• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jest jakas dobra lokomotywa "dawca" na Pt47 w N???

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
#1
Czy ktos ma jakies pomysly na dobra lokomotywe dawce na Pt47? Widzialem BR 39 Fleischmanna, i nawet jest ok, za wyjatkiem ukladu wiazarow na kolach. Myslalem tez o uzyciu Kato Mikado jako dawcy, ale nie wiem czy kola napendowe sa wystarczajaco duze.
 

Express

Użytkownik
Reakcje
9 1 0
#2
Też kiedyś myślałem nad zastosowaniem "Mikado", ale 141 F Arnolda. Wielkość kół to jednak podstawa. USRA Mikado ma zaledwie 160cm średnicy kół. Mikado 141F ma 165 cm średnicy. BR39 ma 175cm, a więc chyba najbardziej zbliżone pośród modeli w skali N (może ktoś oblatany w modelach wie czy istnieją/istniały jakieś BR19?).
We Włoszech mieli parowóz FS746 i tam również mają ten sam problem z korbowodem co my ... ;) Radzą sobie jednak wymieniając go na dłuższy i łączący się z trzecią osią :)
https://scartamento9mm.wordpress.com/2017/04/13/locomotiva-a-vapore-f-s-gr-746/
Może więc to byłoby jakieś wyjście z sytuacji? Szczerze mówiąc nie analizowałem tego dogłębnie, bo ja to nie bardzo widzę Fleischmanna, ponieważ ma napęd w tendrze, ale jak komuś to nie przeszkadza, to chyba "jakoś to będzie" wyglądać. :cool:
 
Ostatnio edytowane:

Express

Użytkownik
Reakcje
9 1 0
#8
Najlepiej porównać. Od góry Pt47, BR39, 141F, USRA. Najlepiej podchodzi jednak BR39 - zrobić tylko nowy korbowód z blaszki i mamy Petuche ;)
PS
Nie wiem skąd wziałem 165m średnicy kół w 141F, na rysunku jest 156cm. Inna sprawa, ze model może mieć zupełnie inną średnicę kół ;)

Rysunek1.jpg