• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz MEX 1:43

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#21
No i to Ci właśnie napisałem. Twoje prace są Twoją własnością i możesz je pokazywać komu chcesz, a komu nie chcesz to nie pokażesz. Proste. ;) Ważne żebyś to Ty był zadowolony ze swojego działania i postępowania. :)
Odpowiedż jest znacznie prostsza niż ta, którą przedstawiasz. Nie lubię Cię po prostu to Ci nie pokażę :p
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
#22
Odpowiedż jest znacznie prostsza niż ta, którą przedstawiasz. Nie lubię Cię po prostu to Ci nie pokażę :p
No i dobrze... Nie chcesz pokazywać swoich przeróbek i tego w jaki sposób to robisz, to nie pokazuj. Na naszym forum jest tylu świetnych modelarzy, którzy pokazują warsztat modelarski, sposób waloryzacji modeli, że Twoje przeróbki pewnie niewiele wniosą nowej wiedzy, pomocnej przy przeróbkach miniaturek.
Miłego wieczoru Ci życzę i kończę tą dyskusję, bo wyszliśmy daleko poza temat tego wątku. :)

P.S. No a to, że mnie nie lubisz to jest tylko Twoja przypadłość. Mnie to nie przeszkadza w ogóle... :)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#27
Dajcie trochę na luz;) Nie jest ten ogórek wybitny to fakt, ale jest bardzo do niego podobny to też fakt. Jest więc duża szansa na powstanie fajnego modelu jeśli się mu poświęci trochę czasu i kasy, a cena bazy jest do przełknięcia. Popatrzcie na Rumuna od MTB za jakie pieniądze idzie i trudno to coś nazwać modelem ST-43;) A jak wygląda po metamorfozie u Mariusza?:)
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
747 12 0
#28
Co do blaszek to mam pewien kontakt, chłopaki którzy robią 272 w żywicy z kompletem blach i kołami, (czasami taki kit pojawia się na allegro) gdyby tak pogadać , ? tylko że z wymiarami mogła by byc kicha bo ten z Daffi pewnie ma inny rozmiar grilla, ale lusterka, wycieraczki i co tam jeszcze to chyba by pasowały . Ja osobiście mam żywiczną ramę z kompletnym podwoziem ( mojego autorstwa ) oraz "oświetlenie" - przód, tył i kierunki , ale najpierw muszę zakupić ten model i zobaczyć jak wszystko pasuje
 

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
#30
Też kupiłem, mam sentyment do tego pojazdu;
W pierwszej kolejności do wymiany są koła - pewnie kwestią czasu jest pojawienie się w zestawach AVD skód liazów więc pojawi się szybka /nie tania/ opcja na ładne koła. A później to już tylko fantazja, umiejętności i budżet ograniczają przeróbki tego modelu tej miniaturki.
Myślę, że produktowi Daffi bardzo blisko do niektórych wypustów Nashavtoproma, a te w rękach zdolnego modelarza potrafią z zabawek przemienić się w atrakcyjny model.
Ciekaw co będzie następnego?
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#31
Co do blaszek to mam pewien kontakt, chłopaki którzy robią 272 w żywicy z kompletem blach i kołami, (czasami taki kit pojawia się na allegro) gdyby tak pogadać , ? tylko że z wymiarami mogła by byc kicha bo ten z Daffi pewnie ma inny rozmiar grilla, ale lusterka, wycieraczki i co tam jeszcze to chyba by pasowały . Ja osobiście mam żywiczną ramę z kompletnym podwoziem ( mojego autorstwa ) oraz "oświetlenie" - przód, tył i kierunki , ale najpierw muszę zakupić ten model i zobaczyć jak wszystko pasuje
Jeśli masz kontakt z kimś kto robi koła do takiego modelu to chętnię się przyłącze do zamówienia chociażby kilku kompletów kół. Jesli była by mozliwość to również na inne "dodatki" do niego takie jak na przykład wycieraczki.

Myślę, że produktowi Daffi bardzo blisko do niektórych wypustów Nashavtoproma, a te w rękach zdolnego modelarza potrafią z zabawek przemienić się w atrakcyjny model.
Ciekaw co będzie następnego?
Może zrobią Autosana H9 to byłby Hit jeszcze lepszy niż ten "ogórek" jak sądzę.
 
OP
OP
Andrzo

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
1.020 2 1
#32
Też kupiłem, mam sentyment do tego pojazdu;
W pierwszej kolejności do wymiany są koła - pewnie kwestią czasu jest pojawienie się w zestawach AVD skód liazów więc pojawi się szybka /nie tania/ opcja na ładne koła.
Kiedyś krążyły w sprzedaży koła wykonane z żywicy do ciężarowych Jelczy i Fiatów 125p z gazetkowej serii "Kultowe auta PRL" DeAgostini. Może do tego też ktoś dorobi taki zestaw.
 

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#33
Jak ludzkie oko zawodzi... Są tutaj opinie że to model zabawka, a przecież jest to kopia modelu wytwarzanego ręcznie. Oczywiscie Chinczycy nie skopiowali wszystkiego idealnie ale bryła sie zgadza. Zdjęcie z portalu Facebook to dobrze pokazuje. Uważam, że jest to dobra baza do własnych konwersji. A potrzebne elementy do konwersji będzie można dostać w warszawskiej manufakturze ręcznie składającej modele w skali 1:43.
28616843_2087913394826276_1812668013965929095_o.jpg
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#35
Twoje porównanie koland jest zdecydowanie lepsze niż te moje ale ja nie miałem dostępu do takich zdjęć jak Ty.
No to Mafo się teraz zdziwi :LOL: Ciekawe co teraz napisze :p Ale zapewne wolałby nadal kupić kit "modelu" za 500zł lub złożony za 800zł niż wydać niecałe 44zł na tą "zabawkę". Ale kto bogatemu zabroni :LOL:
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#36
Dotarł do mnie ogórek.
Muszę przyznać, że jak za te pieniądze to jest dobrze.
Przyzwoity lakier, ładny ogólny kształt, nie najgorsze wnętrze
Ale:
Szyby to porażka, felgi są okropne, model przyszedł z ułamanym kołem i lusterkiem.
nawet ten grill nie jest tak straszny na jaki wyglądał na fotkach.
Zabieram się za projektowanie nowych kół.

20180305_123952.jpg
20180305_123955.jpg
20180305_124008.jpg
20180305_124244.jpg
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#37
Ogórka mam i ja :) W moim prawe lusterko również było ułamane. Opakowanie zostało źle przemyślane. Ogólnie bardzo podoba mi się ta zabawka (ten model). Trzyma proporcje, to jest najważniejsze. Uważam, że do dalszych ulepszeń jest to bardzo dobra opcja!
 

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
#40
popowe: zostaw koła - szykują się żywiczne zestawy + opcja felga+guma.
Pomyśl o detalach - lusterka, tablice rejestracyjne, kalki na nr taborowe itd.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 12
Skala 1:43 71

Podobne wątki