• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama JURATA PRL - przystanek osobowy

tepe

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich,

chciałbym dokonać rekonstrukcji przystanku osobowego Jurata w realiach późnego PRL (przełom lat 80/90), czyli z czasów kiedy przystanek posiadał wiatę, usuniętą później. Znalazłem w internecie trochę zdjęć przystanku z tamtych czasów, niestety nie wszystkie detale udało mi się dojrzeć. Ponadto brak danych dotyczących wymiarów poszczególnych budynków. Tor nie nastręczy mi raczej trudności, gdyż jest to zwykła linia pojedyncza.

Z dostępnych zdjęć udało mi się stworzyć rysunek, który może być punktem wyjścia do rekonstrukcji.
jurata prl.png
Jest to na razie szkic poglądowy, dlatego proszę osoby, które może mają dostęp do innych zdjęć, dokumentacji, bądź mieszkają w okolicy i znają to miejsce z własnego doświadczenia. Podane przeze mnie wymiary są punktem wyjściowym, gdyż nie uwzględniają dokładnych pomiarów (niemożliwych, gdyż część budynków została przebudowana lub rozebrana) ani proporcji.
jurata prl.png

Wszelkie wskazówki, fakty i dane będą mile widziane i pomogą mi w przyszłej rekonstrukcji. Może ktoś, kto mieszka w bliskiej okolicy byłby w stanie dokonać weryfikacji i nanieść wszystkie elementy, których nie udało mi się uwzględnić na podst. starych fotografii? Pozdrawiam.