• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Juljan buduje z kartonu

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
#1
Witam modelarską brać, trudno było mi się zabrać do pracy, ale przeglądając prace Kolegów, aż zazdrość czasem chwytała, bo wszystkie są fenomenalne.
Ale do rzeczy, projekt nr 1 jest wzorowany na małym budynku murowanym, który buduje LL na kanale pmm'owym, żeby było łatwiej i tanio :p
Wszak od czegoś trzeba zacząć, a jest to pierwsza moja praca. Będę prowadził krótkie relacje z budowy i proszę o uwagi, rady czy też sugestie, konstruktywna krytyka bez chamstwa też mile widziana ;)

A więc zaczynamy, budynek wycięty ręcznie z tektury 2mm, sklejony na klej typu wikol czeka na szpachlowanie, szlifowanie i malowanie:
PART_1589919192450.jpeg

Na typ etapie jeszcze nie mam pojęcia jaką rolę ten budynek będzie spełniał, ale w miarę rzeźbienia na pewno coś wymyślę :p
 
OP
OP
Kingjuljan

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
#2
Kolejny wieczór za mną, budynek wyszpachlowany specyfikiem akrylowym Wamodu i pomalowany metodą wklepywania próbką białej farby do ścian Beckersa. Posadzka z uwagi na brak farby Fallera została pomalowana jasnoszarą Pactrą, ściany malowałem również Pactrą. Dodatkowo pojawił się otwór na lampę.
Pomysł na przeznaczenie już się pojawia, zobaczymy co z tego wyjdzie.
IMG_20200827_221348.jpg
 
OP
OP
Kingjuljan

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
#4
Dobrze się zapowiada. Ale to najprostsza część. Wyzwaniem są okna :)
Możesz wrzucać lepsze zdjęcia?
Zdjęcia robię telefonem, nie posiadam żadnego aparatu. Może to kwestia światła też, te zdjęcia robione przy sztucznym świetle faktycznie średnio wyglądają. Zobaczymy jak aparat będzie działał przy detalach, będę kombinował.
 
OP
OP
Kingjuljan

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
#8
Weekend przebiegł trochę gościnnie, ale udało się coś zrobić, jest okno i lampa z instalacją elektryczną, zrobiłem też już wstępnie wejście. Niestety sknociłem wyjście kabli i musiałem zaślepić otwór w podłodze skrzynką :eek: Trochę nieszczęśliwe miejsce, ale nie miałem nic mniejszego pod ręką:p docelowo włożę tam jakiś złomek, sztuka improwizacji :ROFL:
IMG_165917.jpg
Zrobiłem też pierwsze mebelki, gdyż mając tak duże okno żal byłoby nie zrobić wnętrza no i mi odwaliło, że jednak zrobię, w końcu na czymś trzeba się uczyć:ROFL: Meble są mojej produkcji poza piecem kaflowym od Kotebiego, który musiałem nieco obniżyć, gdyż był za wysoki do tego budynku. Szafka narzędziowa ma grawerowany laserem front, reszta robiona ręcznie. Stół warsztatowy robiony na wzór Warsztatu Kibri, ale nie potrafię imadełka wydłubać, w zamian za to jest szafka wisząca :p Ale miło będzie jak ktoś podrzuci pomysł na jakieś detale na stół warsztatowy ;)
IMG_20200831_181401.jpg IMG_20200831_181413.jpg
I na koniec najmniejsza rzecz jaką udało mi się do tej pory zrobić, jest piec kaflowy to i węglarka musi być, jeszcze tylko brakuje w niej węgla i szufelki:p
IMG_20200830_183646.jpg IMG_20200831_182421.jpg
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#9
Całość zapowiada się ładnie. Lampa do złudzenia przypomina wielką szklaną puchę na garażu mojego ojca którą pamiętam z dzieciństwa (y)

Chciałem zapytać o metodę wykonania okien, to karton wypalany laserowo czy coś innego?
 
OP
OP
Kingjuljan

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
#10
@Przemekk
Tak, okno było wypalane laserem w pobliskiej drukarni.
Cieszę się, ze lampa się podoba, jak we wstępie pisałem obejrzałem cały tutorial LL więc pewne rozwiązania próbuję i stosuję :p
 
OP
OP
Kingjuljan

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
#11
Kolejny etap za mną, tym razem udało mi się popełnić wnętrze, trochę skromne, ale jak na pierwszy raz nawet jestem zadowolony:cool: z racji, że jest to warsztat, dałem sporo brudu i trochę zacieków. Powoli zbliżam się ku końcowi:p
IMG_20200903_183307.jpg IMG_20200903_183602.jpg IMG_20200903_183352.jpg
Zaglądamy do środka z perspektywy podłogi :p
IMG_20200903_183757.jpg IMG_20200903_183835.jpg
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.024 4 1
#12
Po ilości brudu rdzy i wszecholejów mam wrażenie, że ten budynek raczej ma klimat opuszczonego budynku a nie używanego, bo nawet chyba największa fleja czasem by te kafle przemyła albo chociaż szmatą przejechała, szafka tak przerdzewiała to raczej już nie do użytku, jeśli idziesz w tym kierunku to powybijaj niektóre szyby :)
Same techniki i wykonanie BOMBA! :)
 
OP
OP
Kingjuljan

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
#13
Pora na prezentację końcową, nie posiadam ciekawego tła by prezentacja choć w części przypominała to co prezentują koledzy tu na forum, więc stworzyłem mini tło ze starych wagonów DR.
Z uwagi, że nie dorobiłem się jeszcze żadnej dioramki samochodowej do prezentacji przy okazji postanowiłem pochwalić się nabytkami ze słynnego portalu aukcyjnego, DKW F7 od Brekiny i Citroen 2CV Herpy.
Efekt jest jaki widać, kolega @mudol słusznie zauważył, że budynek ma raczej klimat opuszczonego niż mocno spracowanego, ale jest to obiekt doświadczalny nauki waloryzacji i samej budowy. Widać jeszcze za ciężka ręka by robić delikatne patyny, ale będę się starał przy kolejnych okazjach poprawić ten aspekt.
Czas na zdjęcia:
IMG_20200915_163831.jpg IMG_20200915_163906.jpg IMG_20200915_164026.jpg IMG_20200915_164545.jpg
Widok z góry, majster chyba coś spożywał, bo papa trochę krzywo położona:p:
IMG_20200915_164510.jpg
Trochę zdjęć z bliska:
IMG_20200915_164316.jpg IMG_20200915_164254.jpg IMG_20200915_164142.jpg
Włączona lampa przy świetle dziennym:
IMG_20200915_165030.jpg IMG_20200915_171004.jpg IMG_20200915_171014.jpg
Na żywo budynek bardziej cieszy oko, lepiej widać wnętrze, na zdjęciach rzucają się w oczy pewne błędy, co pokazuje duży potencjał do poprawy, ale ogólnie jestem nawet zadowolony z pierwszego swojego "dzieła". Tym bardziej, że mimo prostoty budynku, tylko okno było cięte laserowo i szafka narzędziowa grawerowana, reszta to ręczna robota.
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#16
Tynk może nie wyszedł mistrzowsko, ale okna i drzwi wyszły kapitalnie. Podobają mi się. (y)
Mi się właśnie tynk bardo podoba, a drzwi można by zrobić lepiej bo widać spore nierówności, chyba że jest takie złudzenie na zdjęciu. :niepewny:

Zawsze można się do czegoś przyczepić, ale patrząc na całokształt bardo ładna praca. (y)
 
OP
OP
Kingjuljan

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
#19
Dziękuję za pozytywne opinie, bardzo mnie to motywuje do kolejnych mini projektów, ale pojawiają się w głowie i trochę większe. I tutaj mogę odpowiedzieć koledze @Kris , coś tam w głowie mi się tworzy powoli :p Jak widać każdemu podoba się co innego co również mnie cieszy, bo myślę, że o to chodzi by w modelu każdy znalazł coś dla siebie. Tym razem budynek, który sam zaprojektowałem, ale natura też pomogła, bo takowe budynki kiedyś powszechne, dziś jeszcze stoją gdzieniegdzie przy drogach. Techniki te same co poprzednio, wycięcie, sklejenie na klej typu wikol i imitacja tynku tradycyjną farbą, ale znów zapomniałem krawędzi nasączyć CA :ostrozny:. Jak widać okna już wklejone, tym razem ręcznie wycinane. Schody zostały sklejone, zaszpachlowane i wyszlifowane. Będzie to też szybki projekt bez wykonania wnętrza.
IMG_221501.jpg
 
OP
OP
Kingjuljan

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
427 1 0
#20
Miał być szybki projekt:oops: ale prace posuwają się zbyt wolno do przodu by tak było, ale cóż, proza życia:p Przez cały tydzień prawie udało mi się zrobić obie pary drzwi, założyć oświetlenie zewnętrzne, i pomalować schody, ale świecą się jak psu pewna część ciała i betonu to nijak nie przypomina:mad: więc czekam teraz na farbę Fallera. Papa, która zdążyłem przykleić na dobudówce tym razem wyszła równo:p
IMG_215625.jpg IMG_20200901_170142.jpg

Nim farba dojdzie, zdążę zrobić główną połać dachu i komin, czyli zostanie tylko lekka patyna, trzymajcie kciuki by wyszła choć trochę delikatniejsza niż poprzednio:niepewny:
 

Podobne wątki