• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy i wypadki

Szymeq125

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
Powiem wam, że sytuacja no niecodzienna i niebezpieczna, ale jak zobaczyłem filmik z wagonami to aż się uśmiechnąłem pod nosem, bo nigdy nie myślałem, że taka sytuacja może mieć miejsce ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
No to ten, co robił szczegółową próbę hamulca będzie miał ciepło:(...:cry:... Poza tym ciekawe, co faktycznie się tam stało.
Z informacji wynika, że trzy wagony się odczepiły a skład pojechał dalej, czyli tak jakby nie spadło ciśnienie powietrza w przewodzie głównym - jeden wielki znak zapytania... Jeśli skład dojechał do najbliższej stacji , to tu dyżurny musiał go zatrzymać, bo stwierdzono brak tarczy końca pociągu ( tzw końcówek). Tu karta próby hamulca się kłania, ponieważ tu powinien być wpisany numer ostatniego pojazdu kolejowego bez napędu - wagonu. Niezgodność powoduje uruchomienie procedur, czyli zabezpieczenie przejazdów i dalej to co wpisane jest w regulaminy techniczne...

Pozdrawiam z MMz:)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Z informacji wynika, że trzy wagony się odczepiły a skład pojechał dalej, czyli tak jakby nie spadło ciśnienie powietrza w przewodzie głównym
Dziś rano w telewizji powiedziano, że był to "pociąg lub skład manewrowy". To drugie mogłoby chyba tłumaczyć niezadziałanie hamulca zespolonego.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Andrzeju, jak wpatrzysz się w nagranie to dostrzeżesz tarcze końca pociągu...
Poza tym, w późniejszej relacji w TV było widać wyrwany element cięgłowy z gniazda ( hak). Wniosek nasuwa się jednoznaczny- pośpiech wskazany jest przy biegunce i łapaniu pcheł. Gdyby sprzęgnęli przewód główny nawet by sprawy nie było...

Pozdrawiam z 27WE:)
 

marian

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
6 0 0
A mi to wygląda na taki happening zorganizowany przez PMR-Modele w celu promocji nowych wagonów, co to kolega Dracula pisze o nich w nowościach 2017, a ludziska już je zamawiają, hę. Bo to chyba ten typ wagonu latał tam i z powrotem po stacji? :cool:
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Dopóki kierowcy nie zaczną odpowiadać za takie szkody z własnej kieszeni (zajęcia konta, zlicytowanie chaty itp.) a nie z ubezpieczenia to sytuacja się chyba nie zmieni...
Nie wiem czy się orientujesz ale po to właśnie wymyślono obowiązkowe ubezpieczenie OC. Twój pomysł z płaceniem z własnej kieszeni przez kierowców za spowodowane szkody jest delikatnie mówiąc "chorym pomysłem". Co innego gdyby był pijany ale nie był. Myslisz, że ten kierowca chciał specjalnie doprowadzić do takiej sytuacji?? Zanim zaczniesz wypowiadać się na takie tematy w ten sposób to radziłbym obiektywnie spojrzeć na sytuację. Nikt nie jest doskonały i nieomylny chyba, że Ty nigdy nie popełniłeś żadnego błędu w życiu?
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Wydaje mi się że problemem jest brak odpowiedniego nadzoru nad budową (wina wykonawcy), nieprzestrzeganie BHP itp. Podobnie jak kolega Maverick mieszkam za granicą i podróżuje do pracy pociągiem każdym dnia ale nie zdarzyło mi się usłyszeć komunikat który by sugerował tego typu wypadek.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
519 41 1
Nie wiem czy się orientujesz ale po to właśnie wymyślono obowiązkowe ubezpieczenie OC. Twój pomysł z płaceniem z własnej kieszeni przez kierowców za spowodowane szkody jest delikatnie mówiąc "chorym pomysłem". Co innego gdyby był pijany ale nie był. Myslisz, że ten kierowca chciał specjalnie doprowadzić do takiej sytuacji?? Zanim zaczniesz wypowiadać się na takie tematy w ten sposób to radziłbym obiektywnie spojrzeć na sytuację. Nikt nie jest doskonały i nieomylny chyba, że Ty nigdy nie popełniłeś żadnego błędu w życiu?
Każdy popełnia błędy, ale nie kazdy nadaje się do każdej pracy. Nie każdy także zdaje sobie sprawę jakie mogą być skutki nieodpowiedzialnego zachowania
oraz braku myślenia i przewidywania.
Są zawody, które nie wybaczają pomyłek, braku myślenia i przewidywania oraz olewajstwa. No niestety tak to wygląda.
Masz rację, że nikt celowo nie chce doprowadzić do takiej czy innej sytuacji, ale obiektywnie rzecz ujmując, każdy powinien być świadomy tego co robi
i jaką pracę wykonuje i myśleć(!!!) o tym co robi i z czego żyje, niezależnie czy to za biurkiem lekarskim, czy nastawnikiem lokomotywy, czy kierą samochodu, a zwłaszcza ciężarowego, również.
W takich zawodach nie ma miejsca dla ludzi z przypadku. Pomylić to się może ksiądz po kolędzie, pukając do drzwi pustostanu, albo osoba roznosząca ulotki, ale
już sprzątaczka nie koniecznie (wycierając jedną szmatą kibel a potem stół).
Efekty "pomyłek" m.in. kierujących pojazdami są bardzo brzemienne w skutkach i pociągają za sobą ludzkie tragedie (nie tylko poszkodowanych bezpośrednio), oraz pociagają za sobą koszty, m.in. takie, które my wszyscy ponosimy jako konsekwencje pomyłek nieodpowiedzialnych osób, nienależycie wykonujących swoje obowiązki...
Dla przykładu, skoro była mowa o OC, ubezpieczyciel w wiadomy sposób nie pozwoli sobie na straty (ha, o jakich stratach mówimy - zawsze są na plusie, nie da się inaczej, złoty interes) i będzie szukał tak jak to jest ostatnio w kieszeniach nas wszystkich żeby odbić sobie wypłaty odszkodowań, podwyższając wspomniane polisy OC.
Już o innych stratach nawet nie wspominam ,bo nie ten temat, ale można by mnożyć, a jak jest każdy widzi. No może nie każdy, bo wtedy nie dochodziło by do takich sytuacji.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 82

Podobne wątki