• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz PR110D Lux - Jaco & Bart - 1:87

OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#23
Profil już jest poprawiony, między innymi po to szedł wydruk próbny. Czasami w ręku da się więcej wyłapać niż na ekranie monitora.
 

Pawel_PR

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#24
Witajcie :) Na ten temat natrafiłem przypadkowo i założyłem konto :) Na początku gratuluję Autorom świetnej inicjatywy i będę śledził temat, z racji tego, że jestem fanatykiem oraz właścicielem zabytkowego modelu PR110D Lux. Jeśli będziecie potrzebować jakichś pomiarów czy zdjęć to piszcie śmiało - pomogę na tyle, ile mogę :) Mam pytanie przy okazji: ile by wyniósł koszt wydruku takiego modelu ale w skali 1:43?

Długo szukałem, znalazłem tą samą fotkę:niepewny:, jutro przy dobrym świetle mogę Ci zrobić zbliżenie na kalkę z tego modelu;
Zobacz załącznik 769006

autorem jest @Michal88 , może on coś będzie w stanie pomóc?

A te fotki są z tej strony;
https://www.autoyas.com/XX/Unknown/169526983177467/Jelcz-PR-110D-Lux
Zobacz załącznik 769007 Zobacz załącznik 769008
Sam kiedyś posiadałem taki kompletny emblemat z miejskiej peery, z ikarusów również, takie plusy z pracy przy kasacji autobusów,
ale to już historia.
Te dwie fotki jak i emblematy należą do mnie, tylko zostały skradzione przez stronę autoyas.com. Ale co się dziwić - to w końcu internet, raz coś wrzucisz i potem to inne strony powielają :) Mam do kompletu emblemat pr110, więc jak będzie trzeba dokładnych wymiarów to polecam się :)

Pozdrawiam :)
 
Ostatnio edytowane:

Bart

Użytkownik
Reakcje
121 5 1
#25
Witajcie :) Na ten temat natrafiłem przypadkowo i założyłem konto :) Na początku gratuluję Autorom świetnej inicjatywy i będę śledził temat, z racji tego, że jestem fanatykiem oraz właścicielem zabytkowego modelu PR110D Lux. Jeśli będziecie potrzebować jakichś pomiarów czy zdjęć to piszcie śmiało - pomogę na tyle, ile mogę :) Mam pytanie przy okazji: ile by wyniósł koszt wydruku takiego modelu ale w skali 1:43?



Te dwie fotki jak i emblematy należą do mnie, tylko zostały skradzione przez stronę autoyas.com. Ale co się dziwić - to w końcu internet, raz coś wrzucisz i potem to inne strony powielają :) Mam do kompletu emblemat pr110, więc jak będzie trzeba dokładnych wymiarów to polecam się :)

Pozdrawiam :)

@Pawel PR
przede wszystkim przepraszamy za późną odpowiedź. Bardzo nam miło gościć w naszym temacie właściciela PR-ki :D Prace nad modelem trochę zwolniły na początku roku ale powoli znowu się rozpędzamy. Na te chwilę wykańczamy nadwozie. Sciany boczne będą wykonane z blaszki i te już mamy wytrawione. Wersji planujemy zrobić wiele, łącznie z T120.
Dziekujemy za ofertę pomocy! Być może przydadzą nam się jeszcze zdjęcia wnętrza pojazdu. Emblematy udało się wszystkie skompletować.
IMG_6693.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#26
Tak, koncepcja zmieniała się wiele razy, próbny wydruk zdał egzamin :)
Ostatecznie cały bok będzie trawiony aby uzyskać większy detal. Już niedługo wydruk ostatecznej wersji budy, która aktualnie wygląda nieco biedniej niż wersja wcześniejsza:
Aktualna:
pr110d.png
Wersja poprzednia:

pr110d2.png
 

Pawel_PR

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#29
Panowie, jest dobrze a może być jeszcze lepiej :) Jest błąd w boku pojazdu, mianowicie jest niepoprawnie osadzony kierunkowskaz za przednimi drzwiami pasażerskimi oraz klapa od akumulatorów jest za długa :)
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#33
Kawał fajnej roboty!

Światła będą malowane ? Nie lepiej poprawić to i zrobić wklęsłe odbłyśniki i je urealnić.
Nie każdy umie zrobić takie światła.
Lepiej od wewnątrz zrobić prostokątną wnękę/miejsce na SMD, a same reflektory zapunktować małym otworem. Jak ktoś się zdecyduje na oświetlenie to łatwiej będzie wywiercić otwór i wstawić światłowód
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#36
Toż to forum :), zapewne nie jeden podpowie jak poprawić wygląd świateł lub polecić jakąś technikę. Model zapowiada się bardzo imponująco i szkoda by było zepsuć efekt malowanymi światłami.
Niestety odnoszę wrażenie, że ostatnimi czasy na tym forum jest więcej krytykanctwa niż sensownych podpowiedzi co jak zrobić.
Ale mam nadzieję, że tak jak piszesz znajdą się też tacy co pomogą.
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#38
Czołem! Przedstawiam przed-prototyp, nie powinien ujrzeć światła forum bo jest to tzw. (może nie w tej branży) unit-test. Weryfikacja czy poszczególne elementy konstrukcyjne ze sobą "grają", rozmiar kalek itp. Przymknijcie oko proszę na malowanie, bo to na brudno ;-)
unnamed (1).jpg
unnamed (2).jpg
unnamed (3).jpg
unnamed (4).jpg
unnamed (5).jpg
unnamed (6).jpg
unnamed (7).jpg
unnamed (8).jpg
unnamed (9).jpg
unnamed.jpg
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#40
@Pawel PR
przede wszystkim przepraszamy za późną odpowiedź. Bardzo nam miło gościć w naszym temacie właściciela PR-ki :D Prace nad modelem trochę zwolniły na początku roku ale powoli znowu się rozpędzamy. Na te chwilę wykańczamy nadwozie. Sciany boczne będą wykonane z blaszki i te już mamy wytrawione. Wersji planujemy zrobić wiele, łącznie z T120.
Dziekujemy za ofertę pomocy! Być może przydadzą nam się jeszcze zdjęcia wnętrza pojazdu. Emblematy udało się wszystkie skompletować. Zobacz załącznik 794353
Z blachy to ma sens, podobnie robiłem modele matki do PR-100U/M. Chętnie bym się podzielił dokumentacją lecz do tego typu nie mam.
 

Podobne wątki