• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Katalogi części zamienych

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
#1
Cześć wszystkim. Tak sobie pomyślałem, czy nie dałoby się zrobić bazy danych katalogów części zamiennych do różnych pojazdów N. Na pierwszy ogień przydałby sie Fleischmann. Ciągle doświadczam niedoborów tamtejszej wyszukiwarki. Przykładowo chciałbym zobaczyć jaki jest nr katalogowy nadwozia, powiedzmy wagonu 890207. I co? Wpisuje ten nr do wyszukiwarki flesia i oczywiście wychodzą wózki, przejścia międzywagonowe, ale nadwozia za cholerę ni ma. Co więcej, nie mam nawet punktu zaczepienia - jak chcę wózki to wiem, że nr się będzie zaczynał od 31, podwozia od chyba 30 i można strzelać wpisując nr plus nr katalogowy wagonu. Ale np. nadwozia próbowałem już ze sto dwadzieścia razy i nigdy mi się nie udało. Więc może utworzyć coś na kształt bazy et- blattów do wagonów?
Pozdrówka
Storch
 
OP
OP
S

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
#2
No to wątek ma ciąg dalszy...ośmieliłem się napisać mail do Flesia z pytaniem o budę do wagony SBB...
Cytuję fragmencik odpowiedzi:
"Ersatzteile von Personen und Güterwagen gibt es nur für "Verschleißteile". D.h. Drehgestelle, Achsen, Kupplungen, Kupplungsfedern etc.
Gehäuse, Beschwerungen oder Fenster gibt es nicht einzeln, das würde unser Ersatzteillager sprengen, da wir sehr, sehr viele unterschiedliche Einzelteile haben.
Sie können nur versuchen, solche Teile im Internet oder auf Tauschbörsen zu finden."
A teraz po naszemu:
"Części zamienne do wagonów osobowych i towarowych są dostępne tylko dla "części zużywalnych". Oznacza to wózki, osie, sprzęgi, sprężyny sprzęgające itp.
Obudowy, ciężarki lub okna nie są dostępne pojedynczo, gdyż wykraczałoby to poza nasz magazyn części zamiennych, ponieważ posiadamy wiele, wiele różnych pojedynczych części.
Można jedynie próbować znaleźć takie części w internecie lub na giełdach." (tłum. automatyczne ale nie google)
Wniosek z tego taki że tym bardziej warto poskładać jakąś bazę danych. Bo np. podwozie nie jest "zużywalne" a u Flesia bez problema daje się znaleźć. I to nawet w różnych wariantach (np. niebieskie do polskich Eaosów - mają nadwyżkę bo obniżyli cenę:)
Pozdraw
Storch
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 6
Tabor 9
Tabor 2

Podobne wątki