• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jelcz 080 - żywica

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#7
Zdjęcia są małę i nie widać za dużo szczegółów, ale moim zdaniem odlew może być całkiem udany. Gdyby jeszcze ściany boczne miały właściwy profil czyli lekko łukowaty a nie płaski byłoby jeszcze lepiej. Czy będą też PR110?.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#8
Dokładnie nie wiem kiedy ale autor modeli czyli Pan z aukcji na samej górze planuje kilka różnych typów pojazdów z Jelcza. Najlepiej zapytać samego autora. Wiem , że kolejne modele będą miały też trawionki więc mogą być ciekawą ofertą polskich pojazdów z JZS.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#9
Na pewno brakuje tych jelczy w naszej skali, sam chętnie nabędę nawet zestaw ale jeżeli będzie dobrze zrobiony.
 
OP
OP
eugen74

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
747 12 0
#10
Rozwiń proszę Piotrze o co chodzi z łukowatymi ścianami , mi się wydaje że jelcze były kwadratowe a łukowate ściany miał autosan h9
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#11
Jelcze typu Berliet również mają ściany łukowate podobnie jak h9 tylko to wybrzuszenie jest tu dużo mniejsze czyli łuk większy, ściana jest prawie płaka ale prawie jak wiadomo robi różnicę;) i w modelu też powinno być to widoczne. Nie mierzyłem nigdy tego łuku ale widać już na oko że łuk jest. Nie jest to zbyt trudny do wykonania element bo cała ściana ma taki sam łuk więc wartoby było to zrobić, model zysta na pewno na wyglądzie.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#12
Można czekać na idealny model lub można robić. Ja wolę robić ale szanuję inne opinie. Może nie jest to ideał ale chylę czoła przed kimś kto to zrobił abym ja mógł się w to bawić. Mi ta opcja zupełnie wystarcza pewnie dlatego, że nie jestem purystą.
 

Podobne wątki