• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Mowa jest srebrem, milczenie złotem, a konkretna robota to diament. Ty jesteś BRYLANTEM modelarstwa w czystej postaci(y)
Jeśli opcja zakupu dla maluczkich byłaby realna, co raczej wątpliwe :(to ustawiam się w kolejce po 1 egzemplarz;)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
Dziękuję za komentarze.
W całym projekcie obawiałem się wykonania kół. Ale prooblem się rozwiązał , gdyż takie same koła przednie ma model Buscha Fortschritt E 514.
Pozostaje mi tylko zakup ww modelu i odlać opony i felgi.

" Początkowo w Bizonach Z 056 zakładano wąskie opony. Z przodu były to zazwyczaj czechosłowackie Barum 18.4/15-30 wg starego oznaczenia a obecnie 18.4-30 Z tyłu zaś montowano ogumienie Polskiego producenta Stomil Olsztyn oznaczone 10.0-15. Po wprowadzeniu standaryzacji felg stosowano opony z symbolem 10.0/75-15.3 "

I włąśnie opony 18,4-30 są wyszczególnione w specyfikacji Fortschritta E 514.

Oczywiście w zamyśle jest wykonanie paru modeli dla zainteresowanych , ale ze względu na charakter mojej pracy zawodowej nie obiecuje sztywnego terminu. Dla kolegów ze zdolnościami manualnymi - zestawy do samodzielnego montażu.

Pozdrawiam
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Model wyszedł Ci rewelacyjnie, zresztą tak jak wszystkie inne Twoje prace. Myślę, że chętnych będziesz miał sporo, a jak to ogarniesz to i ja się może załapię na jakąś sztukę. :)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
Witam
Dziękuję za komentarze.
W całym projekcie obawiałem się wykonania kół. Ale prooblem się rozwiązał , gdyż takie same koła przednie ma model Buscha Fortschritt E 514.
Pozostaje mi tylko zakup ww modelu i odlać opony i felgi.

" Początkowo w Bizonach Z 056 zakładano wąskie opony. Z przodu były to zazwyczaj czechosłowackie Barum 18.4/15-30 wg starego oznaczenia a obecnie 18.4-30 Z tyłu zaś montowano ogumienie Polskiego producenta Stomil Olsztyn oznaczone 10.0-15. Po wprowadzeniu standaryzacji felg stosowano opony z symbolem 10.0/75-15.3 "

I włąśnie opony 18,4-30 są wyszczególnione w specyfikacji Fortschritta E 514.

Oczywiście w zamyśle jest wykonanie paru modeli dla zainteresowanych , ale ze względu na charakter mojej pracy zawodowej nie obiecuje sztywnego terminu. Dla kolegów ze zdolnościami manualnymi - zestawy do samodzielnego montażu.

Pozdrawiam
Mam ten model mogę Ci koła pożyczyć na odlewy a w zasadzie to nie pamiętam czy sam nie odlewałem tych kół :)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam

Czas na montaż naganiacza lub fachowo nazwanego - motowideł.
Materiały uzyte to plostyren o serdnicy 1,6 mm , drut stalowy 0,3 mm i el . fototrawione. Wszystko sklejone.

IMG_0330.JPG


IMG_0333.JPG


IMG_0334.JPG


Jako podajnik ślimakowo-palcowy posłuży mi element zapożyczony z zestawu Kibri.

IMG_0331.JPG
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam

Dodałem pare szczegółów - paski klinowe, drabinka, przenośnik slimakowy ....

pozostało zamontować skrzynkę na aku i poczekać na koła. Napisałem do Buscha w sprawie zakupu kół. Ciekawe co odpowiedzą ?

IMG_0335.JPG


IMG_0337.JPG


IMG_0338.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki