• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

k³adka dla pieszych

A

Anonymous

Gość
#1
kładka dla pieszych

poniżej kładki dla pieszych, ta większa wymaga chyba jakichś dodatkowych filarów bo trakcja elektryczna przejdzie nad kładką, a nie pod kładką ;-)
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#3
mikser napisał(a):
ZTCWIMSW to pewnie trzeba ja postawić na peronach ;) wtedy będzie wyżej
chciałem postawić na betonowych filarkach, ale na peronach będzie lepszym rozwiązaniem ;-)
 

BogdaN1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Na moje oko to te nóżki są tak więcej do rozbudowy. Filarki muszą być bardzo delikatne, żeby nie zdominowały konstrukcji a jednocześnie zapewniły statykę kładki. Poniżej przykład kładki o trochę innej konstrukcji jednak pokazujący o co mi chodzi. Widziałbym tu raczej konstrukcje kratową niż betonową bo trzeba jeszcze zrobić schody.
Pozdrawiam
BogdaN
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#7
jakieś takie dziwne się mnie wydaje
ni to mostek, ni to kładka (za szeroka, małczersem można wyprzedzac innego małczersa)
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#11
BogdaN - ten mostek ze zdjęcia to ten przy Radzyminie?
coś podobnego mi dzisiaj śmignęło właśnie tam

hugwa napisał(a):
tak na szybko to pamiętam TO :)
chyba coś podobnego mam w wersji tekstowej ze ¦wiata Kleju
 

BogdaN1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
173 napisał(a):
a na wolno? Stalowe, stlowo-betonowe?
Obetnij te nogi bo są paskudne i w ostatnim przęśle zrób klatkę schodowa w kratownicy. Niestety będziesz musiał swe siły sprawcze nastawić na takie uformowanie przestrzeni by układ całej makiety był poprzeczny do torów (przy biegach schodów równoległych do kładki) lub biegi w dolnej części zaprojektować prostopadle do kładki wtedy układ może być trochę bardziej równoległy do torów.
I tak głupia kładka może zdeterminować układ stacji :shock:
PS
Piękne kratownice można zrobić z papieru ciętego laserem. Koszt ok. 20zł. Sprawdzone :LOL: