• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz 315 jak Jelcz ale... troszkę na inny sposób

pado

Znany użytkownik
KKMK
Udało się jeszcze wymalować wlot i całość zapuścić washem. Paka też dostała washa. Teraz jeszcze rejestracje i szyby i gotowe. W ramach uatrakcyjnienia kolorystyki modelu zapuscilem felunek na srebrno. Zobaczymy jak wyjdzie.
20150703_233619-1.jpg
20150704_000551-1.jpg

pado

Znany użytkownik
KKMK
Już prawie kończymy ;) Model dziś dostał 2x kolek na felgi oraz na zbiornik paliwa. Stwierdziłem że taki smutny w czarnym podwoziu.

pado

Znany użytkownik
KKMK
No to już chyba ostatni mój wpis i fotki z mojej strony w tym wątku. Budowa modelu dobiegła końca. Całość poskladana do kupy i o dziwo działa jak należy. Praca nie łatwa, ale przyjemna... człowiek się nauczył tego i owego w temacie aut rc. To nie koniec moich przeróbek. Będą kolejne więc napewno się tu jeszcze pokażę. Na razie mam dylemat czy znów coś zrobić w skali 43. W sumie mam chrapkę na 24 (model już w drodze italeri 3863). Zobaczymy czy podołam. Na kaniec parę fotek z modelem oryginalnym. Z efektu jazdy i oswietlenia jestem bardzo zadowolony. Z roboty modelarskiej już mniej...zwłaszcza jak idzie o składanie szyb - no uczę się ciągle. pozdrawiam i dzięki za wsparcie podczas budowy.
20150705_010121-1.jpg
20150705_010149-1.jpg
20150705_010806-1.jpg
PS. Jelcz jeszcze bez lusterek- jutro trafią na swoje miejsce. Teraz schną.

pado

Znany użytkownik
KKMK
Dziękuję jeszcze raz za miłe slowo. Wrzucam jeszcze 2 fotki modelu. Jedna dotyczy środka aby wam pokazać co tam jest. Nie wystraszcie się wielkości bateri :) dla poprawy właściwości jezdnych dodalem ołowany balast. Kabina jest dość ciężka :)
20150705_124202.jpg
20150705_124056.jpg

PS. Nie wiem czy was zadowoli taki filmik, ale udało mi się poczynić takie coś.
To moja pierwsza produkcja TV w sieci ;)

pado

Znany użytkownik
KKMK
No idealnie nie jest ;/ Mam nadzieje że przy następnym modelu wyeliminuje błędy jakie popełniłem przy tym tworze, ale autko mnie cieszy ;)

Dzięki za miłe słowa :) Dziś dotarła maszyna na nowy model. Zaczynamy powolną inwentaryzację. Relacja z budowy pewnie niedługo jak będzie co pokazać ;)

pado

Znany użytkownik
KKMK
Dziś doszły małe korekty układu skrętnego. Jest lepiej :) Niestety nic więcej nie poprawię ;) Model musi tak zostać. Dziś po zabawie z synkiem musiałem zrobić pierwsze ładowanie akumulatora. Wszystko działa dalej i nic się nie zepsuło ;) Jest ok ;)

Zanim przy następnym modelu dojdę do dźwięków to bym bardzo chciał mieć więcej bajerów w postaci światełek obrysowych i np kogutów ;) Kolejny model daje mi taka szansę (Italeri 3863). Pierwsze prace przy MANie TGX rozpoczęte. Niebawem wrzucę jakąś relację. póki co to musi powstać parę rysunków...rzuty i przekroje abym wiedział jakie wysokości i odległości tu i tam mają być ;)