• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kartonowa SP42-023

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#1
Witam! Przedstawiam moją kolejną pracę jaką jest kartonowa SP42-023. Model zbudowany na bazie starej lokomotywy (firmy bliżej mi nieznanej kupionej za grosze na alledrogo), która posłużyła jako dawca wózków i silnika. Napęd na wszystkie osie. Lokomotywa w miarę płynnie porusza się, wyposażona w oświetlenie (diody LED White Warm) działające w zależności od kierunku jazdy. Nadwozie to kartonowe GPM. Obciążona dodatkowo stalowymi blachami wewnątrz pudła. Największym problemem okazało się: trudność upchania elektryki ze względu na bardzo ograniczone miejsce wewnątrz pudła oraz sklejanie barierek. Ale jak na drugie podejście do kartonu (o własnym napędzie) to nawet jestem zadowolony ...
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#2
Witam :D ! Pełny szacunek! A te świecąced garnki ...... i to wszystko z tektury...... Bardzo podziwiam. Ile czasu trwa zbudowanie takiej stonki? A co z wózkami, bo słabo widać - czy to pozostałość pod "dawcy"?
 

blezor

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Bardzo ładna. Też kiedyś taką skleiłem. Moja rada, wez i pomaluj na kolor zielony taki jaki ma lokomotywa wszystkie te krawędzie papierowe które widać na biało. Od razu model będzie o niebo lepszy. Mi ktoś tak kiedyś poradził i teraz ja mogę innym. Różnica kolosalna. Nie widać wtedy ze kartonowa.
 
OP
OP
dgajus

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#4
bstok70 napisał(a):
Witam :D ! Pełny szacunek! A te świecące garnki ...... i to wszystko z tektury...... Bardzo podziwiam. Ile czasu trwa zbudowanie takiej stonki? A co z wózkami, bo słabo widać - czy to pozostałość pod "dawcy"?
Dzięki, dzięki :) Model budowałem ok. 2,5 m-ca w zależności od wolnego czasu jakim dysponowałem. Wózki to pozostałość po dawcy - prawdopodobnie jakaś stara Mehano, wózków również nie przerabiałem, więc rozbieżności w wymiarach na pewno są.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 9
Tabor 2
Tabor 13
Tabor 4

Podobne wątki