• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kalki Kalki - jak uzyskac efekt tablic LED

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
#1
Witam

Może ktoś ma pomysl jak uzyskać efekt jak poniżej wykorzystując podświetlenie kabiny. Jest jakiś specjalny papier który by "zatrzymal" światło wyświetlacza gdzie jest czarne tło i pozostawił przebicie na zielonym kolorze?
Chciałbym zmienić relacje mojego pociągu ale zwykle kalki czy to na papierze przeźroczystym czy nawet na zwykłym nie dają takiego efektu jak to co bylo w oryginalne..
20191106_182247.jpg
 

Załączniki

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#2
Ja robiłem taki wyświetlacz
km1.JPG
używając dwóch kalkomanii połozonych jedna na drugiej (pojedyńczy czarny nie zakrywał dobrze światła). Oczywiście kolor napisu na czarnym tle (którego zadaniem jest zakryć zbędne w tym miejscu światło) trzeba odpowiednio dobrać by po dwukrotnym położeniu uzyskać odpowiedni kolor.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 9
Techniki modelarskie 6
Techniki modelarskie 1
Techniki modelarskie 8
Techniki modelarskie 15

Podobne wątki