• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy i wypadki

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#3
witam ,jakieś dwa tygodnie po wypadku w szczekocinach wraz z kilkoma innymi przypadkowymi osobami byłem śewiadkiem prawie cx czołówki na moście gdańskim.Nad wisłostradą zatrzymał się szynobus a na niego z gdańskiego wyjechał elf ,po kilku minutach szynobus się wycofał na Pragie.Następne składy jeździły już normalnie.
W OSTROWIE prywaciarz czerwone przejechał
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.184 8 0
#6
''Popsuli siódemkę!''
Nie martw się - zapewne ją naprawią :)
Około 4.35, na stojący przy peronie "kibel" do Wrocławia, wjechała była ostrowska "siódemka" (obecnie w "barwach" PHU LOKOMOTIV) prowadząca skład towarowy. Całe szczęście, że skład był pusty i obyło się bez ofiar śmiertelnych. "Kibel" został przepchnięty ze 150 metrów. Kto zawinił - narazie nie wiadomo.
Ja zaś, zamieszczam parę fotek, już po uprzątnięciu pozostałych wagonów.
 

Załączniki

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
137 3 0
#10
naprawdę wygląda jak by to był sabotaż tyle wypadków/incydentów w tak krótkim odstępie czasu?!?!? (a tak o wszystkich nie wiemy bo tych drobnych się nie upublicznia)
często jest pokazywany w TV fakt że maszynista nie widzi światła sygnalizatora, bo jedzie "pod słońce" ale ja nigdy nie widziałem aby jakiś maszynista miał okulary słoneczne...:confused:
Nie mam wiedzy pełnej na ten temat, ale tak jak w innych branżach np transport samochodowy, przewozy autobusowe jak jakiś kierowca "zmoczy d***" (sic!) (pijaństwo, kradzież) to firma idzie mu na rękę, zwalnia za porozumieniem stron i taki pracownik idzie pracować do konkurencji. Pojawia się często informacja że nowe ELFY (Pesa) mają problemy z hamulcami... a firma chcę wejść na rynek niemiecki.
W zeszłym roku mój brat wracał pociągiem z nad morza (z Władysławowa) i pociąg intercity "pomylił" tory i wjechał na tor SKM'ki (okolice przystanku Gdynia Port)
a związkowcy powtarzają że winny jest system, a tu w prawie każdej sytuacji zawinił "czynnik ludzki" Czy Ci ludzie na kolei są bez wyobraźni? tak łatwo lekceważą sobie wszystko!?!
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#13
Kolejny super nius z TVNu - w Poraju pociąg wrócił na peron po pasazerów, za to w Gliwicach "pasazerowie nie czekali tylko sami podeszli do wagonów". Ciekawe zachowanie pasazerów jak na stację końcową relacji....
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#16
Czyli jednak bardzo rzetelna informacja ze strony TVN :) Wszystkie inne media poinformowały, że nie czekali na powrót składu na peron pasażerowie będący w środku, tylko otworzyli drzwi i wysiedli - a TVN proszę, zauważył, że czekający na ten pociąg na peronie pasażerowie podreptali za składem poza peron i sobie wsiedli :)
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#18
Żeby nie było nudno mamy dziś następne zdarzenie. Tym razem wykolejenie składu towarowego http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/8185/Zebrzydowice-wykolejenie-skladu-PKP-Cargo.html

Problemem były by straty w ludziach lub kolizja taboru.Tym zdarzeniem bym się nie stresował ,kiedyś był taki tygodnik Kolejarza ,,Sygnały" a potem ,,Nowe Sygnały" ,Poczytna gazeta o problemach radościach i smutkach różnych spraw służb PKP oraz porady prawne i tp.Tam były rubryki -Z książki Wypadków oraz -Z raportów SOK więc wykolejeń było kilka w miesiącu.
 
OP
OP
MichałK

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#20
Problemem były by straty w ludziach lub kolizja taboru.Tym zdarzeniem bym się nie stresował ,kiedyś był taki tygodnik Kolejarza ,,Sygnały" a potem ,,Nowe Sygnały" ,Poczytna gazeta o problemach radościach i smutkach różnych spraw służb PKP oraz porady prawne i tp.Tam były rubryki -Z książki Wypadków oraz -Z raportów SOK więc wykolejeń było kilka w miesiącu.
Tak zgadza się. Kiedyś o takich sytuacjach można było dowiedzieć sie tak jak podajesz w "Sygnałach". Obecnie w dobie internetu wiesz o tym kilka minut po zdarzeniu, a nie daj Boże jak media to podchwycą...temat rzeka na kilka dni:eek:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 82

Podobne wątki