• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

JMRI+Genli+roco

07ep

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam forumowiczów. Niedawno posiadając wymagane części złożyłem sobie interfejs Genli na RS232 ze strony Paco. Zamierzeniem było podłączenie zestawu multimaus + booster 10764 do komputera aby odczytywać i programować wartości cv dekoderów. Interfejs złożyłem zgodnie z instrukcją i dorobiłem odpowiedni kabel xpressnet. Do sterowania zdecydowałem się użyć programu JMRI. Wszystkie parametry ustawiłem prawidłowo, komunikacja z genli jest, adresy xpress odpowiednie, w programie xpress monitor pokazuje prawidłową centralkę. Problemem jest odczyt CV. Za każdym razem pokazuje błąd 301 brak lokomotywy. Dodatkowo programując dekoder o dziwo da się to zrobić ale multimaus wiesza się cały czas pokazując komunikat prog. Testowane z różnymi ustawieniami, wieloma wersjami JMRI, kilkoma przejściówkami USB na RS232 a także na RS bezpośrednio w komputerze i zawsze wyskakuje ten sam błąd.

Pytanie moje brzmi czy ktoś z forumowiczów korzystający z tego interfejsu spotkał się z takim problemem.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#2
Booster 10764 nie ma możliwości odczytu CV.
Złóż sobie NanoX'a ze strony Paco, Ta centralka czyta CV-ki, będzie też współpracować z MM. Choć z MM nie będziesz mógł obsługiwać CV >255, to z JMRI nie będziesz miał tego ograniczenia.
 

Thermo31

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Witam
No i po problemie przynajmniej częściowo, na win 10 leci super ,ale na Xp i win98 (takie antyki) prawdopodobnie niewłaściwe lub źle zainstalowane sterowniki USB, a przede wszystkim centralka Nanox a nie 10764.