki
przej.jpg

Po wypadku z maja dospawano brakujące przęsła.
po wypadku.jpg

..... i akurat jechał ...
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Skąd ja to znam..., ludzie to czasem gorzej od świętych krów... Sądzą, że pociąg IM POWINIEN ustępować... Nic tylko się na...
mixtura.gif
mixtura.gif
mixtura.gif
.
bo na trzeźwo tego toku rozumowania nie zrozumiem...

Pozdrawiam,...

ps. w Boże Ciało miałem okazję zgarnąć szóstkę z geriatryka wracającego z procesji... na pytanie, czy śpieszą się na cmentarz przywódca grupy machnął ręką na zasadzie spadaj gówniarzu... samo życie...
kostucha.gif
kostucha.gif
kostucha.gif
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 82

Podobne wątki