• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jeszcze mniejsze (skala T)

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
#4
Jakiś czas temu trafiłem na zdjęcia i filmiki z pociągami w tej skali. Abstrakcja :D N jest małe, Z jeszcze mniejsze, ale dopiero T pokazuje, że człowiek się zastanawia, czy ma problem ze wzrokiem;) Gdzieś padło ładne stwierdzenie, że jest to skala do robienia "landscape'ów" czyli makiet terenu z jakimś układem kolejowym, a nie do robienia układów i przy okazji jakiegoś terenu, który jest tylko dodatkiem.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#6
Jakiś czas temu trafiłem na zdjęcia i filmiki z pociągami w tej skali. Abstrakcja :D N jest małe, Z jeszcze mniejsze, ale dopiero T pokazuje, że człowiek się zastanawia, czy ma problem ze wzrokiem;) Gdzieś padło ładne stwierdzenie, że jest to skala do robienia "landscape'ów" czyli makiet terenu z jakimś układem kolejowym, a nie do robienia układów i przy okazji jakiegoś terenu, który jest tylko dodatkiem.
To prawda ale daje ona też mozliwości modelowania krajobrazu gdzie duże budowle kolejowe są elementem dominującym - przykładem może być makieta z mostem nad Zatoką Firth of Fourth w Edynburgu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Forth_Bridge który ma 2,5 km długości.

Makieta - imponująca:
 

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#7
No dokładkę trafili się już szaleńcy którzy budują parowozy w tej skali:
Lub jeszcze mniejsze paprochy, w typ przypadku że kot zeżre nam model jest już całkiem realne, nie mówiąc że upadek w puchaty dywan może przerodzić się w niezłe poszukiwania:
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#8
Jest jeszcze ZZ (1:300). Tu by mozna jakies nabrzeza do okretow w tej skali robic. Modele firmy Bandai wydaja sie byc bardzo ladne.


Jest tez wielkosc TY (1:900).
Np.:

Kolej "Walizkowa" ;) no ale ja odpadam... 1/150 to dla mnie graniczna skala.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.038 18 0
#10
To prawda ale daje ona też mozliwości modelowania krajobrazu gdzie duże budowle kolejowe są elementem dominującym - przykładem może być makieta z mostem nad Zatoką Firth of Fourth w Edynburgu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Forth_Bridge który ma 2,5 km długości.
Tego nie widziałem! Jestem zakochany w tym moście, ale żeby to zrobić. WOW. Inaczej tego określić nie potrafię :)

No dokładkę trafili się już szaleńcy którzy budują parowozy w tej skali:
Kof mnie rozwalił - w życiu bym się nie spodziewał tej lokomotywy w takiej skali. Co do parowozów - ja byłem na etapie mojej ulubione 18 201:


Jest tez wielkosc TY (1:900).
Np.:

Kolej "Walizkowa" ;) no ale ja odpadam... 1/150 to dla mnie graniczna skala.
To już jest kosmos!
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#12
Powiem Wam koledzy, że poczułem wyzwanie. Działającej ofkorz nie zrobię, ale chyba jednak muszę popracować nad detalami w moich biżuteryjnych miniaturach :v
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#16
Tam raczej czesci mechanicznych nie ma:
No bo po co :) W taborze magnesik, w torze cewki przełączane sekwencyjnie, i jedziemy, i możemy płynnie zmieniać prędkość i kierunek ruchu. W przypadku samochodów na jezdni tak samo. Jedyna sprawa to np. oświetlenie lokomotywy/pojazdu, żeby je zrobić, to musi być akumulatorek, a znajdź tu taki wielkości ćwierć zapałki o sensownej pojemności (takie mikroskopijne aku litowe są dostępne??).

Ale ogólnie - czad :) Skala dla zegarmistrzów.