• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jestem fanatykiem parowozu Pm36-1

Franek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Pm36-1

:cry: Jestem fanatykiem parowozu Pm36-1 i teraz mam czas aby go [shadow=red]rozpropagować[/shadow] i uzupełnić swój zbiór o jakies nowe istotne zdjęcia i artykuły.
Posiadam już pewien zbiór, doprowadziłem do wykonania wizualizacji Pm36-1 oraz wykonałem film na DVD. Mam kocepje na wydanie II filmu i chciałbym go uzupełnić o nowe fakty i sfilmować jakiś ładny jeżdżący model Pm36-1 lub kupić model(jeśli nie będzie za drogi).
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#2
Hmm wstydzi się ten co nic nie robi, mimo wszystko wrzucę tu fotki na smaczka, choć model nigdy nie ukończony przez scysję ze zleceniodawcą, bo niektórym się wydaję, że taki model robi się w dwa miechy, a nie pomyśli, że na każdy element trzeba tworzyć osobny szablon.
Prezentowany nieukończony model jest w skali N (1/160) na podzespołach Rivarossi, nie pokazuję dla zachęty, ale przy okazji tematu.
Zawsze pada pytanie o koszta wykonania jeżdżącego modelu, jeśli ktoś szuka okazji poniżej 1000 zł, to wybaczcie ale modele małoseryjne wykonane w ilości max od 1 - 3 szt, nigdy nie będą kosztować 500 zł, chyba, że ktoś wystawi "cacko" (cudzysłów oznacza nieziemsko niską jakość odwzorowania) na Allegro.

W tej postaci model może śmieszyć, ale po wykończeniu, prezentowałby się nie tylko ciekawie na półce, ale spokojnie na makiecie - na to jednak trzeba czasu.
Jak ktoś chce po mnie pojechać z krytyką, nie ma sprawy, ziemia wszystko ze mnie wyciągnie ;)

Pozdrawiam

P.S. Zdjęcia sprzed przeszło 2 lat.
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#4
Nie będzie tak wyglądał, gdyż w takim stanie jak na zdjęciach został oddany włascicielowi.
Ale kto wie, może za jakiś czas pokusze się o zrobienie takiego modelu w H0, ale na chwilę obecną nie mam żelaznej dokumentacji, która by mi w tym pomogła, a do tego w ZNTK Maxeus stoi 7 loków na rewizjach, więc Fablok ma szanse się wykazać ;)

Inna sprawa, parowozami zajmuję się na potrzeby wielbicieli ery pary, nie dla siebie :D
 
OP
OP
F

Franek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Jesli bedzie potrzebna dokumentacja do wykonania Pm36-1 :smile: to proszę o kontakt.
Pierszy w kolorze Pm 36-1, zlecony i wykonany przez artystę obraz wyglądał tak.
Pozdrawiam
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#6
Obraz, hmm ... to zależy kto co lubi, ja zdecydowanie preferuję realizm i wszystko mocno do niego zbliżone, ten olejny (na akwarelę mi to nie wyglada, ale mogę się nie znać) do mnie nie przemawia, nie ten styl - inna sprawa, że jak patrzę na nią, to nie wiedzieć czemu widzę inną lokomotywę :grin: (Pm3 :?: )
Jeśli chodzi o dokumentację, to proszę o jakieś info (może być na priv) na jakich warunkach mogę mieć dostęp do szerszej dokumentacji parowozu Pm36-1 niż zdjęcia z internetu (bardzo mało rzeczowych) i uproszczone plany z książki pt."Miniaturowe kolejnictwo" Tadeusza Dąbrowskiego.
W posiadaniu jestem też książki pt. "Parowozy normalnotorowe produkcji polskiej" autora Bogdana Pokropińskiego, ale to wciąż mało, a nie udało i się dotrzeć do innych źródeł z powodu małej ilości wolnego czasu.

Pozdrawiam
 
OP
OP
F

Franek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Plany i modele ===
* Jan Kazimierz Janowski - "[[Młody konstruktor]]" zbiór 1 (model parowozu Pm36-1 z silnikiem elektrycznym w skali [[0 (skala)|0]]).Tutaj pewnie znajdzie się wszystko do budowy modelu Pm36-1 z napedem.
:neutral: Hm...a jak nie ma czasu to i tak nic z tego nie będzie.
Pozdrawiam
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#8
szelmek napisał(a):
Acha "Młody konstruktor" Janowskiego
Czyżby Szanowny kolega był w stanie wypowiedzieć się na temat w/w pozycji literackiej :?:
Jeśli tak, jestem zainteresowany recenzją zanim rozważę zakup tej książki, bo nie wiem czy jest sens inwestować oraz na ile poprawne porady tam można znaleźć, rozumiem, że chodzi tu o wydanie z 1962 roku ( o ile się nie mylę ) :?:
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#9
Dzięki Szelmek za recenzje, więc pozostaje mi poszukanie właściwego numeru Modelarza, w którym znajdę pożądane plany Pm36-1, bo nie wymagam, żebyś pamietał, które to wydanie było.

Jak sam widzisz Franek, dużo czasu trzeba na przygotowanie modelu, a jeszcze więcej, na przygotowanie budowy, którą trzeba dobrze przemyśleć według w miarę jak najdokładniejszych planów czy to oryginalnych czy to modelarskich.
Wizualny model może powstać w skali Z,N i TT, ale w H0 to już inna klasa wykonania i dużo więcej detali, którą bardziej lub mniej widoczne, ale są.
Bardziej mi zależało na przedstawieniu jak długa droga prowadzi do budowy modelu, nie wszystkie modele mogą powstawać w oparciu o garstkę zdjęć, czasem trzeba czegoś więcej.
Nie wzbraniam się, że nie zbuduję, temat ten pewnie powróci za jakiś czas, ale wcześniej muszę uregulować inne zlecenia, a w międzyczasie będę intensywniej poszukiwał planów Pm36, żeby na spokojnie dobrać napęd oraz przemyśleć rozwiązania dotyczące budowy modelu.
Jeśli jednak jest ktoś na tym forum, kto posiada już w jakimś stopniu zaawansowaną budowę modelu lub planuje w niedługim czasie budowę, to zapraszam do tego tematu.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#11
xendx napisał(a):
http://as.rumia.edu.pl/tt/plany/ gdzie są plany z Modelarza z 1975 r jak i opis budowy modelu zarówno w wersji klasycznej jak i aerodynamicznej.
Dzięki xendx, dokładnie o to mi chodziło, nawet kiedyś odwiedziłem tą stronkę, ale szukałem czegoś innego i przeoczyłem te plany, a przyznaję, jest tu to czego mi brakowało.
Kilka rzutów wspaniale prezentuje model, teraz tylko kogoś podpuścić, żeby zaczął budowę.
To kiedy Franek zaczynasz ;)