• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz 315 jak Jelcz ale... troszkę na inny sposób

pado

Znany użytkownik
KKMK
W ramach przygotowań do budowy kolejnego modelu sprawdziłem z ciekawości czy silnik zamontowany w jelczu z redukcja 100:1 ruszy masę ok 1,5 kg, bo taką przewiduję finalnie na model italeri. Silnik ciągnie z baterii ok 4, 0V to tymbardziej pójdzie na zasilaniu ok 5, 5V.
20150711_005919.jpg

pado

Znany użytkownik
KKMK
Strasznie mi brakuje tego Jelonka do zabawy z synem ;) Postanowiłem że uruchomię kolejny egzemplarz, ale tym razem posiłkując się totalnie nowymi rozwiązaniami produkcyjnymi jak wtedy kiedy zaczynałem ta przygodę. Powolna relacja niebawem.... jak będę gotowy ;)

pado

Znany użytkownik
KKMK
Prace nad kolejnym Jelczem trwają. Jestem na dobrej drodze, aby można było poskładać model bez żadnego wiercenia/piłowania/szlifowania/wiercenia po nocach w metalu tak jak to było kiedyś ...:)
20150417_170747-1.jpg

a tak teraz to wszystko wygląda w wirtualnym świecie ;)
belka 3D jelcz.jpg

druk 3d jelcz 00.jpg

a tak się to ma w realu....
druk 3d jelcz 01.jpg

druk 3d jelcz 02.jpg

... niestety popełniłem kilka błędów ....czas je naprawić ;)

pado

Znany użytkownik
KKMK
Ostatnio mnie wzięło na zrobienie kolejnego modelu RC w tej skali. Tym razem MAN TGS od Eligora... którego kupiłem głównie pod tą konwersję. Mam słabość do tej marki. Na starcie ZONK, bo rama podczas obróbki uległa złamaniu ;)
20170420_150705.jpg

pado

Znany użytkownik
KKMK
Udało się zreanimować ramę ;) Coś z tego jednak będzie ;)
01-MAN TGS (1).JPG

02-MAN TGS (2).JPG

W modelu uzywam wydruki 3D jakie zrobiłem dla Jelcza. Na przedniej osi widać jego koła ;) Belka do MANa musi byc o jakieś 4 mm szersza.

xxx

Aktywny użytkownik
Rewelacyjna praca, rewelacyjne podejście do odwzorowania pięknego pojazdu. Obserwuję z ciekawością dalsze poczynania i gratuluję pomysłu i pracy.

pado

Znany użytkownik
KKMK
Rewelacyjna praca, rewelacyjne podejście do odwzorowania pięknego pojazdu....
Dziękuję za miłe słowo. Zastanawiam się czy pisząc o pięknym modelu -myślisz o Jelczu?
Zmartwię cię teraz buduję kolejnego Mana. Mam do tej marki ostatnio słabość. Z tej ramy powstanie cudnej maści siodło. Namiastka na foto poniżej. Udało się testowo poskładać model po malowaniu. Wszystko pasuje rewelacyjnie. Napęd działa idealnie. Dużo lepiej jak w Jelczu. Silnik jest wymienny więc później dobiorę przełożenie.Teraz przechodzimy do elekryki bo w zasadzie mechanika zrobiona. Jeszcze odpaliś serwo ale ale to razem z elektryką odpalę i jak dojdzie nowa belka z wydruku 3D.

Załączniki

xxx

Aktywny użytkownik
Tak miałem na myśli Jelcza i mój sentyment do starej motoryzacji polskiej. Takimi modelami jakie robisz nie jesteś w stanie mnie zmartwić, może MAN to już nie ten sam wspomniany sentyment ale takie modele ogląda się z przyjemnością :)