• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kółka H0e z osiami

B.R. Jakub

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam, poszukuje kół wraz z osiami do mojego projektu w h0e. Musiały by być średnicy ok. 10 mm razem z obręczą. Os dobrze by było, jakby wystawała z 2 mm z każdej strony. Ma może ktoś pomysł gdzie mógłbym coś takiego dostać? Potrzebuje co najmniej 3 sztuki.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#3
pod hasłami "zestawy kołowe H0e", a także "radsaetze H0e" lub "....spur (nie sput) H0e"
A także pod hasłami, dotyczącymi zestawów kołowych do N. Ważne są dwa parametry: średnica koła (powierzchni tocznej, nie obrzeża, o żadnych "obręczach" nie ma mowy w modelach) i długość osi (od końca szpica do końca szpica na drugim końcu osi).
 
OP
OP
B.R. Jakub

B.R. Jakub

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
W porządku. Teraz nasunęło mi się inne pytanie, mianowicie czy da się w jakiś sposób zdjąć koła z osi, aby na ową oś założyć zębatki? Znalazłem u siebie w częściach zapasowych stare kółka liliputa, co prawda od normalnego wagonu w skali h0, ale może udałoby mi się je przetoczyć - problem zostaje z rozstawem, jak "wyczyścić" oś aby nie zepsuć izolacji na kołach?
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#6

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#8
Przetoczyć? Zapomnij o tym, poszukaj gotowych. Do jakich wanów potrzebujesz taka dużą średnicę? Kół o d 10 mm jest cała masa w H0, wystarczy przełożyć osie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 6
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 119
Wąskotorówka 7

Podobne wątki