• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jeszcze następne pytanie z DCC !

garcia ramirez

Znany użytkownik
gwałtowne ruszanie - lok rusza dopiero po jakichś 2 sek od nastawienia jazdy i robi to dość gwałtownie. Zwalnia skokowo. Grzebałem z V min, Vmax, cv29, opóźnienia i nic. W jakim jeszcze cv mam grzebnąć. Dekoder jest chyba ESU , nie znam sie zbytnio.

OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
a więc tak. Programowałem klawiszami funkcyjnymi. * i F1, itp.
V min = 1
zwłoka w przyśp =46
zwłoka w zwalnianiu = 46
CV29=2
v max nie ruszałem

Umiem już ( dzięki gbbsoft) programować inne cv, ale jakie tam wartości wpisywać, uff, nie mam pojęcia !

Elvis

Znany użytkownik
SMK Katowice
CV 29 najlepiej, żeby równało się 6
CV 3 = 46 to trochę dużo i może dla tego lok rusza dopiero po chwili.
A co się dzieje gdy zresetujesz dekodder do jego fabrycznych ustawień?

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Elvis napisał(a):
A co się dzieje gdy zresetujesz dekodder do jego fabrycznych ustawień?
Moja rada: jeżeli dekoder był instalowany fabrycznie, to lepiej go nie resetować. Bo wróci on do ustawień fabrycznych producenta dekodera, a nie producenta loka. Można to zrobić jak najpierw ściągnie się ustawienia wszystkich CV do jakiegos programu tak, aby mozna było je przywrócić....

Elvis

Znany użytkownik
SMK Katowice
z tego co się orientuję to Garcia ramirez nie ma możliwości zczytywania CV-łek, w innym wątku pisze o chęci uaktywniwnienia funkcji > F4. Jeżeli sprawa tyczy się tego samego dekodera, czyli z dźwiękiem, to rzeczywiście, lepiej go nie resetować do ustawień fabrycznych (miałem taki przypadek, że dźwięki całkiem sfiksowały po resecie dekodera, ale dałem sobie z tym radę i dźwięk teraz działa poprawnie).

TKK

Użytkownik
Blue napisał(a):
Witam na nowym forum.

Do zabaw z ustawieniami polecam mój mikrobooster i Prolok - na PC grzebie się w CV dużo wygodniej niż przy użyciu manipulatora. Więcej informacji na www.gbbkolejka.pl.
ile taki booster sie ceni ??? i czy jak ktos nie ma seriala w kompie to zadziala to poprzez adapter USB->serial ???

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 2