• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Jelcz M11 #2035 ( Wydawnictwo Orlik)

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
#1
Witam wszystkich. Dziś chciałbym zaprezentować kilka zdjęć mojego nowego modelu jakim jest Jelcz M11. Zapewne każdy z czytających ten opis miał nim przyjemność lub nieprzyjemność kiedyś podróżować :) Ja miło wspominam jazdę tym autobusem, choć minęło stosunkowo niewiele czasu od ich wycofania ( przynajmniej na Górnym Śląsku). Mój model przedstawia wóz należący do PKM- u Sosnowiec o numerze #2035. Oryginał według źródeł internetowych został zezłomowany w 2007r. Model skleiłem prawie w standardzie, pomalowałem jedynie podwozie i koła. Podczas jego budowy pominąłem wykonanie poręczy. Od siebie dodałem jedynie lusterka zewnętrzne, zasłonki w kabinie i roletę przeciwsłoneczną nad kierownicą, niestety o lusterku wewnątrz kabiny kierowcy przypomniało mi się już po przyklejeniu dachu. Do tego kilka nalepek na ściance oddzielającej kabinę kierowcy od części pasażerskiej. Pamiętam, że jak jeździłem linią 201 w nieistniejącym już PKM- ie Bytom, to często na tych ściankach było dużo różnych naklejek :) Model kleiło się bardzo dobrze, jego budowa zajęła mi niecały tydzień. Poniżej zdjęcia:

1.jpg 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG wnętrze.JPG


Poniżej jeszcze dwa zdjęcia wnętrza zrobione podczas budowy:


Kabina 1.jpg Kabina 2.jpg

Pozdrawiam
 

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Bardoz ładnie sklejony - szacunek za wycięcie okienek, świateł i świetlików. Szkoda tylko, że nie pokusiłeś się o docięcie tych białych elementów w fotelach. Mimo to model pierwsza klasa. Też kiedyś się nim bawiłem ale okna mi nie szły tak jakbym chciał i poszedł na złom :)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#5
Jak na tą skalę to model i jego wykonanie z uwzględnieniem dodatków wypos. wnętrza moim zdaniem są zaje...fajne.(y)(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#9
Przyglądam się i podziwiam. Bardzo fajnie wyszedł Ci ten model. Bardzo duży plus za czystość sklejenia, ale i za inwencję twórczą wnętrza pojazdu. (y) Gratuluję.
Piękne fotki z tramwajami. (y)
 
OP
OP
Czapajew

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
#11
W międzyczasie powstał kolejny Jelcz M11 dla kolegi. Model zostanie pomalowany, ale to już nie przeze mnie. Nie posiada kół, ponieważ dostanie plastikowe z Ikarusa.

105_5880.JPG 105_5881.JPG 105_5882.JPG 105_5884.JPG 105_5886.JPG

A tu w towarzystwie wcześniej prezentowanego Jelcza :)

105_5887.JPG 105_5888.JPG
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#14
Współczesna łódzka czcionka jest taka jak na Twoim modelu, w zamierzchłych czasach była zupełnie inna. Poniżej poszlaka (ściągnięta z sieci). Natomiast, o ile czegoś nie zmyślam, skoro był w Łodzi numer 2604, to pewnikiem był też 2620.

jelcz m11 2604 mpk lodz.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 1
Autobusy 7

Podobne wątki