• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz MEX 1:43

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
#1
Witam. Na grupie "fejsbukowej" pojawiło się zdjęcie Jelcza Mexa w opakowaniu "Kolekcja PRL". Modele - zabawki z tej serii Daffi są znane ze stacji benzynowych. Co ciekawe ten pojazd jest wykonany w skali 1:43, a nie jak dotąd 1:64. Poniżej zdjęcie poglądowe, które wykonał posiadacz tego modelu.
1519650074866.png
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#3
Mam nadzieję, że to nie ściema. Bo sam bym kupił.
Tylko czemu na stronie daffi nie ma nic na ten temat?
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#9
Dla porównania modelu za minimum 500zł a w porywach nawet 800zł :

i1gtpe.jpg

14tlspf.jpg

14acymw.jpg



A tutaj tego za niecałe 44zł :

4a5cc80d43888cca005692425278.jpg

8a1d316341caadd81c6088af3c4e.jpg

ab3f2da345c691d01b0e3661ae26.jpg

d171c34f4dfaa416040cba295466.jpg






Tak, więc róznica w jakości wykonania nie jest tak olbrzymia jak róznica w cenie ;)

Pozdrawiam
Maverick
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#10
To doskonała baza do zrobienia świetnego modelu niewielkim kosztem :p Ja tam kupiłem jednego ale zapewne kupię sobie jeszcze kilka tych "ogórków" w tej skali.

EDIT:
Kupiłem jeszcze dwie sztuki i jak widać schodzą jak świeże bułeczki a tak jeden koszt wysyłki będzie tylko. :p
 
Ostatnio edytowane:

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#12
Jak dla mnie cena za tą zabawkową wersję zbyt duża, ale... czekam jak pokażesz swoje przeróbki tego Jelcza. :)
No jakby mogło być inaczej... szpila od Mafo musi być :D Nie tylko ja już to zauważyłem jak Ty uwielbiasz być uszczypliwy :D Za droga? To sobie kup zabawkę... o przepraszam model za 500 czy 800zł i tyle w temacie. :p

P.S. Proszę Mafo nie odpowiadaj na tego mojego posta i żadnego (mojego) innego najlepiej ;)

Z poważaniem
Maverick
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#14
No jakby mogło być inaczej... szpila od Mafo musi być :D Nie tylko ja już to zauważyłem jak Ty uwielbiasz być uszczypliwy :D Za droga? To sobie kup zabawkę... o przepraszam model za 500 czy 800zł i tyle w temacie. :p

P.S. Proszę Mafo nie odpowiadaj na tego mojego posta i żadnego (mojego) innego najlepiej ;)

Z poważaniem
Maverick
Niestety muszę odpowiedzieć i Twoje prośby nic tu nie pomogą. W Polsce, jak na razie, jest wolność słowa i każdy może odpowiadać w dyskusji. Mnie się model nie podoba i swoje zdanie napisałem, ale szanuję Twoje i skoro uważasz, że ten Jelcz nadaje się na przeróbki to pokaż jak przerobić tego Jelcza na model, to nie tylko ja, ale i inni koledzy skorzystają...
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#15
No cóż dobre porównanie dwóch Jelczy. Jeden za 500 lub 800 złotych jak to napisał Wojtek a drugi za 40zł.
Co do pierwszego zawsze bardzo mi się podobał i zawsze chciałem go mieć, ale cena niezbyt mi odpowiadała biorąc pod uwagę że kilka detali pozostawia trochę do życzenia. Co do tego zabawkowego to jak dla mnie ma idealną cenę. Bryła wygląda dobrze, inne detale już nie najlepiej. Koła tragiczne, tak samo grill i szyby, zarówno te boczne jak i te z wycieraczkami. Jednak widzę w tym Jelczy niezły potencjał i chyba się skuszę na kilka sztuk. A teraz pytanie do ogarniętych w temacie robienia blaszek czy zrobili by mi do niego grill, wycieraczki i znaczki Jelcza?
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#16
Niestety muszę odpowiedzieć i Twoje prośby nic tu nie pomogą. W Polsce, jak na razie, jest wolność słowa i każdy może odpowiadać w dyskusji. Mnie się model nie podoba i swoje zdanie napisałem, ale szanuję Twoje i skoro uważasz, że ten Jelcz nadaje się na przeróbki to pokaż jak przerobić tego Jelcza na model, to nie tylko ja, ale i inni koledzy skorzystają...
Tobie nie pokaże :p i co teraz napiszesz :p
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#18
Tobie nie pokaże :p i co teraz napiszesz :p
Skoro nie chcesz pokazać to Twoja wola. Nikt tu nikogo nie zmusza do pokazywania swoich prac. Polska to jak na razie jeszcze wolny kraj i przymusu nie ma. Twoje prace to Twoja tajemnica i ja to szanuję.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#20
Wszystkim na PW pokaże a Tobie nie. To miałem na myśli :p
No i to Ci właśnie napisałem. Twoje prace są Twoją własnością i możesz je pokazywać komu chcesz, a komu nie chcesz to nie pokażesz. Proste. ;) Ważne żebyś to Ty był zadowolony ze swojego działania i postępowania. :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 12
Skala 1:43 71

Podobne wątki