• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kartonowy model lokomotywy serii EP09 na podstawie "wycinanki" GPM

Reakcje
155 1 0
#1
Witam. Myślę, że nadszedł czas abym i ja pokazał Wam coś, co sam zmajstrowałem a nie tylko był biernym obserwatorem. Mianowicie chciałbym przedstawić zrobiony przeze mnie model lokomotywy elektrycznej EP09. Model zrobiłem na podstawie wycinanki GPM oraz ze wszelkich dostępnych rysunków technicznych. Jest on wzbogacony o elementy trawione. Buda jest żywiczna zaś model matka powstał z kartonu i polistyrenu. Zauważyłem w nim wadę. Mianowicie zrobiłem za długie reflektory. Niestety w tym modelu już nic nie dało się zrobić, ale w następnych jakie robię wadę już usunąłem. Czekam na wasze opinie i uwagi, które mogą być mi pomocne do dalszego projektowania.


A.jpg
16.jpg
AB.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
30.jpg
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#2
Jestem pod wrażeniem, gdyż wycinanka GPM znana jest z tego, iż nie jest zbyt doskonała. Ty jednak dodałeś do tego sporo własnej pracy opartej na innych materiałach i muszę przyznać, że efekt jest OK. Pomijam wady pewnych nierówności na budzie, bo pewnie jesteś tego świadom. Ale chcę zwrócić uwagę, iż EP09 jest taką maszyną, że wiele jej modeli od razu widać że jest źle zrobione, bo jest coś nie tak z reflektorami (chodzi o rozmieszczenie, a nie ich długość). U Ciebie nie ma tego odczucia, stąd moje pozytywne uwagi.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.414 108 2
#3
Na lokomotywach się nie znam niech się wypowiedzą fachowcy i pseudo fachowcy , ja natomiast powiem że, podoba mi się diorama.\
Wiem już teraz gdzie trafił Robur Irokeza.:);)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#8
Model robi dobre wrażenie, dałeś dobre zdjęcia więc widać wiele szczegółów. Niektóre elementy wyszły ci lepiej inne gorzej, ale trzeba też powiedzieć że EP09 jest wbrew pozorom bardzo trudna do odzwierciedlenia w modelu, czego dowodem może być mała ilość wykonanych dotychczas modeli tego loka. Pomimo braku krzywizn i praktycznie płaskich ścian ma on wiele drobnych niuansów o których wiele razy już tu rozprawiano, a które wpływają na odbiór całości. Bardzo podoba mi się tez malowanie i delikatny połysk. Czy model ma oświetlenie? Jeśli tak to mógłbyś wrzucić fotkę ze świecącymi światłami.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
pawelpod00
Reakcje
155 1 0
#9
Witam tak lok jest cyfrowy posiada dekoder Zimo MX630R oraz oświetlenie, a nawet oświetlenie manewrowe za co dziękuję koledze Ostbahnowi. W następnych już przewiduję nawet oświetlenie kabiny maszynisty gdyż on także posiada, lecz nie widać za bardzo na zdjęciach. Następna jaką aktualnie robię jest to lok EP09 043 INTERCITY z jednym pantografem połówkowym i kańciastymi lampami. Chętnie pokaże zdjęcia jak on świeci ale nie mam jeszcze aktualnie multimausa i nie mam jak sprawdzić jedynie na sucho sprawdzałem podpinając odpowiednie kabelki do zasilacza i wszystko dobrze działało. Gdyby ktoś był z Wrocławia i posiadał multimausa, oraz byłby skłonny mi pomóc przetestować lokomotywę, byłbym bardzo wdzięczny
 

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
#10
A co ja mogę powiedzieć o modelu? Otóż drodzy Koledzy, epoczka robi lepsze wrażenie na żywo, niż na zdjęciu. Piszę to, jako właściciel modelu prototypowego :) Oczywiście nie bak jej pewnych uchybień, ale pamiętajmy, ze to żywica, a nie wtrysk plastikowy, toteż wielki ukłon w stronę Pawła, że mu się chciało i że wyszło całkiem, całkiem. Jedna inna uwaga - Pawle - zadbaj o napęd!!! ;) No i gratuluję modelu!
 
OP
OP
pawelpod00
Reakcje
155 1 0
#11
Dzięki arch_przemo napęd lok ma już inny i jeździ ale testować nie testuję jak będzie multimaus dopiero zacznie się zabawa. To co ty kupiłeś był to prototyp tak jak wspomniałeś i napęd wsadziłem jaki miałem bez przeróbek i wiem także jakiej jakości on był co było wspomniane w opisie aukcji. A tak poza tym kolega już coś może zrobił z tymi budami?
 

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
To mi się podoba:) Nowy użytkownik który coś robi i pokazuje jak mu jego praca wychodzi:) Nie wiem który to model w twoim życiu zrobiony, jeśli jest pierwszy jest niezły Gratulacje !!! Trzymam kciuki za następne modele :)
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#14
Coś Ci tam wyszło na kształt EP09. Musisz jednak popracować nad estetyką samego wykonania. Gdyby Twoje dzieło było staranniej wykonane, byłoby bardzo przyzwoite i przyjemne w odbiorze. Wystarczyło zadbac o proste ściany, proste poręcze i staranne malowanie. A tak wygląda jak z Plastusiowego Pamiętnika. Kolejne modele mogą być tylko lepsze. Powodzenia.
 
OP
OP
pawelpod00
Reakcje
155 1 0
#15
Witam i dziękuję za dobre słowa. Dzięki uprzejmości klubu KSK we Wrocławiu mogłem przetestować oświetlenie za co im bardzo dziękuję i na pewno będę ich częściej odwiedzać żeby powymieniać się doświadczeniami a ,może i razem coś wspólnie zrobić.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#16
Miałem przyjemność zobaczyć ten model dzisiaj na żywo i żadne zaprezentowane tu zdjęcie nie odzwierciedla tego, jak wygląda w rzeczywistości.
Prezentuje się duuużo lepiej. Pomimo drobnych niedoróbek, świetnie wygląda.
Ciekawe kiedy pokażesz swoje pozostałe prace?
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
#17
Miałem przyjemność zobaczyć ten model dzisiaj na żywo i żadne zaprezentowane tu zdjęcie nie odzwierciedla tego, jak wygląda w rzeczywistości.
Prezentuje się duuużo lepiej. Pomimo drobnych niedoróbek, świetnie wygląda.
Ciekawe kiedy pokażesz swoje pozostałe prace?
Też tam byłem - potwierdzam, dobra robota. Najlepsze, że Paweł ma świadomość swoich niedociągnięć i pomysły jak to poprawić. Generalnie - ja podziwiam.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.970 6 0
#18
PAWELPODOO zrob ze na tym kawalku dioramy kawalek sieci trakcyjnej - niekozystnie wzglada fajnie wykonany Twoj model z pantografami postawionymi deba bez sieci PAWELPODOO wygnij ladniej koncowki pantografow PAWELPODOO w tym roburze daj inne tylne botniki - powinny byc mocowane po obu stronach tylnego kola do paki jak w naszym starze
 

Podobne wątki