• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kaszuby - AD 1986

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.208 8 0
#1
Kolejny wątek z serii - "fotki Kolegi Piotra".

Zamglony, chłodny poranek. W rolach głównych: Ty2-854, Ty2-327, Ty42-126. Klimat zapracowanej kolei, przewożącej wszelakie dobra, tu i tam ...

Przyjemnego oglądania :)
 

Załączniki

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#3
Czy możliwe do ustalenia "który jest który" na poszczególnych zdjęciach. Wiem, że w podwójnej trakcji występują Ty2-854 i Ty42-126 ale te pojedyncze to już .... schody. :(
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#14
Za zgodą gospodarza wątku wrzucę kilka swoich zdjęć z tamtych stron, choć z lat nieco późniejszych. Jest przełom lat 1980-tych i 90-tych, może 1991-92 (nie jestem w stanie dziś tego sprawdzić). Wyjazd pociągu zbiorowego z Kościerzyny w kierunku Lipusza. Często pociągi były tak długie i ciężkie, że potrzebny był popych. Tym razem wysłano lokomotywę popychającą specjalnie na potrzeby tych zdjęć, bo tego akurat dnia skład do najdłuższych nie należał. No ostatniej fotce widać parowóz wracający do Kościerzyny po zakończonym popychaniu. Niestety, nie mam żadnych zapisków, ani chwilowo dostępu do oryginalnych slajdów, a z kiepskich skanów nie da się odczytać numerów lokomotyw. Skany robiłem parę lat temu na próbę, może kiedyś uda mi się podejść do tego bardziej systematycznie.

Kościerzyna I-1d.jpg
Kościerzyna I-2c.jpg
Kościerzyna I-3c.jpg
Kościerzyna I-4c.jpg
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
#15
Ale brudne teigreki:) myslalem ze tylko w Walbrzychu byly takie brudne. Ale to potwierdza fakt ze w ostatnich latach oprucz kilku przypadkow Ty2 byly w zasadzie traktowane jako konie pociagowe:)
 
Reakcje
1.731 13 0
#17
Ale brudne teigreki:) myslalem ze tylko w Walbrzychu byly takie brudne. Ale to potwierdza fakt ze w ostatnich latach oprucz kilku przypadkow Ty2 byly w zasadzie traktowane jako konie pociagowe:)
Ty2 , w ostatnich latach swojej służby w Skierniewicach, były przykładem totalnego "brudastwa"....:D. Osobiście pamiętam jak nie raz pytałem Tatę jak przejeżdżaliśmy tamtędy , czemu parowozy są takie szaroczarne ( parowozownię i wachlarz z lokomotywami idealnie było widać z okien pociągów ). Parowozy w Sierpcu, w ostatnich latach służby, też do czyścioszków nie należały, ale tam zdarzały się "świecidełka".... Nieraz zresztą można było w latach 90tych zobaczyć parowozy ze Skierniewic czy z Sierpca, które przejeżdżały łącznicą z Warszawy Odolany do Warszawy Gdańskiej lub czasem na obecnej łącznicy Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia. Nieraz z kolegami czatowałem na polance w lasku na Kole w Wa-wie lub na górce na Moczydle , na jadące pociągi i zdarzało się właśnie widzieć dość często te "lśniące" mazowieckie maszyny.:)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#19
No wiem, przecież żartowalem;). Mam trochę zdjęć, ale niestety tylko w formie czarno-białych negatywów i kolorowych slajdów. Jeśli kiedyś uda mi się to poskanować, może wrzucę, ale nie mogę niczego obiecać.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 10
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki