• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Z (1:220) Jeszcze mniejsze - auta 1:220

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Rewelacyjnie wygląda ten UAZ milicyjny. Biorąc pod uwagę skalę tej miniaturki to wykonałeś niesamowitą pracę. Jestem pod wrażeniem malowania, szczególnie szyby wyglądają rewelacyjnie, a właściwie słupek między szybami. :eek::eek::eek: Gratuluję. (y)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
I ten kogut troche za wysoki. Ale jestem naprawde pod wrazeniem. A calosc to chyba lepiona z jakies "plasteliny"?
Model jest żywiczny a zrobił go internetowy "znajomy" z Portugalii, który specjalizuje się w autkach 1:220 - głównie amerykańskich ale i wschodnioeuropejskie czasem tez popełni jak widać. Kogut - no faktycznie trochę mniej końcówki wykałaczki byłoby lepsze

Nie prowokuj ...
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Podziwiam pojazdy, szczególnie moje ulubione z PRL-u. Tak gdzieś chyba na stronie nr.6 zauważyłem problem z ziarenkami piasku na drogę. Ja bym polecił co sam kiedyś sprawdzałem piasek ze starych bezpieczników. Tam był taki drobniutki ładnie przesiany piasek jako wypełnienie. Piękna robota.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Dawno nie było nowych pojazdów. Pojawiło się coś na eszelon LWP i ładnie może wyglądać na dioramce prezentacyjno-fotograficznej - powstała głownie dla taboru kolejowego ale jest trochę miejsca na pojazdy. O samej budowie dioramy TUTAJ

IMG_8382.JPG


IMG_8383.JPG


Dla przypomnienia skala:

IMG_8385.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Kolega z forum Zetki poprosił o zbliżenia - widać na nich niedoskonałości wydruku 3D ale ... odbiór ogólny najlepiej oddaje chyba zdjęcie z ołówkiem

IMG_8624.JPG


IMG_8625.JPG


IMG_8626.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Modele fabryczne KIBRI po głębokim tuningu - szczególnie koła ale i inne detale - jak na 1:220 robi wrażenie:

https://f.z-freunde-international.de/viewtopic.php?f=9&t=13637
Link Pawle, jest do strony logowania i bez zalogowania nic nie można obejrzeć (no chyba, że ja nie umiem tam znaleźć wejścia:niepewny:).


Jakoś umknęły mi Twoje ostatnie zdjęcia modeli wojskowych. :confused: Wydruki 3D może i szału nie robią ale patrząc na wielkość tych miniaturek to uważam, że jest i tak dobrze. Podejrzewam, że oglądając te modele z odległości 1m to tych warstw nie widać.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Zastanawiam się tylko czy robić oznakowania (numery taktyczne i rejestracyjne malowane na tyłach) - na zdjęciach wygląda to bardzo różnie ale częściej jakby bez oznakowania się trafiają ...