• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

JSM Workshop

JSM

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Cześć,
Widzę, że skala 1/24 nie jest tutaj aż taka popularna, ale mam nadzieję, że się rozrusza. W sumie, to na forum trafiłem szukając informacji na temat 1/87 :D Co prawda zamówiłem kilka sztuk w tej skali, i czekam na przesyłki, ale chciałbym głównie dalej "rzeźbić" w 1/24.

Na dobrą sprawę od kilkunastu lat sklejałem samochodowy osobowe, po jakimś czasie przeszedłem na ciężarówki. Niestety większość zdjęć została skasowana wraz z awarią dysku, a forum na którym prezentowałem swoją dłubaninę padło. Niżej przedstawię to, co chciałbym ukończyć w pierwszej kolejności:

1. Mercedes 2238 S 6x4 1/24 Italeri:
Na dobrą sprawę moja pierwsza zakupiona ciężarówka, przez ten czas pokończyłem kilka innych i je sprzedałem, a ta do tej pory nie została złożona w całość. Każda część została oszlifowana, usunięte zostały ślady po wypychaczach i szwy form. Zaszpachlowane ubytki, łączenia. Pomalowane podkładem + kolor docelowy, ew. lakier bezbarwny.










Kabina spasowana, kalki na są już pod lakierem bezbarwnym, baza to Motip, felgi to Tamiya TS-48, kolor ramy to "czerwony tlenkowy" z Deco. Ze zderzaka przedniego wycięte "płaskie lampy", dorobiony odbłyśnik pomalowany chromem + odpowiednie malowanie pomarańczowym clearem. Halogeny otrzymały podobny zabieg + malowanie kloszy żółtym clearem. Grill w czarny matt + brudzenie znaczka.




Zostało złożyć silnik, posklejać wnętrze, które jest już pomalowane na jasny brąz i skleić całość razem...

2. Volvo FH16 1/24 Italeri:
Kupione okazyjnie jako złom, później trafiłem drugi złom i próbuję złożyć z dwóch jeden :D
"Na początku był chaos":


Na tą chwilę ogarnąłem ramę, położyłem instalację, złożyłem drugi silnik, pomalowałem w charakterystyczną zieleń, obniżyłem zawieszenie. Kabina sklejona, w tej chwili suszy się i pójdzie w podkład. Waham się nad dwiema opcjami kolorystyki: Biała góra + czerwone dolne elementy, lub siwa góra, biały dół a pomiędzy złoty pasek. Chyba, że ktoś posiada zdjęcia fajnie zrobionych chińczyków, to byłbym wdzięczny za zdjęcia.

3. Coś a'la ’51 Chevrolet COE Stance Truck 1/24:
Może ktoś wie co to za model ciężarówki?
Kupiłem okazyjnie na allegro lata temu, kiedyś śmigneła mi fotka ciężarówki na mocnym obniżeniu i zacząłem się na niej wzorować, na ten moment mam jedną fotkę.


Wzorzec:


Na ten moment zrobiłem:
Skrócenie ramy, dorobienie paki, poprzeczek, wyłożenie paki balsą + malowanie, obniżenie, felgi z ciężarówki + przerobienie opon z osobówki - poszerzenie o 1/3. Podwozie od podstaw + zarys deski rozdzielczej, tunelu środkowego etc. Nowy pas tylny + zderzak, bak paliwa, wydech, odbłyśniki lamp.

Chcę tym postem "zbadać" teren, czy kogoś interesuje jeszcze skala 1/24, po jakimkolwiek odzewie z Waszej strony wrzucę więcej zdjęć z postępu prac.
W kolejce czeka m.in: Konwersja na Scanię serii T, GMC High Sierra Wrecker Truck 1/24 Revell/AMT, MAN F80, kilka Volvo FH12 - starsze, młodsze. Iveco TurboStar, Mercedes Actros do pomniejszenia kabiny, jakiś amerykański pickup typu Silverado, który potrzebowałby czarnego lakieru, gleby i felg z ciężarówki etc, nie wspominając już o Trabantach.
Chciałbym też złożyć jakąś starą Scanię, wraz z tuningiem z epoki, aby użyć dodatków z Truck Accessories z Italeri.

Nie posiadam żadnych naczep. W związku z tym, że zmieniam miejsce zamieszkania nie dorobiłem się jeszcze gablotki i modele garażują w pudłach. Po nowym roku, planuję montaż gabloty w nowym mieszkaniu + dokupienie naczep. Marzy mi się jakiś ciągnik z lat '80 + naczepa do transportu samochodów a nie niej Trabanty. Staram się kupować w okazyjnych cenach, aby kiedyś było czym wypełnić naczepę - na ten moment posiadam trzy.
Pracę nad modelami w porze letniej nieco się przesuwają ze względu, że w skali 1:1 odbudowuję Trabanta.

Chętnie kupię Mana F2000 1/24!

Pozdrawiam.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
#2
Witamy na forum, bardzo ciekawa prezentacja (opis, zdjęcia).
Prezentuj swoje prace, we mnie masz już jednego kibica :)