• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Narzędzia Kabina bezpyłowa do lakierowania modeli w domu :)

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#1
Chciałbym wam przedstawić kabinę bezpyłową jaką sobie skonstruowałam aby bez narzekania szanownej małżowinki, że w domu śmierdzi jak w lakierni, malować spokojnie modele :)
Konstrukcja z listewek 20x20mm oklejonych płytą HDF białą (białym do wewnątrz) :), dwie listwy ledowe białe, kratka odciągowa z filtrem z włókniny, i króciec do podłączenia centralnego odkurzacza.
Urządzenie piknie pobiera powietrze z komory nie robiąc zbytniego ruchu powietrza, białe ledowe światło elegancko oświetla przestrzeń roboczą, a centralny odkurzacz pięknie wszystko wysyła na zewnątrz domu :)
Można malować ! :)
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#4
Spuer pomysł. Jedyny problem to że nie mam odkurzacza centralnego ;) Niebawem będę chciał też takie coś zmontować :) Tyle że ja myślałem o zastosowaniu zamiast okurzarza jakiegoś wentylatora kanałowego z rurka skierowaną za okno.
 
OP
OP
Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#5
Tak sobie pomyślałem że aby usprawnić urządzenie można od przodu dać przegrodę z plexi z otworami na ręce do których przymocowane by były rękawice chirurgiczne (taki patent jak w laboratoriach). A z boku albo od góry pudła jeszcze jedną kratkę z filtrem żeby mógł zasysać powietrze. W ten sposób pozbędę się zasysania paprochów z powietrza. Tak ... chyba to tak usprawnię .... :devil:
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#6
dać przegrodę z plexi z otworami na ręce do których przymocowane by były rękawice chirurgiczne
Chirurgiczne to kiepski pomysł, będziesz miał na raz, lepsze są zwykłe gumowe rękawice tzw. gospodarcze. Z plexi to nie do końca dobry pomysł, szczególnie jak zaczniesz malować podkładem, ściągnie Ci wszystko i po kilku chwilach nic nie będziesz widział.