• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kartuzy

OSA

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 1 0
#1
Parę fotek ze stacji Kartuzy. Niestety stacja nieczynna, tzn czasami coś tam ponoć przyjeżdża, ale jak byłem tam ze 2 tygodnie temu tory były porządnie zardzewiałe, także zapewne od lipca tam nic nie przejeżdżało... Ogólnie fajna stacja na moduł, semafory kształtowe, nastawnia, na przeciwko 5 stanowiskowa parowozownia z ręczną obrotnicą ( tak słyszałem ), kran wodny. Na samej stacji również kran wodny oraz Ty2-14. Z ciekawostek, przy obrotnicy stoją 2 wagony, niestety oba wypalone w środku, a zaraz tuż obok nich znalazłem rozjazd jeszcze na stalowych podrozjezdnicach :)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
OSA

OSA

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 1 0
#2
Cz.1
 

Załączniki

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#4
Równo dwa lata temu byłem na wakacjach w Szwajcarii Kaszubskiej. Wsiadałem w Kartuzach w autobus szynowy, dojezdzałem nim do Somonina, przesiadka po 5 minutach i jechałem dalej do Kościerzyny. Powrót tak samo. Jak rozumiem nawet to jest juz niemozliwe :(
 
OP
OP
OSA

OSA

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 1 0
#5
Bronco_Billy idąc za wiki: "Wznowienie przewozów osobowych na odcinku Kartuzy - Somonino nastąpiło dopiero w 2010 i obejmuje dwie pary połączeń (pociągi Przewozy Regionalne nr 90521 i 90523) ze stacji Gdynia Główna przez Żukowo Wschodnie; tylko w soboty i niedziele. Rozkład jazdy obowiązuje od 3 lipca do 29 sierpnia. W obu przypadkach konieczna jest zmiana kierunku ruchu pociągu, dlatego postój w Somoninie trwa 10 minut. W 2011 r. wprowadzono już codzienne kursy - sezon kursowania (również dwóch par połączeń) rozpoczął się długim weekendem 23 czerwca (w Boże Ciało) i trwa do 31 sierpnia. Obecnie do Kartuz nie docierają żadne pociągi osobowe.."

Patrząc na stan główek szyn raczej żadnego ruchu tam nie ma, byłem chyba w środę, także gdyby chociaż w weekendy 2 pary pociągów kursowały byłby ślad na szynach...
 
OP
OP
OSA

OSA

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 1 0
#7
Dokładnie :( Przygnębiający widok...Opuszczona stacja, zardzewiałe szyny, wypalone wnętrza dwóch wagonów.. No i wrak Ty2 który jest sukcesywnie niszczony przez miejscowych...
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#8
Wtedy gdy jechałem to konduktor w tym pseudopociągu zwanym autobusem szynowym opowiadał, ze linia będzie raczej do likwidacji - przykładali się do tego m.in. miejscowi którzy na linii do Somonina bawili sie w ścinanie i wywracanie drzew na tory, a ten odcinek biegł głównie przez las...
 
OP
OP
OSA

OSA

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 1 0
#9
No to się przyłożyli...Będąc na Helu rozmawiałem z chłopakiem pracującym na stacji ( pozdrawiam serdecznie jeżeli czyta) i jak zeszło na temat Kartuz to przyznał, że jeden z zapewne miejscowych wybił w Ty2 wszystkie szyby jakie tylko były... Chętnie bym mu wybił wszystkie szyby w autobusie którym jeździ, bo na cholerę mu szyby ... :p
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#11
Parę fotek ze stacji Kartuzy. Niestety stacja nieczynna, tzn czasami coś tam ponoć przyjeżdża, ale jak byłem tam ze 2 tygodnie temu tory były porządnie zardzewiałe, także zapewne od lipca tam nic nie przejeżdżało... Ogólnie fajna stacja na moduł, semafory kształtowe, nastawnia, na przeciwko 5 stanowiskowa parowozownia z ręczną obrotnicą ( tak słyszałem ), kran wodny. Na samej stacji również kran wodny oraz Ty2-14. Z ciekawostek, przy obrotnicy stoją 2 wagony, niestety oba wypalone w środku, a zaraz tuż obok nich znalazłem rozjazd jeszcze na stalowych podrozjezdnicach :)
Byłem w niedzielę 20 pzżdziernika jeżeli chodzi o wagony to jeden jest spalony drugi na pewno nie jest mówiąc najogólniej w środku rozjebany ale nie spalony. Szkoda że właściciel PTMKŻ niezbyt sie tym interesuje:(:mad:
 

Załączniki

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#12
Jeżeli te metalowe podkłady są na bocznicy w kierunku parowozowni to już ich nie ma tam są wszędzie nowe drewniane podkłady.
Dodatkowo jeszcze parę fotek.
Sprawdzałem obrotnicę jest na chodzie tylko jakiś debil zwinął górną pokrywe zębatek pyz korbie ale jak pokręciłem to obrotnica sie przesunęła :)(y)
Piece w wagonach są zajebiste
Izolacja podłogi w wagonie była zrobiona z naturalnego korka !!!
 

Załączniki

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#13
i jeszcze
 

Załączniki

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#18
A teraz na życzenie obrotnica która jest moim zdaniem w dobrym stanie technicznym i jak pisałem wcześniej przy obracaniu korbą obrotnica się obracała tylko w pewnum momencue zebatka wypadła z wieloklinu a hamulec blakujacy chodzi bardzo lekko:)(y)
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki