• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja jestrabh-kolekcja małych i dużych,starych i nowych

OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#21
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale nysy skrzyniowe były w oryginale , bardzo mało ale były nawet niedawno ( w ciągu 3 lat :D) była na allegro i to w łaśnie w takim kolorze jak twoja , była z papierami i wynikało żie to wersja ogrodnicza czy tak jakoś .[/QUOTE]
Być może i były, aż tak dokładnie tematu nie drążyłem.Mogła fabryka zrobić jakąś partię z okazji dożynek lub dla uczczenia kolejnego zjazdu partyjnego.Ja osobiście z tamtych lat takiej wersji nysy nie pamiętam.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#23
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , ale nysy skrzyniowe były w oryginale , bardzo mało ale były nawet niedawno ( w ciągu 3 lat :D) była na allegro i to w łaśnie w takim kolorze jak twoja , była z papierami i wynikało że to wersja ogrodnicza czy tak jakoś .
Być może i były, aż tak dokładnie tematu nie drążyłem.Mogła fabryka zrobić jakąś partię z okazji dożynek lub dla uczczenia kolejnego zjazdu partyjnego.Ja osobiście z tamtych lat takiej wersji nysy nie pamiętam.
Nysy takie były i jeździły po polskich drogach. Był zrobiony model takiej Nysy i można go zobaczyć tu-Klik. Natomiast Nysa z Twojego pierwszego postu została zrobiona źle, bo ma za krótką ramę. Można ją zobaczyć Tu-Klik.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#26
Fajnie te wikingowe pocztówki poprzerabiana . Co prawda w baltonie i w meblach to na pewno takie były to mleko bardziej mi się z GSami kojarzy a tam raczej sprzęt z bloku wschodniego ,
Ale sam efekt super.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#28
Pięknie wyglądają przerobione stare Mercedesy. Meble garażują też i u mnie. Gratuluję zbioru. (y)
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#31
Fajnie te wikingowe pocztówki poprzerabiana . Co prawda w baltonie i w meblach to na pewno takie były to mleko bardziej mi się z GSami kojarzy a tam raczej sprzęt z bloku wschodniego ,
Ale sam efekt super.
No dziękuję, ale nie bardzo rozumiem o jakim mleku piszesz?
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#34
Jasne, że tak... Przecież świeże pieczywo w tamtych czasach kojarzyło się z mlekiem. :D:D:D Sam lubiłem zjadać świeżą jeszcze ciepłą bułkę popijając zimnym mlekiem z butelki. ;):)
Jak wpominasz zimne mleko z butelki , to czasy jeszcze komuny i w tym czasie mleko raczej z pieczywem nie jeździło tylko mleczarniane Stary, czasem Robury przywoziły o świcie to mleko w metalowych transporterach.A tłukli tym tak, że wszystkich z okolicy budzili.
Świeże i ciepłe bułeczki były jedynie dostępne w nielicznych piekarniach prywatnych.W handlu uspołecznionym najczęściej bywało pieczywo określane jako "z nocy"Sam czasem pytałem, z której nocy i mam nadzieję, że nie z Wielkiej:)
 

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#35
Świetne te Mercedesy, nie wiedziałem, że ze zwykłych, starych form można aż tyle wyciągnąć. Mi z kolei najbardziej podoba się wersja przewożąca pieczywo.
 
OP
OP
jestrabh

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#36
Wielkie dzięki za miłe słowa.Dziś kolejne z pod znaku gwiazdy.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#40
Bardzo dobrze zrobione modele. Pięknie pomalowane, kalki nałożone świetnie. Trochę zazdroszczę takich modelarskich kąsków. (y)
 

Podobne wątki