• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katastrofy i wypadki

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.706 17 0
Dziś przypada czterdziesta rocznica katastrofy pod Otłoczynem, najtragiczniejszej katastrofy w powojennych dziejach polskiej kolei.
Niedawne wpisy kolegów: holosala, Kempola oraz mikla dot. katastrofy pod Otłoczynem w 1980r skłoniły mnie, by w zeszłym tygodniu, w drodze do Torunia zatrzymać się na chwilę w miejscu, gdzie niewiele ponad 40-ci lat temu rozegrała się ta tragedia.
Idąc od strony DK nr 1w kierunku torów oczom ukazuje się taki widok:
10.jpg
Tego dnia, nie tylko ja odwiedziłem to miejsce.

Ilość zniczy i kwiatów wskazuje, że pomimo upływu lat, ludzie nadal pamiętają...
11.jpg 12.jpg

Szczególnie mocno przemówił do mnie znajdujący się nieco na uboczu, jakby schowany przed okiem "przypadkowego turysty", w gąszczu krzewów, taki obraz
14.jpg
Świeże bukiety kwiatów, walizka - symbol podróży (niestety niedokończonej) oraz dwie "badziewne" gliniane figurki parowozików, które w tym miejscu nabierają zupełnie innego znaczenia...

Samo miejsce - wydawałoby się nic szczególnego - zwyczajna linia dwutorowa, jakich wiele w naszym kraju...
16.jpg
Choć dalsze otoczenie mocno się zmieniło - patrząc dalej na wprost, za torami widać autostradę A1.

W lewo - patrząc w stronę Kutna- widać kolejowy wiadukt przerzucony nad nitkami tejże autostrady.
18.jpg

Starsi maszyniści przejeżdżając przez to miejsce nadal pamiętają i pomimo upływu 40-lat, podają sygnał baczność. Poza tym panuje tam jakaś dziwna cisza pomimo tego, że w oddali słychać delikatny szmer przejeżdżających samochodów. A może tylko mi się wydawało...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 82

Podobne wątki