• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz M11, L11 by eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
746 12 0
#1
Podobnie jak większość z Was mam rozgrzebanych kilka projektów, chcę tu przedstawić kolejne dwa modele nad którymi trwają prace, są to dwa pochodne Jelcze, wersja M11 miejska i L11 tzw. lokalna . Jelcz M11 już się drukuje i za parę dni powinien być u mnie .
Jeżeli Michał88 z MK Projekt pozwoli to chciałbym wykorzystać siedzenia z jego jelcza i byłby to wspólny projekt, moim zdaniem są poprawne i znacznie ułatwiło by mi dalsze prace, jeżeli jednak nie wyrazi zgody to będę musiał je opracować od podstaw .
Na screenach w M11 widoczny jest brak nadkoli ale jest to wczesny screen z prowadzonych prac, w tej chwili wszystko jest na miejscu .
Projekt L11 jest gotowy do druku ale brak na razie $ na dalsze finansowanie .
Podobnie jak w innych moich modelach chciałbym szyby zrobić wycięte laserem, trwają uzgodnienia z lasernikiem .
M11 rzut ogólny 2.jpg
rzut.jpg
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#3
Piotruś! Dajesz, dajesz, kolejny piękny model z Twojej manufaktury się zapowiada!
Trzymam mocno kciuki(y)(y)(y)

PS Jakbyś potrzebował pomocy przy projekcie wnętrza w 3D to pisz śmiało... ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
746 12 0
#4
Oficjalnie otrzymałem zgodę od Michała na wykorzystanie jego siedzeń . Dzięki za wkład w rozwijanie projektu .
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
746 12 0
#6
Chyba nie, przejrzyj zdjęcia M11, są pochyłe, na srenie może zbyt wyraziście to widać, ale ocenię to jak będę miał wydruk u siebie
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
746 12 0
#11
Piotrze, tak jak pisałem wczesniej jest to scren roboczy, kont pochylenia oraz ściany będę mógł określić dopiero jak model będę miał w lapkach
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#12
Rozumiem, ale ściany dałeś płaskie w projekcie więc na wydruku też będą idealnie płaskie, a mógłbyś już zrobić łukowe i ocenić na wydruku jak wyjdą.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
746 12 0
#15
Dostałem pierwszy wydruk M11, jednym słowem... tragedia, wiele rzeczy do poprawki, projektant nie wziął sobie do serca moich sugestii, chyba na szybko chciał skończyć projekt, jakość wydruku też pozostawia wiele do życzenia, od strony suportów żywica nadal mokra i "zlana", tak więc jeszcze troche czasu minie zanim projekt ujrzy światło dzienne :(
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#16
Moim zdaniem przypadkowi drukarze 3D w ogóle się nie nadają do naszych celów. Samo usunięcie suportów jest problemem. Ja jestem właśnie na etapie selekcji wykonawców do druku Autosana.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#17
Sęk tkwi w tym, że wiele osób zajmujących się drukiem, nigdy nie zrobiła jakiegokolwiek modelu w realu. Podpory często ładują tak jak im program wymyśli czy podpowie. A tymczasem trzeba z określonej drukarki zrobić wiele (bardzo wiele) wydruków, żeby pozanać jej "zady i walety" i w ogóle na etapie projektu uwzględnić parametry druku (kąt ustawienia, grubość warstwy czy chociażby czas naświetlania). Od tego w ogóle się zaczyna.

Zrobić model 3D każdy potrafi (skanery, gotowce w sieci do kupienia), ale zrobić taki, który się potem dobrze wydrukuje, to inna para kaloszy - a zrobić model, który się potem da wsadzić do formy i odlać to inny stan świadomości.

Wiele modeli za które się płaci i są opisane w sieci jako "gotowe do druku" to niestety chwyt marketingowy.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
746 12 0
#18
Na próbę Kolega popowe wydrukował mi jedna kabinę do stara 266 i jego bym właśnie polecił, niestety cena za usługę nie jest mała, więc zbieram fundusze i jak model będzie poprawiony to pewnie do niego uderzę .
A więc całe siły w tej chwili kieruję na Autosana H10 .
 

Podobne wątki