• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Jelcz C 620

OP
OP
Maciej1971
Reakcje
57 2 0
#21
Modelarstwo uczy cierpliwości. Wtedy dopiero docenia się syzyfową ludzką pracę. Ja na niektóre modele budowane ręcznie czekam po kilka lat i uważa że warto jak odbieram cacuszka ;)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#22
Zgadzam się z Tobą w tej kwestii i to nie podlega dyskusji. Lecz jeśli ktoś deklaruje, że dziś lub najdalej jutro wysyła przesyłkę, a ona przez kolejne miesiące nie dociera to trudno mówić o cierpliwości.:(
 

pierek

Znany użytkownik
Reakcje
76 9 0
#29
Niestety , bardzo się zawiodłem na tej manufakturze (chyba nie tylko ja) ... W najbliższej przyszłości pokażę Jelcza od "firmy" SAW i coś o nim opowiem... Szkoda , że OGROMNY talent nie idzie w parze z dotrzymywaniem terminów i danego słowa... :(
Piękne te Jelony (y) zwłaszcza że jeżdziłem taką 620 z wleczoną osią.
Nigdy się nie zdecydowałem na kupno modelu z taj manufaktury przeczytawszy o terminowości dostaw żeby z nerwów nie obgryzać paznokci u nóg ;).
 
OP
OP
Maciej1971
Reakcje
57 2 0
#30
Ja na to patrzę inaczej. Seweryn jest sam i pomaga mu tylko żona a modelarstwo tak precyzyjne w małej skali jest niesamowicie pracochłonne. Sam nie raz czekam mega długo na modele bez sprecyzowania terminu odbioru ale uważam że warto bo modele są bardzo starannie zbudowane, i szczegółowe wykonanie detali i ich specyficzny urok powodują że decyduję się zawsze na nie zaczekać. :)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#31
Ponownie potwierdzam, że zgadzam się z tym co piszesz powyżej. Tak samo potwierdzam, że Seweryn to niespotykanie zdolny gość, który wiele potrafi i jego fantastyczne prace są rozpoznawalne. Sam także czekam miesiącami na jego modele i potwierdzam każdorazowo i każdemu kto ten temat porusza, że warto. Ale...? No właśnie jest to małe ale, które jest źródłem jego i naszych po części kłopotów. Słowność!!!
On musi planować i oceniać swoje możliwości i mieć odwagę odmówić jeśli wie, że nie da rady się zmieścić w sensownym terminie. Po drugie: nie brać zaliczek i nie kompromitować się podawaniem nieprawdy o wysłanych przesyłkach dziś, jutro lub w poniedziałek. A wtedy wszyscy będą zadowoleni bo będą mieć wiedzę i ewentualny wybór co do czasu oczekiwania i nikt nie będzie miał podstaw, aby się na nim wyżywać bo na pewno na takie traktowanie nie zasługuje. Zwłaszcza, że najczęściej czytamy argumenty tylko jednej strony. A jako artysta, bo niewątpliwie nim jest w swoim fachu, też ma czasem prawo do własnych fanaberii ;) i musimy mu to wybaczyć oraz znosić jak chcemy aby nam piękne modele nadal robił.:)
 
Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#32
Kiedys funkcjonowalo powiedzenie 'Artystyczna Dusza'. Artystom sie wiele wbacza... Z regoly sa to ludzie obdarzeni duza wrazliwoscia a co za tym idzie zmiennymi nastrojami. W jakims stopniu moze to wplywac na ocene terminu, kosztow i innych spraw zwiazanych z jakims tematem.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#33
Ja podpisuję się w 100% pod tym co napisał kolega Maciej1971 i podsumowując temat posłużę się i przytoczę słowa kolegi jestrabh, że Seweryn jest Artystą i mistrzem w tym co robi:
A jako artysta, bo niewątpliwie nim jest w swoim fachu, też ma czasem prawo do własnych fanaberii ;) i musimy mu to wybaczyć oraz znosić jak chcemy aby nam piękne modele nadal robił.:)
 
OP
OP
Maciej1971
Reakcje
57 2 0
#34
Zgadzam się z tym co piszcie Seweryn jest Artystą z brakiem asertywności, nie potrafi powiedzieć "Nie nie zrobię " albo czekaj pół roku. Ale tak naprawdę robi te modele dla nas dla Polaków. Na e-bay. de tej klasy modele sprzedałby bez marudzenia za 120 do 150 euro za sztukę. Ale buduje je dla nas i sprzedaje dużo taniej :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
#35
Sam nie raz czekam mega długo na modele bez sprecyzowania terminu odbioru ale uważam że warto bo modele są bardzo starannie zbudowane, i szczegółowe wykonanie detali i ich specyficzny urok powodują że decyduję się zawsze na nie zaczekać. :)
Ja podpisuję się w 100% pod tym co napisał kolega Maciej1971 i podsumowując temat posłużę się i przytoczę słowa kolegi jestrabh, że Seweryn jest Artystą i mistrzem w tym co robi:
Zgadzam się z tym co piszcie Seweryn jest Artystą z brakiem asertywności, nie potrafi powiedzieć "Nie nie zrobię " albo czekaj pół roku. Ale tak naprawdę robi te modele dla nas dla Polaków.
Poniekąd wszyscy koledzy macie rację. Można czekać na wykonanie modelu i to długo. Natomiast jak otrzymuje się informację, że model jest gotowy do wysyłki, wpłaca się pieniądze za model i to całość to trzeba wymagać, żeby w momencie dotarcia pieniędzy na konto producenta najpóźniej w następnym dniu wysłał modele. Natomiast jak producent nie wysyła, tylko zwodzi odpowiedziami, że jutro wyślę... albo już wysłałem, a gdy model nie dociera to mówi no jeszcze nie mogłem wysłać..., albo byłem na wyjeździe i nie zdążyłem..., albo już w drodze... itd. jest to nie do przyjęcia. Jak nie mogę zrobić to piszę, jeszcze modelu nie ma, nie mogę wysłać to nie wpłacaj mi pieniędzy. A tak to zawsze wychodzi kicha...
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#36
Koledzy wszyscy macie rację i wszyscy jesteście śmieszni, jest taka piosenka w której są słowa " bo jak nie my to kto", parafrazując ją, bo jak nie Seweryn to kto?:(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
#37
parafrazując ją, bo jak nie Seweryn to kto?
Racja, ale zawsze można kupić model z płatnością przy odbiorze. Zacznijmy wszyscy tak robić to i wysyłającemu będzie zależało na szybkim wysłaniu, a i kupujący będzie pewny, że zapłaci dopiero po otrzymaniu modelu. Wtedy można czekać na zamówiony model..., nawet i wiele miesięcy...
 

Seweryn2802

Aktywny użytkownik
Reakcje
85 1 0
#38
Dziękuję za udział w dyskusji, każdy z Was ma rację. Poczekajcie do premiery mojego ostatniego projektu czyli C620 (przed świętami) będzie garść informacji. Niektórzy pewnie będą zadowoleni :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 43
Samochody ciężarowe 8

Podobne wątki