• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Z (1:220) Jeszcze mniejsze - auta 1:220

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
929 15 0
#62
To właśnie to,ale w takiej wersji nigdy nie używany w Polsce chyba że przez ZOMO,za to BRDM-1 jak najbardziej i to w dużej ilości
Trafiłem kiedyś na taki artykuł, że LWP zakupiło ok. 40 takich pojazdów ale miały tam jakąś wadę i w całości zostały przekazane milicji. Nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było ale myślę, że kolega irokez może mieć wiedzę na ten temat czy były czy nie były. Jak byłem w monie to na bank ich nie mieliśmy. Skoty były za to ale w stanie dającym wiele do życzenia. To był złom po prostu, a były bo musiały być- sztuka jest sztuka i stan musi się zgadzać. Nysa tzw. propagandówka to dopiero był by rarytas w Twoich zbiorach. Jeździłem taką w monie po poligonie szczególnie latem niekoniecznie w celach należytych hehe:D:D
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#65
Pawle, nie wiem jak tam ze szczegółami, bo Piotrek @Irokez46 musiałby się wypowiedzieć, jako spec od pancerki, ale długa lufa u BWPów wskazuje raczej na BWP2, których my zdaje się nie mamy. Ale chyba wystarczy skrócić lufę by upodobnić całość do naszych BWPów.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#66
To co zaprezentowałeś to tak jak napisał Adam BWP-2, chociaż nie do końca.Kadłub mają z jedynek a wieże z dwójek. Niestety nie wystarczy skrócić lufy, bo obydwie wersje znacznie od siebie się różnią. Inne wieże to główny w tym przypadku problem. Na pocieszenie powiem Ci że BWP-2 też były na naszym uzbrojeniu. Zdaje się że jakoś pod koniec lat 80-tych zakupiono 62 sztuki. 60 trafiło do Wesołej dwa pozostałe do jakiś lub jakiegoś ośrodka szkoleniowego. W 1994 postanowiono je wycofać ze służby ze względu na duże koszty eksploatacji. Sprzedano je do Togo i Angoli. U nas jeździły zarówno całe zielone jak i w takie łaty jak Twoje modele.
[DOUBLEPOST=1504877899,1504876976][/DOUBLEPOST]Popatrzyłem na poprzednie prezentacje i poczytałem co napisali poprzednicy. Pojazd, który pokazałeś wcześniej to nie BRDM-1 tylko tak jak napisali poprzednicy BTR-60 a dokładnie wersja PB. Nie znalazłem żadnej informacji o jakiś sztukach w wojsku(być może pojedyncze sztuki gdzieś były), ale dosyć sporo używało Zomo i policja. W wojsku były wersje bez wieży, jeden czy nawet dwa stoją w muzeum w Drzonowie( zresztą warto tam jechać, sporo ciekawego sprzętu). Co do BRDM-1 to były używane zarówno w LWP jak i Milicji.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#68
@Adam66 , @Irokez46 , @Paweł R dzięki za uwagi i uzupełniające informacje. Oczywiście moim problemem w Zetce jest to, że mogę skorzystać z dostępnych modeli, które ktoś pod Shapeways zaprojektował lub ew. kogoś namówić na zmianę projektu i jesli robi to hobbystycznie to się udaje, jeśli ma podejście w 100% komercyjne to już nie. Czasem jest to przeróbka z trochę innej - ale zbliżonej skali (np. z 1:200). Do tego dochodzi malowanie i ew. lekki tuning (coś uciąć coś dodać). Nie zawsze człowiek też znajdzie informacje lub zauważy coś co powinien poprawić - czasem paradoksalnie jest to coś oczywistego. Problemem jest to, że pasujących na polski eszelon modeli zbyt wiele nie ma. Mam wrażeni, że już wszystko co choć +/- pasuje i jest na Shapeways udało mi się zlokalizować i pozyskać.

BWPom lufy poskracam - będą jednak bardziej "nasze" i podobne do BWP1. BTR 60 jeszcze jeden ma być więc zastanowię się czy nie upodobnić go do tego wozu dowodzenia - jak rozumiem to coś takiego:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/BTR_60_-_PU-12.JPG
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#69
To jak będziesz skracał lufy to zetnij też z boków wieży wyrzutniki granatów dymnych. Nasze jedynki tego nie miały. Możesz też usunąć tą rurę zamontowaną na wieży. To jest wyrzutnia Konkurs, a takowe nie występowały na naszych BWP-1.
Co do BTR-60PU to dokładnie o takim pisał Paweł.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#70
To jak będziesz skracał lufy to zetnij też z boków wieży wyrzutniki granatów dymnych. Nasze jedynki tego nie miały. Możesz też usunąć tą rurę zamontowaną na wieży. To jest wyrzutnia Konkurs, a takowe nie występowały na naszych BWP-1.
Co do BTR-60PU to dokładnie o takim pisał Paweł.
Dzięki za sugestie - nad "kastracją" wyrzutni "Konkurs" się zastanawiałem (oczywiście nie wiedziałem, że tak się to nazywa).
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#72
BWP-1 miały inną wyrzutnię, na lufie tuż przy jarzmie była taka "szyna" z rakietą. To dla odmiany nazywało się Malutka.
https://pl.wikipedia.org/wiki/9M14_Malutka
No to już pewnie będzie trudniej zrobić ale może trafię na coś co się da zaadoptować .. Jak przyglądam się fotkom to tez wygląda różnie czasem (częściej są) czasem nie ma a czasem wygląda na to że zostały tylko prowadnice. Wyrzutniki granatów też z reguły nie ma ale trafiły sie fotki jakiejś modernizowanej wersji gdzie są ... No cóż przynajmniej jest opcja na zróżnicowanie egzemplarzy ...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#74
Panowie specjaliści - czy ktoś się orientuje czy w polskiej wersji BTR 60PU-12 powinienem starać się też zrobić taka barierkę dookoła czy nie - nie znalazłem polskiej fotki tego typu a z tego co podpowiada wujek google wychodzi że czasem barierka była a czasem nie ... Jak poniżej

RussianBTR-60PU-12R-145BM1_zpsxjsbxj6y.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#75
To nie barierka tylko antena. Sam szukam informacji czy polskie BTRy były w nią wyposażone. Egzemplarz, który stoi w Drzonowie ma tylko uchwyty na kadłubie pod tą antenę, ale to było na każdym bez anteny.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#76
To nie barierka tylko antena. Sam szukam informacji czy polskie BTRy były w nią wyposażone. Egzemplarz, który stoi w Drzonowie ma tylko uchwyty na kadłubie pod tą antenę, ale to było na każdym bez anteny.
Daj znać jak coś znajdziesz - a że to jest antena - no to znowu się czegoś dowiedziałem.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#77
Mam ustną i niesprawdzoną opinię jednego z oficerów łączności, który służył w moim batalionie a wcześniej w plutonie plot w zmech-u. Opowiadał, że nasze BTRy nie miały anten ramowych, bo zamiast modułu łączności sowieckiej był tam montowany nasz sprzęt i nasze anteny. Nasi w wojskach rakietowych i radiotechnicznych nagminnie olewali ruskie stacje łączności bo były zwyczajnie gorsze od naszych i bardziej zawodne. W moim batalionie radiotechnicznym wiecznie przyjeżdżali jacyś generałowie z Algierii czy Libii i oglądali nasze systemy łączności i dowodzenia, a chłopaki z mojego plutonu zamiast iść na przepustkę, stali jako drużyna kierowania ruchem, żeby autobus z Arabami w lesie nie zabłądził;)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#79
Znowu nie będą klasyczne samochody (choć w tym temacie jest też coś na warsztacie)... Niedawno @Mafo pokazywał Ursusy a ja kończę moduł Nojewo 1: http://forum.modelarstwo.info/threads/projekt-368.32665/page-13#post-660492 i zastanawiając się nad smaczkami pomyślałem o jakimś ciągniku jadącym sobie drogą. Trafiłem na produkty rumuńskiej firmy WESPE w skali 1:220 https://www.wespemodels.com/civilian_models/civilian_models_scale_1_220 . Firma ta robi modele także w innych skalach.
Ursusa nie było ale coś ogólnie przypominającego ulubioną markę naszych rolników kupiłem, przemalowałem na charakterystyczną zieleń i dodałem dwóch ludzi wracających z pola:

IMG_4009.JPG

IMG_4010.JPG


IMG_4012.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
#80
Można się lekko podłamać i zwątpić w swoje własne możliwości patrząc na Twoje prace przy tych miniaturkach. Traktor wygląda świetnie, a traktorzysta z kolegą tylko uzupełniają ten model. (y)