• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jestrabh - Moja pierwsza diorama

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#21
Powiem szczerze ze jak zobaczylem pierwsze fotki to juz sie przeraozilem (dlatego ze ja jeszcze nie robilem a tu juz tyle roboty trzeba), ale po kilku postach efekt jest juz nie samowity do stanu poczatkowego, gratuluje zapału i pierwszej dioramki, super ze robisz i bardzo mi sie podoba, powodzenia w dalszych pracach (y)
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#22
Powiem szczerze ze jak zobaczylem pierwsze fotki to juz sie przeraozilem (dlatego ze ja jeszcze nie robilem a tu juz tyle roboty trzeba), ale po kilku postach efekt jest juz nie samowity do stanu poczatkowego, gratuluje zapału i pierwszej dioramki, super ze robisz i bardzo mi sie podoba, powodzenia w dalszych pracach (y)
Wiem,wiem co pomyślałeś ;)....za co tyn stary chop sie biere, jak nimo ło tym zielonego pojyńcia:D:ROFL::p
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#23
No i zapomniałem z wrażenia podziękować za gratulacje i cieszę się, że Ci się podoba to co rzeźbię:)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#26
Skałki jeszcze łyse, ale juz tak jak Broda powiedział, nabiera wygladu i coraz gryfniej się prezentuje (y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#27
Coraz ciekawiej to wygląda. Ja bym jeszcze popracował trochę nad tą samoprzylepną jezdnią.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#28
No Mafo i tu Cię mam, bo to nie jest samoprzylepny gotowiec tylko zrobiona jezdnia z papieru ściernego i pomalowane pasy markerem olejowym. A, co byś sugerował aby zrobić?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#29
No to mnie przyłapałeś, bo wygląda jak samoprzylepny od Fallera. Może dlatego, że widać brzeg tego asfaltu, a jeszcze masz niezrobione pobocze.
Z reguły asfalt jak jest naprawiany, to ma wstawione prostokątne łaty. No chyba, że chcesz zrobić dziurawy, to wtedy trzebaby porobić ubytki w nawierzchni. Można jeszcze lekko pomalować cieniutkie linie na czarno imitujące spękanie asfaltu. Nie wiem jak mocno użytkowana ma być ta droga, ale jeśli mocno, to dałbymzacienienia asfaltu mniej więcej takie jak rozstaw kół samochodów. Coś tego typu robiłem kiedyś na swojej dioramce i możesz podejrzeć Tu-Klik
 
Ostatnio edytowane:

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
#30
Podoba mi się efekt! Fajne plamy łat i smugi na asfalcie.
Jeśli chodzi o spękania była chyba dyskusja na ten temat w wątku Irokeza z bunkrem (o ile dobrze pamiętam...)
Zrezygnowałbym z tych żółtych porostów. Też mam takich paczkę ze starych czasów...
Pozdrawiam!
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#31
Wiesz zadając to pytanie bardziej miałem na myśli jak to zrobić, niż co jeszcze zrobić;) Trochę z Twojego wątku się dowiedziałem, ale głównie chodzi mi o spękania asfaltu, łaty, ubytki itp. To się maluje? Drapie czy skrobie? Muszę poszperać w czeluściach forum i netu, a może masz na to patent?
[DOUBLEPOST=1462559323,1462558690][/DOUBLEPOST]
Podoba mi się efekt! Fajne plamy łat i smugi na asfalcie.
Jeśli chodzi o spękania była chyba dyskusja na ten temat w wątku Irokeza z bunkrem (o ile dobrze pamiętam...)
Zrezygnowałbym z tych żółtych porostów. Też mam takich paczkę ze starych czasów...
Pozdrawiam!
No nie ukrywam, że to mnie cieszy jeśli Tobie się też to podoba:) Ten asfalt właśnie taką metodą prób i błędów próbuję spaprać i szukam patentu na spękania. Co do tej żółci to też mam trochę mieszane uczucia, ale na razie to się tworzy, a co finalnie zostanie to zobaczymy;)
Pozdr.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#32
Wiesz zadając to pytanie bardziej miałem na myśli jak to zrobić, niż co jeszcze zrobić;) Trochę z Twojego wątku się dowiedziałem, ale głównie chodzi mi o spękania asfaltu, łaty, ubytki itp. To się maluje? Drapie czy skrobie? Muszę poszperać w czeluściach forum i netu, a może masz na to patent?
Skrobanie nie wchodzi tu w grę, bo asfalt masz z papieru ściernego. Skrobanie i drapanie jest dobre jak asfalt robisz z gipsu. W przypadku tak cienkiego asfaltu pozostanie farba i cieniutki pędzelek modelarski, jakieś trzy, albo cztery zera. Ewentualnie możesz wykorzystać tzw. pędzelki retuszerskie. To samo z plamami. Pozostaje malowanie na inny kolor niż aktualny kolor asfaltu.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#33
Wczoraj tylko jakieś próbne krzaczory zrobiłem, moim zdaniem efekt taki sobie.:( Pastwiłem się też nad drogą z poboczem i chyba lekko przesadziłem:eek: bo teraz to wygląda jak posypane sorbentem wycieki płynów na jezdni po kolizji lub awarii. A, jak Wy to odbieracie ?:niepewny:
 

Załączniki

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#34
Wczoraj tylko jakieś próbne krzaczory zrobiłem, moim zdaniem efekt taki sobie.:( Pastwiłem się też nad drogą z poboczem i chyba lekko przesadziłem:eek: bo teraz to wygląda jak posypane sorbentem wycieki płynów na jezdni po kolizji lub awarii. A, jak Wy to odbieracie ?:niepewny:
Heniu, real w 100% , mam na myśli te ślady po sorbencie. Nie tak dawno miała miejsce kolizja, nastąpił wyciek paliwa, strażacy posprzątali i trzeba czekać aż słońce dokona reszty;).
Nie wiem jakich materiałów używasz do wykonania poboczy, bo być może ich efekt można poprawić. Krzaczory sugerował bym przed oklejeniem zieleniną pomalować na czarny, bądź ciemny brąz.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#35
Heniu, real w 100% , mam na myśli te ślady po sorbencie. Nie tak dawno miała miejsce kolizja, nastąpił wyciek paliwa, strażacy posprzątali i trzeba czekać aż słońce dokona reszty;).
Nie wiem jakich materiałów używasz do wykonania poboczy, bo być może ich efekt można poprawić. Krzaczory sugerował bym przed oklejeniem zieleniną pomalować na czarny, bądź ciemny brąz.
To dzięki Ci Andrzeju za opinię, ale tak jak napisałem to są moje pierwsze próby. Z zieleniną też;) A, poza tym jak wracam do domu późnym wieczorem to w ramach odstresowania coś tam trochę pogrzebię i trzeba iść spać, a na większe działanie to czasu już brak.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#37
Ciekawie wyglądają te drzewka. Najbardziej podoba mi się ta wysoka sosna. Jeszcze podkolorować pień na bardziej rdzawy i będzie bardzo dobra.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#39
Krzaczory odbieramy pozytywnie!
Czy tam będze (była) jakaś akcja ratownicza?
A, to dziękuję jeśli choć trochę przypominają średnią i niską zieleń.Patrząc na ten asfalt to raczej nie mam innego wyjścia jak taką scenkę zaaranżować;) Z kolei będę miał problem zaleźć figurki rodzimej Straży Pożarnej i Policji:( Może masz jakąś podpowiedź w tej kwestii?:)
 
B

bobby74

Gość
#40
Droga wygląda jak po porządnym wycieku diesla po wypadku ;) ale tylko przy spojrzeniu z lotu ptaka. W innych ujęciach nie bije tak po oczach, a wręcz wygląda realnie na zmęczoną wielokrotnie połataną jezdnię - południowe Włochy :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 2
Dioramy i makiety 18

Podobne wątki