• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dzisiaj przeglądałem cały Twój wątek. Może to nie jest epoka modelarska która mnie kręci ale muszę przyznać jedno: To co robisz z blaszkami to prawdziwe mistrzostwo świata(y).
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Na warsztat wjechał nowy model do zrobienia. Będzie to Scania R 13 na podwoziu 8x4 firma Felbermayr.

p1010269h7p2p[1].jpg


Podwozie bazie od Mana Herpa 083157 - akurat rozstaw między osią 1 a 2 pasuje. Nadkola zamienione na okrągłe. Kabina Scani R 13 - do przycięcia będą blendy boczne. Do zrobienia będzie wieża i osprzęt przy podwoziu.

Parę rzeczy już zrobiłem

IMG_6336.JPG


IMG_6337.JPG


IMG_6338.JPG
 

Zyga59

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 0
Super się zapowiada już nie mogę doczekać się kolejnych zdjęć. Bardzo podoba mi się osłona boczna od wieży.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
Znów będzie kapitalnie odwzorowany prawdziwy ciągnik. Aż strach tu zaglądać... ;)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Kolega Oltrans poprosił o zrobienie klamry pasa napinającego w skali 1:24.
Klamrę zrobiłem z elementów ( 3 ) do samodzielnego wygięcia i złożenia w całość.
Szerokość pasa mocującego ok. 2 - 2,5 mm.

IMG_9636.JPG


IMG_9638.JPG


IMG_9642.JPG


IMG_9646.JPG


IMG_9648.JPG
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Brak istotnej zapadki i zębatki oraz źle przeciągnięty pas... No ale mimo wszystko brawa za wykonanie.
Co do Scanii to trzymam kciuki za projekt. :)
 

maciek66

Znany użytkownik
Reakcje
634 4 0
Chłopie Ty chyba nie znasz granic w tym co robisz. :) Ciągle czymś zaskakujesz. Klamra jak i Scania która powstaje super.(y)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Witam
Kilka razy przymierzałem się do tematu Bizona.
Szukałem w necie wymiarów i powiem ciężki temat. Zatem zakupiłem Bizona w wersji kartonowej , przeskalowałem i rozrysowałem po swojemu bryłę.
Całość mieści się na 2 formatkach. Wytrawiłem , wyciołem i wstepnie zlepiłem w całość. Nawet sprytnie mi to wyszło , tylko parę delikatnych poprawek muszę zrobić.

A wygląda to tak:



IMG_0309.JPG


IMG_0318.JPG


IMG_0321.JPG


IMG_0315.JPG


IMG_0324.JPG


IMG_0328.JPG
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
No to brawo Jarek !! Wreszcie jest Bizon w naszej skali (y)
Teraz tylko zrób też wersję z daszkiem zamiast kabiny i powiedz ile mam wpłacić Tobie na konto aby taki model kupić od Ciebie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki