• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz MEX 1:43

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#64
Już wyglada prawie idealnie według mnie. Ale znalazłem jeszcze coś co mozna poprawić zanim to wydrukujesz.
Chwilowo nie mam jak Ci wytłumaczyć ale jeszcze dzisiaj pokaże o co chodzi dokładnie. ;)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#67
Ok poczekam. Jak da się poprawić to poprawię.
Zgodnie z obietnicą opiszę co bym jeszcze poprawił w tej feldze.
Tak, więc:

1. Mocowanie łączące piastę z obręczą powinno być trochę niższe przy obręczy, co zaznaczyłem na zdjęciu na pomarańczowo.

2. To co poprawiłem na pomarańczowo to prawidłowy kształt bez "stopnia", który tam nie występuje (patrz nr.3)

3. Ten element zaznaczony na pomarańczowo nie istnieje w oryginale i nie ma tego "stopnia" na którym ten element jest umiejscowiony przez Ciebie.

4. Tak jak już też zauważył Adam66 tam zamiast nakrętek powinny być śruby.

5. Zrób też "stożek" chroniący łożysko i jeśli jest to mozliwe wraz z "zaworem" do podłączenia smarownicy. (Mój "stożek" jest "prowizoryczny" dla zobrazowania tego co co mam na mysli i powinien "zaczynać się u podstawy tych śrub mocujących go do piasty, no i oczywiście powinien być bardziej "obły" ;) Spójrz na zdjęcie oryginału na dole)

To na razie wszystko co zauwazyłem z nieprawidłowości w twoim projekcie.


Untitled 21.jpg

ogorek0611.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#68
Dopatrzyłem się jeszcze jednej nieprawidłowości w tej feldze.
Tych elementów zaznaczonych na pomarańczowo nie powinno tam być wcale.


felga2 (2)2.jpg
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#69
popowe udało mi się znależć super fotkę przedniej felgi ogórka :cool: Niestety ale będziesz musiał mocno przerobić swój projekt jeszcze.
Zobacz jak wyglada obręcz, jaki jest zaokrąglona do środka. Kompletnie inaczej niż w tym projekcie.

Zobacz:

felga ororek przod.JPG
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#70
No to teraz to mnie rozłożyłeś na łopatki.
Ech. Pozamiatam i zaczynam gruntowne poprawki.
Zrobi się.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#71
No to teraz to mnie rozłożyłeś na łopatki.
Ech. Pozamiatam i zaczynam gruntowne poprawki.
Zrobi się.
Wcale nie musisz zamiatać całego dotychczasowego projektu :D Bo to jest po prostu inny typ felgi gdzie jest inna obręcz. Ta jest nie rozbieralna tak jak tamta co składa się z trzech części (mówię tu o obręczy trzy częściowej) Myślałem, że to zauważysz :D
Zwróć uwagę, że elementy (uchwyty) które mocują piastę z obręczą są takie same w obu modelach/typach fegl bez względu na rodzaj obręczy. Czyli musisz je przerobić tak jak to wczesniej pisałem i pokazałem.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#72
NIEEEEE!!!
Nie mam pojęcia, co to za felga jest, ale z całą pewnością nie oryginalna ogórkowa! Tym bardziej, że jest jednoczęściowa, a oryginalne były trzyczęściowe. Właściwa felga jest na zdjęciu z poprzedniej strony i w związku z tym mam jedną uwagę: brakuje na tym okręgu zaznaczonych zygzaków w miejscach złożenia. Warto by to też odwzorować!
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#73
NIEEEEE!!!
Nie mam pojęcia, co to za felga jest, ale z całą pewnością nie oryginalna ogórkowa! Tym bardziej, że jest jednoczęściowa, a oryginalne były trzyczęściowe. Właściwa felga jest na zdjęciu z poprzedniej strony i w związku z tym mam jedną uwagę: brakuje na tym okręgu zaznaczonych zygzaków w miejscach złożenia. Warto by to też odwzorować!
Jest to oryginalna "ogórkowa" felga tyle, że innego typu kolego. ;)
 
Ostatnio edytowane:

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#75
Z tego, co mi kiedyś tłumaczył majster, który "zęby zjadł" na ogórkach, to oryginalne były trzyczęściowe, a te jednoczęściowe, to się pojawiły dużo później i często Jelcze z remontów na takich wracały. Czy były też takie fabrycznie montowane (może w końcowych latach produkcji), to tego nie wiem.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#76
Panowie, musimy wybrać konkretny typ. Ja nie pamiętam w ogóle ogórków na drogach. Więc jak chcemy mieć ogórkowe felgi musicie mnie trochę pokierować jeżeli pamiętacie lum macie wiedzę.. Potrafię narysować jak wiem co. Dzięki staraniom Mavericka felga wygląda coraz lepiej. Ale proszę napiszcie którą mam ostatecznie robić. Bo się nieco pogubiłem.
No i czy "gwiazda" jest poprawna?
felga.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#79
Koledzy nie bądźcie bardziej papiescy od Papierza. Toż to tylko model, a nie recepta aptekarska. Moim zdaniem felga jak najbardziej przypomina oryginał, o to chyba nam chodzi.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 12
Skala 1:43 71

Podobne wątki