• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz 315 jak Jelcz ale... troszkę na inny sposób

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#41
W ramach przygotowań do budowy kolejnego modelu sprawdziłem z ciekawości czy silnik zamontowany w jelczu z redukcja 100:1 ruszy masę ok 1,5 kg, bo taką przewiduję finalnie na model italeri. Silnik ciągnie z baterii ok 4, 0V to tymbardziej pójdzie na zasilaniu ok 5, 5V.
20150711_005919.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#49
Strasznie mi brakuje tego Jelonka do zabawy z synem ;) Postanowiłem że uruchomię kolejny egzemplarz, ale tym razem posiłkując się totalnie nowymi rozwiązaniami produkcyjnymi jak wtedy kiedy zaczynałem ta przygodę. Powolna relacja niebawem.... jak będę gotowy ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#50
Prace nad kolejnym Jelczem trwają. Jestem na dobrej drodze, aby można było poskładać model bez żadnego wiercenia/piłowania/szlifowania/wiercenia po nocach w metalu tak jak to było kiedyś ...:)
20150417_170747-1.jpg

a tak teraz to wszystko wygląda w wirtualnym świecie ;)
belka 3D jelcz.jpg

druk 3d jelcz 00.jpg

a tak się to ma w realu....
druk 3d jelcz 01.jpg

druk 3d jelcz 02.jpg

... niestety popełniłem kilka błędów ....czas je naprawić ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#54
Ostatnio mnie wzięło na zrobienie kolejnego modelu RC w tej skali. Tym razem MAN TGS od Eligora... którego kupiłem głównie pod tą konwersję. Mam słabość do tej marki. Na starcie ZONK, bo rama podczas obróbki uległa złamaniu ;)
20170420_150705.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#55
Udało się zreanimować ramę ;) Coś z tego jednak będzie ;)
01-MAN TGS (1).JPG

02-MAN TGS (2).JPG


W modelu uzywam wydruki 3D jakie zrobiłem dla Jelcza. Na przedniej osi widać jego koła ;) Belka do MANa musi byc o jakieś 4 mm szersza.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#58
Rewelacyjna praca, rewelacyjne podejście do odwzorowania pięknego pojazdu. Obserwuję z ciekawością dalsze poczynania i gratuluję pomysłu i pracy.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#59
Rewelacyjna praca, rewelacyjne podejście do odwzorowania pięknego pojazdu....
Dziękuję za miłe słowo. Zastanawiam się czy pisząc o pięknym modelu -myślisz o Jelczu?
Zmartwię cię teraz buduję kolejnego Mana. Mam do tej marki ostatnio słabość. Z tej ramy powstanie cudnej maści siodło. Namiastka na foto poniżej. Udało się testowo poskładać model po malowaniu. Wszystko pasuje rewelacyjnie. Napęd działa idealnie. Dużo lepiej jak w Jelczu. Silnik jest wymienny więc później dobiorę przełożenie.Teraz przechodzimy do elekryki bo w zasadzie mechanika zrobiona. Jeszcze odpaliś serwo ale ale to razem z elektryką odpalę i jak dojdzie nowa belka z wydruku 3D.
 

Załączniki

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#60
Tak miałem na myśli Jelcza i mój sentyment do starej motoryzacji polskiej. Takimi modelami jakie robisz nie jesteś w stanie mnie zmartwić, może MAN to już nie ten sam wspomniany sentyment ale takie modele ogląda się z przyjemnością :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 12
Skala 1:43 237

Podobne wątki