• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kartuzy

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.271 58 3
#21
A na koniec
Nastawnia wyjazd w kierunku Sierakowic
strasznie zdemolowana a wnętrze natychmiast powinno wylądowac w Kościerzynie w saknsenie lub wyremontowane udostępnione zwiedzającym
Na początku sie wachałem z wejściem ale ciekawość była silniejsza czego na pewno nie żałuję:):cool::D:gwizd:(y)[DOUBLEPOST=1382469157][/DOUBLEPOST]
Dzieki za pamięć ! Super obrotnica , i jeszcze działa :eek::)!!!
To jest to najwspanialsze(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)
 

Załączniki

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#22
Tam jeszcze jest wieża ciśnień, też kiedyś była otwarta, ale ostatnio zamknęli. Swoją drogą niesamowite, że tego wszystkiego jeszcze nie rozkradło buractwo, szacun dla miejscowych Kaszubów.
Mattia, wiesz że te wagony to mocno przebudowane włoskie centoporte?
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.271 58 3
#23
Jeszcze no i ten pomost z nastawni "poezja kolejnictwa" widok na stacje i na ciecia który mnie zauważył po godzinie wędrówek:D to bym jeszcze coś fotek naprodukował (ale czas też mi się kończył)
Szkoda że nie zdążyłem zrobić fotek drugiej strony stacji :([DOUBLEPOST=1382470041,1382469733][/DOUBLEPOST]
Tam jeszcze jest wieża ciśnień, też kiedyś była otwarta, ale ostatnio zamknęli. Swoją drogą niesamowite, że tego wszystkiego jeszcze nie rozkradło buractwo, szacun dla miejscowych Kaszubów.
Mattia, wiesz że te wagony to mocno przebudowane włoskie centoporte?
Do wieży cziśnień nie zdążyłem dojść ale tak z dalek to jej stan techniczny nie jest fatalny ale chyba jest w prywatnych rękach http://kartuzy.info/wiadomosc,3836,Kto-zamieszka-w-kartuskiej-wiezy-cisnien.html

A czy tych włoskich wagonów w Polsce było dużo ?
 

Załączniki

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#24
O centoporte był artykuł w baaardzo starym ŚK albo w Parowoziku jeszcze. Mam ten egzemplarz, ale chwilowo jest on w "depozycie" u przyjaciela, więc Ci tak szybko nie odpowiem, ile ich było.
Wiem, że przed wojną kilkadziesiąt sztuk zamówiły PKP we włoskich wytwórniach, a te co dogorywają w Kartuzach zostały przebudowane na sanitarne, stąd te piece.
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.271 58 3
#28
Parę fotek wieży ze strony http://www.korman.pcbird.pl/wiezacisnien.html[DOUBLEPOST=1382472061][/DOUBLEPOST]I stare fotki dworca ze strony http://kafo.pl/viewtopic.php?id=21105[DOUBLEPOST=1382472285,1382471764][/DOUBLEPOST]
@ Mattia: wczesne dziewięćdziesiąte. Druk czarno-biały, nieczytelne zdjęcia.
A tak swoją drogą rozpaliłby człek teigreka, obrócił na obrotnicy, podpiął do niego te wagony i prowadź wodzu na Lębork... Ech marzenia...
a potem Garczegorze Choczewo
 

Załączniki

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#29
Szwedu, dzięki za dawne widoki dworca! Bardzo ładny był z tymi ceglanymi detalami. Z tego, co wiem otynkowano go jeszcze przed wojną (czerwona cegła kojarzyła się wówczas z Niemcami a poza tym nie była nowoczesna), więc obecny nijaki wygląd zdążył już nabrać walorów zabytkowych. To samo niestety dotyczy Kościerzyny, Chełmna i dworca Toruń Miasto.
 
Reakcje
1.115 50 6
#33
Fajna stacja. Byłem 10 i rok temu. Sporo się zmieniło na lepsze. Przede wszystkim są regularne pociągi. Teraz ciekawe, czy zrealizowany zostanie projekt kolei do Lęborka. Może odżyłaby wówczas ta piękna nastawnia przy wiadukcie.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#34
Powiem szczerze że naprawdę WOW. Czytając ten wątek że zdjęciami z 2013 wyglądało to wszystko jak kolejną relacją ze stacji którą już nigdy nie odzyje. A tu taka niespodzianka. Czasami się zastanawiam czy PKP nie powinna być " zmuszana" do oddania dworców samorządom jeśli takowe wystąpią o przejęcie w sytuacji gdy sama PKP nie mają w planie nic z tym zrobić. Pięknie to wygląda
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki