• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy i wypadki

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.305 58 3
Cytat ze strony:https://www.facebook.com/straz.poli...AzcbBFP39Q7RIvKdBDdVUp5Y1Mc2fitX2FbvaZj9BxOis
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach
5 godz. ·
Dzisiaj przed południem doszło do wypadku samochodu z pociągiem niemieckiego przewoźnika na przejeździe kolejowym w pobliżu Kołbaskowa. Wskutek uderzenia kierujący pojazdem osobowym zginął na miejscu, następnie auto zapaliło się i pożarem objęty został przód zespołu trakcyjnego. Wszyscy pasażerowie pociągu ewakuowali się z pomocą maszynisty. Działania straży pożarnej polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru. W punkcie kulminacyjnym akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej (2 z OSP Kołbaskowo, 2 z JRG Szczecin i 3 z JRG Police), dodatkowo PRM i Policja.
Obecnie ruch kolejowy jest wstrzymany.

Rzadko chyba zdarza się aby doszło do pożaru
47430549_2032916270135289_1238346604532989952_o.jpg
47573379_2032916183468631_1835035304180842496_n.jpg
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.446 72 3
Wiesz, zasadniczo zależy jak i gdzie trafisz... Tu pewnie zaszła kombinacja iskrzące przewody / zwarcie w akumulatorze na skutek uszkodzenia mechanicznego oraz przewody paliwowe...

Pozdrawiam,...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.446 72 3
Kurde, ten przejazd to w ogóle jakaś porażka... Gdy na przejeździe obok zamykają się rogatki, to da się zobaczyć pogoń w celu zaoszczędzenia kilku sekund, by nie stać "na szlabanach" i kierowcy gonią do tego właśnie przejazdu...
Czasem jak widzę ich gonitwę to mnie normalnie ogarnia przerażenie, jakim trzeba być ... i ...( tu słowo na "d" określające poziom inteligencji oraz na "k" jako określenie charakteru) by narażać siebie oraz swoje dzieci wiezione do przedszkola/żłobka by zyskać / oszczędzić kilka chwil...
Wtedy nie pozostaje nic jak tylko MEGA Rp1 i ewentualnie jak niema reakcji nagłe i czekać ( oczywiście rozwój sytuacji jest szybszy...)...

Pozdrawiam,...
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
997 63 25
Wypadki były są i będą. W branży zostają ci co mają zimną krew nie ma co przeżywać. Takie podejście mam ja. Jak by przywac to lepiej zawód zmienić... A tak przy okazji. Dziś o 17 było trafienie osoby postronnej między Poznań Garbary a Poznań Wschód.
 

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 7 0
Wyścigi z drużnikiem to w Kobyłce gdzie mieszkam norma i nie mówię tylko o kierowcach. Kilkukrotnie widziałem mamusie z wózkiem, która bezceremonialnie wchodzi na przejazd mimo zamykającego się szlabanu. Żeby było ciekawiej trzy kroki od przejazdu jest przejście podziemne z windami itp...
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.055 25 2
Ostatnio miałem sytuację pod Garwolinem, gdzie na niestrzeżonym przejeździe zatrzymał się kierujący samochodem osobowym, a tuż przede mną ruszył i bardzo powoli przejeżdżał przed czołem mojego pociągu. Wcześniejsze podanie Rp1 nie zrobiło na nim wrażenia i tylko dzięki nagłemu hamowaniu nie doszło do bum. Czy ten "odważny ryzykant" testował swoją, czy moją adrenalinę ?
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Wypadki były są i będą...
To czy będą czy nie to zależy. Np. od tego czy nadal będzie istniała tolerancja społeczna dla przestępców ignorujących zasady ruchu, przejeżdżanie/przechodzenie na czerwonym na przejazdach co jest już normą a nie wyjątkiem, jak i ignorowanie STOPU na przej. niestrzeżonych i tym podobne. Są kraje gdzie takiej tolerancji nie ma, co ciekawe jest tam też dużo mniej katolików, a większość uważa się za niewierzących w ogóle. Nie wiem czy to ma znaczenie ale czasem się zastanawiam.
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.055 25 2
Jak wynikało z obliczeń i testów to właśnie nie zatrzymując się na przejeździe mam owe 90% szans na przeżycie.
stare tory - a czy Ty uważasz, że posiadacz prawa jazdy przepisów może nie przestrzegać ?
Przed przejazdem stoi znak "STOP" i jego nie można ignorować, a wszelkie dywagacje czy można i z jaką prędkością przjeżdżać przez przejazd bez zatrzymania jest prowokowaniem nieszczęścia. Ignorowanie tego znaku jest karalnym naruszeniem przepisów i tyle w temacie.
Może jeszcze zaczniesz teoretyzować, czy można sobie przejeżdżać na czerwonym przez skrzyżowanie, gdy widać, że nikogo na nim nie ma ?
Po co stać i dodatkowo marnować czas i paliwo na ten przykład ?
 
Ostatnio edytowane:

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Inny przykład związany ze znakiem STOP.Niedaleko miejsca w którym mieszkam jest skrzyżowanie dwóch małych ulic można powiedzieć osiedlowych.
U wylotu jednej z nich postawiono znak STOP który jest potrzebny jak wszy w tyłku bo zatrzymując się przed nim w dzień nie ma szans na zauważenie
auta jadącego ulicą z pierwszeństwem,parkujące na niej auta(w wyznaczonym miejscu)skutecznie to uniemożliwiają.Jedynym wyjściem z tej
sytuacji byłoby postawienie lustra,kilkakrotnie mieszkańcy zgłaszali problem i wiesz co usłyszeli -że lustro jest za drogie, jest znak STOP
to niech się kierowcy martwią.I bardzo podobnie jest ze stawianiem znaków STOP na przejazdach,bo tam gdzie jadacy pociąg można zobaczyć
z dużej odległości nie jest on zbyt potrzebny a tam gdzie,jak już pisałem,pociąg można zauwazyć z bardzo małej odległości znak nie będzie
"w stanie" spełnić swojego zadania.Ponieważ;jak też już pisałem,jestem cały bo nie zatrzymałem się pod bezsensownie postawionym znakiem
więc teraz wolę zapłacić mandat i żyć niż mieć na nagrobku napis"tu leży kierowca,zabił go kodeks drogowy".I jeszcze raz napiszę tym razem
dużymi literami NIE ZATRZYMUJĘ SIĘ PRZED ZNAKIEM STOP NA PRZEJAZDACH KOLEJOWYCH,ZACHOWUJĄC JEDNAK SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ.
POZOSTAŁYCH PRZEPISÓW NIE ŁAMIĘ Z PREMEDYTACJĄ.Tak na marginesie kiedyś łamało się przepisy instalując w aucie trzecie światło stop.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Stare tory, takich którzy wiedzieli lepiej też jest sporo na cmentarzu. Żyjesz w swoim świecie i jest ci dobrze, OK, twoja sprawa. Akurat na moim osiedlu też jest ulica z lustrem, bo widoczność bardzo ograniczona, jest też znak stop. Kiedyś taki lepiej wiedzący uderzył mnie, bo się nie zatrzymał i twierdził że w lustrze nic nie widział to miał prawo jechać. Gdyby sie zatrzymał kolizji pewnie by uniknął.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
U wylotu jednej z nich postawiono znak STOP który jest potrzebny jak wszy w tyłku bo zatrzymując się przed nim w dzień nie ma szans na zauważenie auta jadącego ulicą z pierwszeństwem,parkujące na niej auta(w wyznaczonym miejscu)skutecznie to uniemożliwiają.
Należy zatrzymać się albo przed poprzeczną linią na jezdni, a jeśli jej nie ma, to w miejscu, skąd widać poprzeczną ulicę, niekoniecznie przed znakiem.
http://oskduet.pl/nauka-jazdy/znak-stop-b20
Z pozostałymi argumentami kolegi stare tory chyba nie ma sensu dyskutować, bo już o tym było wcześniej.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Należy zatrzymać się albo przed poprzeczną linią na jezdni, a jeśli jej nie ma, to w miejscu, skąd widać poprzeczną ulicę, niekoniecznie przed znakiem.
Cały problem w opisanym wypadku polega na tym,że miejsce z którego widać poprzeczną ulicę znajduje się......na środku poprzecznej ulicy.
Łuk jezdni i parkujące samochody stanowią skuteczną zasłonę.W tym wypadku widać jaskrawo,że są w życiu sytuacje o których się twórcom
przepisów nie śniło.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 82

Podobne wątki