• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kłopociki

M

Melchior

Gość
#1
Byłem sobie w Hobblandzie.Kupiłem model Bachmanna.Wróciłem do domu.Chce se ją rozjeżdzić przejechała 30cm i bach nie jeżdzi.Silnik w ogóle nie kontaktuje,ale swiatła się palą.Nie wiem bo w sklepie było wszystko OK.Aha jest na gwarancji i to ta z dekoderkirm wbudowanym.Może ktoś mi powie co muszę zrobić?
 

Karol

Użytkownik
Reakcje
10 2 0
#7
Jest coś takiego jak rękojmia, czyli przynajmniej do 48 godzin towar zawsze możesz oddać do sklepu. Proponuje oddać toto dopłacić z 800zl i kupić model. :D
 
OP
OP
M

Melchior

Gość
#8
Dzięki Karol.Ale dla mnie są to modele.Podobają się mi i już.Wole amerykany anie te europejskie buble z PKP na czele :cool:
 
Ł

Łukasz K

Gość
#9
Melchior napisał(a):
Dzięki Karol.Ale dla mnie są to modele.Podobają się mi i już.Wole amerykany anie te europejskie buble z PKP na czele
Za około 1000zł (jak się postarasz to i mniej) można dostać model taboru amerykańskiego dość dobrej jakości z elementami trawionymi i/lub laserowo wypalanymi, oraz pełnym dcc i dźwiękiem zgodnym z oryginałem.

Sam jeździłem na "Bachmannach" m.in. Union Pacific GP40, oraz jednego U-boota CSXT.
Oddałem obydwa znajomemu - za nie całą stówę. To jest bubel większy od europejskiego.
Takie coś można wsadzić sobie w buty, ale na pewno nie nazwać modelem bo jest to dyskryminowanie prawdziwych modeli prezentujących amerykański tabor. Zamiast jakiś popierdułek, które z Ameryką mają tyle wspólnego co kulawy pies z blondynką to weź i jak niektórzy radzą - zainwestuj w prawdziwy model, a na prawdę się opłaca.
Niby buda kształtem przypomina amerykański tabor. Ale jest MAŁO szczegółowa, a do tego jak sam pisałeś:
Melchior napisał(a):
Silnik w ogóle nie kontaktuje,ale światła się palą
Melchior napisał(a):
dla mnie są to modele.Podobają się mi i już
Te ich dekodery sobie można do du... wsadzić. Jak chcesz się bawić w Amerykę to pooglądaj sobie tutaj:
http://www.atlasrr.com/ (serie produkcyjne Master (Gold - z dźwiękiem QSI, oraz Silver bez dźwięku)
http://www.t55products.com/ tutaj dopiero "wypasione" modele. Cena słona, ale niektóre wersje nie pojawiają się na rynku bo wcześniej w subskrypcjach są sprzedawane. Obecnie po "szturmie" amerykańskich modelarzy, część produkcji została wycofana celem dołożenia kolejnych detali
http://www.athearn.com/ tutaj seria Genesis - lokomotywy ładne i z dźwiękiem
http://precisioncraftmodels.com/HO-Scale-c3095.html tutaj produkty firm Precision Craft Models, oraz Broadway Limited. Modele z dźwiękami, lub bez. Systemy dźwiękowe to LokSound, Quantum Sound, Blue Line - ta ostatnia to wersja dźwięków opracowana przez firmę Broadway. Dźwięki są dość dobrej jakości i z racji własnej produkcji nie muszą płacić za QSI stąd cena modelu dużo niższa. Na w/w stronie są jeszcze modele BRASS....ale na sam widok ceny ręce się wykręcają....

Jak masz problem z dostaniem lokomotyw, a chciałbyś taniej niż u producenta (ceny podane na w/w stronach) to zgłoś się na PW, może będę w stanie pomóc.
Odnośnie wagonów to sam mam wiele InterMountainów,
Bachmanny poszły "pod buta" - dosłownie :???:
do tego złapałem pracę i na modele firmy Tangent się będę porywał - jeszcze lepsze jak IM. Są jeszcze modele takich firm jak Athearn Genesis, Atlas Master, Kadee - piękne modele z elementami trawionymi i/lub wypalanymi laserowo. Jak masz życzenie to zamieszczę zdjęcia modeli. Sam u Towera5 zamierzam zamówić lokomotywy kanadyjskiego przewoźnika Canadian National Railway, lub Canadian Pacific. Chodzi o GE ES44 (pokrewne DASH9). Proszę Cię tylko nie dyskryminuj amerykańskich modeli bo z tego co wcześniej pisałeś, widać, że mało wiesz o prawdziwych modelach i nie mam tu na myśli kosmicznie drogich BRASSów. Zapraszam do przytoczonych linków. W razie potrzeby mogę wstawić konkretne zdjęcia. (Głównie hoppery) Oraz opisać dany model na podstawie własnej wiedzy.
 
OP
OP
M

Melchior

Gość
#10
To jest początek przygody.Narazie nie stać mnie na takie cuda.nie każdy kolejkowicz jest milionerem,a ja nie zarabiam.Kupuje za to co sam uzbieram i zapracuję.Modele te na początek okej.Jade dzis do Krakowa oddadzą mi kasę lub wymienią.i będzie okej.Awaria tej lokomotywy to pech i tyle.Sam mam 16 letniego Bachmanna i chodzi :grin:
 
Ł

Łukasz K

Gość
#11
Melchior napisał(a):
kolejkowicz jest milionerem,a ja nie zarabiam.Kupuje za to co sam uzbieram i zapracuję
sam się tu wykluczasz: nie zarabiasz, a pracujesz ?? jak w czynie społecznym ? ;)
Ręczę Ci, że nie każdy miłośnik modelarstwa jest milionerem.
Masz rację jedź i oddaj tą zabawkę - zawsze o jedną mniej będzie :idea: :LOL:
 
OP
OP
M

Melchior

Gość
#12
Haha...wymienią na nowy.Szkoda było by jej nie mieć.Jest ekstra.A z tą praća to tylko sezonówka(truskawki)każda praca jest dobra no nie ;)
 

anark

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Karol napisał(a):
Jest coś takiego jak rękojmia, czyli przynajmniej do 48 godzin towar zawsze możesz oddać do sklepu.
od dawna nie ma takiego przepisu. Akurat w tym wypadku wszystko zalezy od dobrej woli sprzedającego. 48 godzin to pojęcie z zakresu więziennictwa raczej :D
 
D

Dariusz

Gość
#14
Niech ci wymienia na dobry egzemplarzl przeciez nie twoja wina ze nie jezdzi. Sprawdz w sklepie a gdyby naprawde sie upierali to ja bym takiej firmie zrobil anty-reklame gdzie sie da a model naprawil. Jak sam nie wiesz jak daj komus co sie zna.
 
OP
OP
M

Melchior

Gość
#15
Dzięki wszystkim za słowa"otuchy"w tych trudnych dla mnie chwilach :D Sprawa załatwiona,dostanę nówkę w styczniu(będzie relacja i fotki) Prosze Admina o usunięcie tego tematu.dziękuję ;)