• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

JELCZ 315M Auto Loko Motiv skala 1:72

D

Docteur

Gość
#3
Model piękny, ale niestety oznaczenie rejestracyjne UAZ 3993 to fikcja. Wg informacji z http://wptr.pl/index.php?dz=praktyka&pdz=numery&sekcja=zg&ps=50 tablic o wyznaczniku UAZ nie było. Dla pojazdów ciężarowych ogólnego przeznaczenia były wyznaczniki UAK, UEZ, UFK, UKO, ULM, przy czym wyznaczniki te mogły być przyznawane również pojazdom opancerzonym (głównie transporterom kołowym). A zatem poprawnie oznaczenie tego samochodu mogłoby być UAK 3993 lub UEZ 3993.
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#7
"UAK" wypłynął w Bytomiu na wystawie - gdzie model zresztą zdobył Euru Puchar.
Nie doczytałem się ze zdjęcia a do rejestrów nie mam dostępu.
Poprawię i wydrukuję poprawną kaleczkę.

To zadziwiające - zgadzam się ze wszystkimi dotychczasowymi wpisami!!

Dziękuję w imieniu Auto Loko Motiv.
Zawsze Wasz.
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#9
Poprawiliśmy podwozie (ramę), kabinę i oświetlenie (toczony CNC pierścień z alu). Zrobiłem maszynkę do szybek :gwizd: w obu wersjach.
Miałem taki patencik na wyciskanie gorącego polistyrenu ale odpuściłem. Jadę z perwersyjnie wytłaczanej folii.
Osobiście projektowałem grile do obu wersji. Jest zauważalny efekt rameczki wokół obu "siatek" grila ...plus otwory montażowe.

No co Wy? Modele w obu skalach muszą BYĆ równoważne jakościowo.

Wasz
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:72 10
Skala 1:72 8
Skala 1:72 16

Podobne wątki