• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz MEX 1:43

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Stożek jest według mnie bardzo ładnie odwzorowany (y)

Co do poprawek to zrobiłbym jeszcze:

1. "Kołnierz" na feldze/obreczy nie ma żadnych "wpustów, wiec musisz podnieść powierzchnie "mocowania" wraz ze śrubą do tego miejsca zaznaczonego na czerwono.

2. Zmniejsz troszke średnic tych wypukleń na śruby bo są zbyt długie a powinny być maksymalnie tak do 1/3 wysokości obudowy piasty bo teraz są do ponad połowy a nawet 2/3 jej długości.

felga (3).jpg1.jpg


Po tych poprawkach uważam, że bedzie już niemal idealnie i można ją drukować (y)

Ale może daj jeszcze troszke czasu aby inni mogli ocenić bo może ktoś coś niepoprawnego jeszcze zauważy.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Po dokładniejszym porównaniu jeszcze jedną rzecz bym poprawił.

3. Ten element okalający śrube (zaznaczony/poprawiony na pomarańczowo) powinien być wyższy bo w oryginale jest zdecydowanie wyższy. Przyjrzyj sie zdjeciu obok wstawionemu:
felga (2)3.jpg



Wtedy ten "wpust" o którym pisałem w punkcie 1 w poprzednim poście bedzie jak najbardziej wskazany do zrobienia ;)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Oj tej powierzchni zaznaczonej na czerwono już nie będę ruszał.
reszta się robi
Wydrukowałem też felgi przednie. tak by można było na nie założyć oponę z modelu. "Dosychają". Jeszcze z godzinka i pokażę.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Oj tej powierzchni zaznaczonej na czerwono już nie będę ruszał.
Szkoda ale rozumiem, że to skomplikowana zmiana.
Wydrukowałem też felgi przednie. tak by można było na nie założyć oponę z modelu. "Dosychają". Jeszcze z godzinka i pokażę.
No dla mnie ta opcja odpada bo opony z tego "modelu" kompletnie mi nie odpowiadają i popsują efekt końcowy a nie o to chodzi. Spróbujesz może zrobić i wydrukować felg z prawidłową odwzorowaną oponą? Bo tak zakładałem, że powstanie całość czyli komplet felgi z oponami.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Będą następujące opcje.
1. felgi pod oryginalne opony.
2. Felgi pod moje opony felga minimalnie się zwiększy. ( chyba do 12,5mm)
3 Moje opony.

Felgi pod oryginalne opony będą miały pierścień tak jak maja oryginalne. Pod moje nie będą miały tego pierścienia.
Felgę zwiększam o te 0,5mm po to aby Ci którzy kupią felgi pod oryginale opony, gdy zechcą zmienić opony na moje nie musieli kupować nowych felg.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Zastosowałem się chyba do wszystkich uwag za wyjątkiem tej z postu 125 W małym stopniu ale zawsze.

Zobacz załącznik 558400
Popraw jeszcze ten "kołnierz" (3) aby był wyższy tak jak w oryginale i bedzie już niemal idealnie:

felga (2)32.jpg




Pamietaj o tym aby ten wpust o którym wczesniej pisałem i pokazywałem był równy z rantem na zewnątrz tego mocowania ze śrubą (zaznaczone na czerwono) a tym samym samą śrube musisz też "podnieść" do tego poziomu:

felga (3)3.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
A możesz zrobić zdjęcie tego Ogórka z tyłu ze zdjętym zderzakiem? Jedna rzecz mnie tam martwi.
Felgi fajnie wyszły, poczekam na opony jeszcze.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Nie wiem na co miałem zwrócić uwagę robiąc zdjęcia ale liczę, że nas oświecisz.
Autobus mocno wymacany ale u mnie ma ciężki żywot.
Tak wiem kołek zderzaka się ułamał podczas demontażu.


20180312_210118.jpg
20180312_210126.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 12
Skala 1:43 71

Podobne wątki