• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Z (1:220) Jeszcze mniejsze - auta 1:220

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Taaak. Widziałem już w części kolejowej, ale nadal jestem pod wrażeniem Twojej pracy. Pomimo tej małej skali to modele wyglądają rewelacyjnie. Żołnierze w wagonach to majstersztyk. Gratuluję i zazdroszczę umiejętności. (y)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Jakoś nie mogłem się powstrzymać - na eszelon nie wejdzie ale w jakiejś scence może się przydać. Tym razem 6 Pomorska Dywizja Powietrzno-Desantowa. Gazik jest z wydruku 3D a żołnierze to dostosowane i pomalowane figurki Preisera.

IMG_E5535.jpg


IMG_E5536.jpg



IMG_5537.jpg


IMG_5544.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Zdjęcia makro z takiego zbliżenia pokazują wszystkie niedoskonałości tych miniatur, ale dwa ostatnie, już z pewnej perspektywy pokazują, że miniatura jest bardzo fajna, a po Twoich działaniach wygląda rewelacyjnie. Super. (y)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Zdjęcia makro z takiego zbliżenia pokazują wszystkie niedoskonałości tych miniatur, ale dwa ostatnie, już z pewnej perspektywy pokazują, że miniatura jest bardzo fajna, a po Twoich działaniach wygląda rewelacyjnie. Super. (y)
Pełna zgoda co do tych makro.
Na dioramę poznańskiego portu tuz przed wojną kolejne pojazdy z wydruku 3D:

IMG_5550.jpg


IMG_5553.jpg


Taka drobna racjonalizacja. Modele mają dość głębokie okna. Po pomalowaniu na szaro dostały jeszcze trochę ClearFixa na wierzch - są teraz bardziej szklane - szczególnie przy odpowiednim kacie padania światła. Porównanie:

IMG_5545.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Ciekawa miniaturka. Trochę oszklenie się rozjechało, szczególnie w tylnym prawym oknie, ale podziwiam Cię Pawle za prace w tej miniaturowej skali.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ciekawa miniaturka. Trochę oszklenie się rozjechało, szczególnie w tylnym prawym oknie, ale podziwiam Cię Pawle za prace w tej miniaturowej skali.
Dzięki za spostrzegawczość - postaram się jeszcze poprawić.
Mam nadzieję, że kiedyś uda się skończyć tę dioramę - wtedy powinno to dobrze wyglądać w otoczeniu.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
Rozrzut czasowy pokazywanego taboru samochodowego potężny, ale rozumiem, że to wynik wąskiej oferty w interesującej Cię skali.
Dobrze, że druk 3d wkroczył do modelarskiego świata, bo w Twojej skali zwiększyła się ilość oferowanych modeli.
Chylę czoła nad tą iście benedyktyńską robotą przy miniaturkach, którą odwalasz, jest zacnie, podoba mi się to mikro (y)
Kilka lat temu, nie było tylu zajawionych tą skala, ale widzę, że od tego czasu towarzystwo się rozrosło i bardzo dobrze, bo nie samym H0 człowiek żyje ;)
No to czekamy na kolejne poloniki, aeroplany, śmigłowce ... i inne skurczybyki ? :D
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Rozrzut czasowy pokazywanego taboru samochodowego potężny, ale rozumiem, że to wynik wąskiej oferty w interesującej Cię skali.
Dobrze, że druk 3d wkroczył do modelarskiego świata, bo w Twojej skali zwiększyła się ilość oferowanych modeli.
Chylę czoła nad tą iście benedyktyńską robotą przy miniaturkach, którą odwalasz, jest zacnie, podoba mi się to mikro (y)
Kilka lat temu, nie było tylu zajawionych tą skala, ale widzę, że od tego czasu towarzystwo się rozrosło i bardzo dobrze, bo nie samym H0 człowiek żyje ;)
No to czekamy na kolejne poloniki, aeroplany, śmigłowce ... i inne skurczybyki ? :D
Nadal niewielu nas - szczególnie w Polsce ale to prawda, że coś da się zrobić i to polskiego lub używanego w Polsce - zarówno samochodowo jak i kolejowo. 3D bardzo Zetce pomaga - to prawda.
Rozrzut czasowy wynika i z wąskiej oferty i troche z mojego nie zawsze zdecydowanego podejścia ale głównie to chyba z tego, że mam różne projekty otoczenia - moduły i dioramy, które albo umiejscowione są w różnych czasach albo przygotowane dość elastycznie - tak, że mogą być tłem dla taboru i pojazdów z różnego momentu.