• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Kartonowy Tr203

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.017 23 2
#1
Hejo :)
Przedstawiam parowóz Tr203 wydawnictwa ADW w skali 1:45.
Model powstawał trochę w 2014, a trochę w 2015 roku. ;) Razem 10 miesięcy i 4 tygodnie.
Jest to model kartonowy wykonany w standardzie, czyli opierałem się na tym, co zaoferowało wydawnictwo.
Podstawka jest drugą w tym modelu. Wykonałem ją w tym tygodniu, bo tamta nie spełniała moich oczekiwań.
A zdjęcia z dzisiejszego ranka. :)

P1060024forum.jpg


P1060025forum.jpg


P1060026forum.jpg


P1060027forum.jpg


P1060028forum.jpg


P1060029forum.jpg


P1060030forum.jpg


P1060031forum.jpg


P1060033forum.jpg


P1060034forum.jpg


P1060037forum.jpg


P1060039forum.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#2
Hejo :)
Przedstawiam parowóz Tr203 wydawnictwa ADW w skali 1:45.
(...)
Jest to model kartonowy wykonany w standardzie, czyli opierałem się na tym, co zaoferowało wydawnictwo.


Zobacz załącznik 665257
Koła robiłeś ręcznie czy stosowałeś jakieś elementy cięte laserowo? Z tego co widziałem te kartonowe wydawnictwa oferują czasem koła wycięte laserem, dlatego pytam (bo wyglądają świetnie).
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#4
Hejo :)
Przedstawiam parowóz Tr203 wydawnictwa ADW w skali 1:45.
Model powstawał trochę w 2014, a trochę w 2015 roku. ;) Razem 10 miesięcy i 4 tygodnie.
Jest to model kartonowy wykonany w standardzie, czyli opierałem się na tym, co zaoferowało wydawnictwo.
Podstawka jest drugą w tym modelu. Wykonałem ją w tym tygodniu, bo tamta nie spełniała moich oczekiwań.
A zdjęcia z dzisiejszego ranka. :)

Zobacz załącznik 665251

Zobacz załącznik 665252

Zobacz załącznik 665253

Zobacz załącznik 665254

Zobacz załącznik 665255

Zobacz załącznik 665256

Zobacz załącznik 665257

Zobacz załącznik 665258

Zobacz załącznik 665259

Zobacz załącznik 665260

Zobacz załącznik 665261

Zobacz załącznik 665262
Piękna robota. Szkoda że nie Zrobiłeś z polistyrenu, była by szansa na jazdę.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#7
Wy to zaraz będziecie żałować że nie dymi....
Gość zrobił z kartonu i jest git.
Nie Wy tylko ja, Pomyśl, tyle detali w modelu do jazdy i na pewno zerówka zrobila by się atrakcyjną alternatywą do H0. Mam na myśli oczywiście wiele innych przedstawianych tu modeli które tylko stoją pod gablotą.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#8
Nie Wy tylko ja, Pomyśl, tyle detali w modelu do jazdy i na pewno zerówka zrobila by się atrakcyjną alternatywą do H0. Mam na myśli oczywiście wiele innych przedstawianych tu modeli które tylko stoją pod gablotą.
No tak, ale nie każdy kupuje model kartonowy w skali "0", czy nawet 1:25 by zrobić z niego zaraz jeżdżący, ale po to go kupuje, by go skleić, wstawić do gabloty i cieszyć nim swoje oko. Jeśli kolega taki gablotowy model wykonał, to znaczy że taki od początku miał w założeniach. Posty typu "mógłby być taki, czy taki" są trochę przykre, bo zamiast docenić kupę roboty i ładne wykonanie to słyszy się kolejne narzekanie, że koła się nie kręcą.... To, że model jest w "dużej" skali nie znaczy, że zaraz każdy będzie z niego robił ruchomy. Poza tym wykonanie ruchomego modelu parowozu to nie jest takie proste i wymaga 'trochę' więcej inwestycji kosztowej i czasowej niż standard przewidziany wycinanką. Dodatkowe materiały, dociążenia, itd... Nie każdy chce to robić, nie każdy może potrafi, nie każdy ma tyle wymagań. A poza tym 0 jest i teraz alternatywą dla H0. Kto chce, zbiera i buduje w 0.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#9
No tak, ale nie każdy kupuje model kartonowy w skali "0", czy nawet 1:25 by zrobić z niego zaraz jeżdżący, ale po to go kupuje, by go skleić, wstawić do gabloty i cieszyć nim swoje oko. Jeśli kolega taki gablotowy model wykonał, to znaczy że taki od początku miał w założeniach. Posty typu "mógłby być taki, czy taki" są trochę przykre, bo zamiast docenić kupę roboty i ładne wykonanie to słyszy się kolejne narzekanie, że koła się nie kręcą.... To, że model jest w "dużej" skali nie znaczy, że zaraz każdy będzie z niego robił ruchomy. Poza tym wykonanie ruchomego modelu parowozu to nie jest takie proste i wymaga 'trochę' więcej inwestycji kosztowej i czasowej niż standard przewidziany wycinanką. Dodatkowe materiały, dociążenia, itd... Nie każdy chce to robić, nie każdy może potrafi, nie każdy ma tyle wymagań. A poza tym 0 jest i teraz alternatywą dla H0. Kto chce, zbiera i buduje w 0.
Ale ja nie narzekałem, pochwaliłem i tylko "głośno" myślałem;)
 

Podobne wątki