• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy i wypadki

Przy tej prędkości to i tak szybko...choć niektórzy starzy maszyniści z PKP uważają, że wiesz że w COŚ walisz/walnąłeś to " walisz w nagłe" ... ale ta prędkość...
kostucha.gif
kostucha.gif
kostucha.gif

Jak gałęzie na torach lub zwierz to luz...
fotel bujany.gif
,
jak człowiek to się zaczyna polka galopka...
355157.gif

Pozdrawiam,

J1974H0

Znany użytkownik
A propos wypadku w Japoni...
Przy tej prędkości to i tak szybko...choć niektórzy starzy maszyniści z PKP uważają, że wiesz że w COŚ walisz/walnąłeś to " walisz w nagłe" ... ale ta prędkość... Zobacz załącznik 580543 Zobacz załącznik 580543 Zobacz załącznik 580543
Jak gałęzie na torach lub zwierz to luz... Zobacz załącznik 580545 ,
jak człowiek to się zaczyna polka galopka... Zobacz załącznik 580546

Pozdrawiam,
No tak, tragedia ludzka a ty masz radochę... co widać po tych obrazkach.

Daromaro, po przeczytaniu tego artykułu który podlinkowałeś to mogę powiedzieć jedno- w wielu sytuacjach to prawda.
Najgorsze bywają jednak chwile gdy, tak jak Szwed1978 podlinkował artykuł opisujący, że maszynista się zorientował o walnięciu człowieka.
J1974H0, po części mogłeś odnieść wrażenie, że tu tragedia a idiota/psychol sobie robi zabawę - ja to rozumiem.
Tylko czy masz związek z koleją w 1:1 czy nie- przepraszam, ale nie pamiętam, bo trochę trudno ogarnąć kto kim jest z zawodu na tym forum,
Jeśli masz związek z koleją to znasz/słyszałeś: 3 x Z...
Taka prawda, jak w coś walisz i nie jest to człowiek to luz... czujesz ulgę, a jak się okazuje, że to człowiek to masz polkę galopkę...
Myśli Ci krążą wokół jednego tematu..., czy mogłeś coś zrobić..., czy Ty jesteś w porządku i postąpiłeś jak trzeba... nie ma czego zazdrościć...
A przesrane ma właśnie kierownik pociągu, bo patrzy na ten bałagan i ewentualnie musi udzielić pomocy przedlekarskiej ( maszynista pilnuje maszyny)...

Pod rozwagę:

Pozdrawiam,

Alex D

Aktywny użytkownik
Po ponad 10 latach od modernizacji trakcji na odcinku K-CE Ligota - P.O. K-CE Piotrowice, po kolejnych wypadkach kolej postanowiła zadbać o bezpieczeństwo na torach. Ostatni wypadek śmiertelny młodej kobiety z udziałem Pendolino zmusił do uzupełnienia brakujących barierek.

https://www.wprost.pl/kraj/10127039...rach-w-katowicach-nie-zyje-mloda-kobieta.html

Przed zdarzeniem - nielegalne przejście
nielegalne przejście.jpg
Widok brakującej barierki
przej.jpg

Po wypadku z maja dospawano brakujące przęsła.
po wypadku.jpg

..... i akurat jechał ...

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Skąd ja to znam..., ludzie to czasem gorzej od świętych krów... Sądzą, że pociąg IM POWINIEN ustępować... Nic tylko się na...
mixtura.gif
mixtura.gif
mixtura.gif
.
bo na trzeźwo tego toku rozumowania nie zrozumiem...

Pozdrawiam,...

ps. w Boże Ciało miałem okazję zgarnąć szóstkę z geriatryka wracającego z procesji... na pytanie, czy śpieszą się na cmentarz przywódca grupy machnął ręką na zasadzie spadaj gówniarzu... samo życie...
kostucha.gif
kostucha.gif
kostucha.gif

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Prawdziwa kolej 0
Prawdziwa kolej 32