• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy i wypadki

dyżurny ruchu

Znany użytkownik
Reakcje
154 3 0
Pijaczyna mnie nie dziwi-byli, są i będą, za to znieczulica w społeczeństwie jest straszna...nikt się nie zatrzymał, nikt pewnie na policję nawet nie zadzwonił, nikt nawet z samochodu nie wysiadł by tego żula-wandala zatrzymać...każdy się bardzo spieszy i patrzy w drugą stronę...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
Andrzeju, po czasie przeczytałem raz jeszcze to co napisałeś i pojawiło mi się pytanie...
Na stacji Warszawa Zachodnia na wysokości przejścia pomiędzy grupami od strony wschodniej jest pomiędzy torami PKP PLK i WKD budynek wyglądający na starą nastawnię - czy dobrze wnioskuję, że to była nastawnia wykonawcza dla grupy dalekobieżnej w stronę Warszawy Centralnej?
Pamiętajmy o aktualnie reaktywowanej Warszawie Głównej... (obstawiam obsługę tego okręgu - wyjazd do Warszawy Głównej- z nastawni obok peronu piątego)
Czy dobrze rozumiem??

Pozdrawiam,...
Jakoś przeoczyłem ten wpis i pytanie. Tak, ten budynek to właśnie była nastawnia wykonawcza Wz1 dla układu dalekobieżnego od strony wschodniej. Budynek na przedłużeniu peronu 5 to dawna nastawnia dysponująca Wz. Jak już pisałem, nie pamiętam, czy z dysponującej Wz nastawiano zwrotnice, czy wszystko było nastawiane z Wz1 (oczywiście wjazd i wyjazd z Głównej też). Od strony zachodniej, nastawnia wykonawcza, o ile pamiętam Wz5, to parterowy budynek na przedłużeniu peronu 6. Numeracja pozostała z czasów, gdy nastawni wykonawczych było więcej, bo obsługiwały również tory podmiejskie.
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.734 17 0
Łódź Olechów 16.03.2019r. Na czele składu węglarek prywatnego operatora, pod pierwszym wagonem, najprawdopodobniej zwrotnica zmieniła swoje ustawienie. Efekt powyższego widać na zdjęciu. Nie mogłem podejść bliżej ponieważ panowie w pomarańczowych kamizelkach, jak tylko mnie zobaczyli, natychmiast sięgnęli po telefony. Odebrałem ten gest jako "wysoce nieprzyjazny" i niezwłocznie zawróciłem. Wagony ciągnęła Skoda 181.
1.JPG
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Łódź Olechów 16.03.2019r. Na czele składu węglarek prywatnego operatora, pod pierwszym wagonem, najprawdopodobniej zwrotnica zmieniła swoje ustawienie. Efekt powyższego widać na zdjęciu. Nie mogłem podejść bliżej ponieważ panowie w pomarańczowych kamizelkach, jak tylko mnie zobaczyli, natychmiast sięgnęli po telefony. Odebrałem ten gest jako "wysoce nieprzyjazny" i niezwłocznie zawróciłem. Wagony ciągnęła Skoda 181.
Zobacz załącznik 639934
No cóż, wszedłeś w miejsce, gdzie Ciebie być nie powinno. ;) Zatem nie masz co się dziwić.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.517 33 3
hehe, a mimo to piernaty im nie pospadały o_O
Nie wiem, co to za wojska obecnie mamy, jak nie rozpieprzą się gdzieś na autostradzie, to teraz wcelowali we wiadukt...
Specjaliści, a czy w razie czego potrafią również walczyć ?
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.055 25 2
No cóż, myśleli pewnie że jeszcze są u siebie w USA, a tam mają taką skrajnię, że kontener na kontenerze przewożą.
Wystarczyłoby trochę obycia z nowym środowiskiem, ale może ich na przepustki nie puszczają i wyszło, że są niekumaci.
Ciekawe co oberwie (od swoich) organizujący i przygotowujący tą logistykę.
Gdzie tzw. rozpoznanie w terenie ?
A wiadukt ? - z dobrego i solidnego niemieckiego betonu.
Poza tym ta ciężarówka zahaczyła z drugiej strony tego wiaduktu, ale tam też żadnego śladu nie ma.
Co mogła blaszka karoserii wobec betonowego wiaduktu, to nie czołg.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
A ja spytam, co robił rewident przed odprawieniem składu? Klient nie musi wiedzieć, jak powinno się ładować przewożone towary, ale kolej chyba powinna to sprawdzić przed odjazdem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 82

Podobne wątki