• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Jelcz

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
#44
Ciekawym epizodem lat 80tych była sieć trolejbusowa zakładów Igloopol. Mieszkałem w Dębicy prawie 25 lat i pamietam jak te trolejbusy marki Jelcz śmigały po Igloopolu i Straszęcinie. Pamietam też, że wraz z upadkiem Igloopolu Edwarda Brzostowskiego, upadała sieć a razem z nią Borowiec (Borowiec tylko na papierze, bo malo kto wie Pan EB utrzymał Borowiec jako centrum przygotowań sportowców a i obecnie Czad Festival ale to już inna historia). Pewnie jak znam życie to matoły z rządu dalej wieszają na Panu EB "psy". Tutaj taka fotka:


Na fotce widać trolejbus marki Jelcz. Dokładnie wiem gdzie to jest. Za czerwonym polonezem znajduje siś firmowy sklep ZM w Dębicy. Obok był Hotel robotniczy i restauracja ala mordobijnia. Po przeciwnej stronie jest linia kolejowa w kierunkach Tarnów/Przemyśl z z mostem dla pieszych nad torami oraz ślabany. Na wprost jak widać wywrotkę Star było kilka opcji do wyboru. Zjazd na osiedle Igloopol, tarasowce ośrodek sportowy MORS i stadion Igloopol Dębica+ muszla i działki, wisłoka rzeka....Lub prosto i teraz albo w lewo i dawna JW2265 (gdzie zresztą służyłem:) w innym czasie) lub w prawo pod wiadukt kolejowy z wyjazdem na misato Dębica. Pamietam jeszcze czasy jak ten wiadukt był drewniany. zapomniałem jeszcze dodać, że na wysokości pierwszego domu jest odnoga. Za moich czasów mieli tam domy prominenci i donosiciele. Pewnie do dziś im tak zostało;). Jedno bylo fajne tam. Laski do wyrwania na szybkie "wiecie co" takie zgrywanie express dzentelamena w okresie "pseudo demokracji"
 
Ostatnio edytowane:

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
#45
Z tym Igloopolem to można by było sporo napisać i trochę sie pośmiać;). W JW2265 byłem kierowcą . to były czasy , że napiszę "pseudo demokracja" bo obecnie mamy..hmmm co my mamy..dudokracja:niepewny:- czyli wielki krzyk o nic:p. Myśle nad stworzeniem dwóch dodatkowych wątków;).
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
#47
ciekawe te fotki ściągnołeś wujek;).
Tutaj Jelcz trolejbus w dawnym Igloopolu- Dębica, również koło zakładów mięsnych. Jak pamiętam to głównie woziły powietrze. Igloopol stworzył własną linię ale miasto miało też własną. Były to dwie linie autobusów miejskich. Za moich czasów były linie 3 i 10 łączyły miasto z igloopolem.

 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
#52
Zdjęcia z dzisiaj Jelcz 317 wywrotka z wąską kabiną - wiem słabe ale to nie pierwszy raz gdy trzymam auto w lewej ręce a prawą pstrykam fotkę telefonem. Tak by upamiętnić polską myśl techniczną:
IMG_2699.JPG IMG_2700.JPG IMG_2701.JPG
Musicie przyznać że patynę miał świetną i te rdzawe plamki zamalowane minią tu i tam :)
 
Ostatnio edytowane:

dyżurny ruchu

Znany użytkownik
Reakcje
154 3 0
#56
I kolejne; tym razem mamy wrak w dawnym PGR, cysterny strażackie podczas pojenia parowozu gdzieś w wielkopolsce oraz cysternę z paliwem w Radomiu.
_26_0139.jpg
CNV000017.JPG
CNV000018.JPG
DSCF5325.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 3

Podobne wątki