• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

jarekom w robocie

OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Malowanie przypadkowe . Kiedyś takie cos zielone bez żadnych oznaczeń widziałem na parkingu. Jest parę firm , ale zabudowa solówki musi być zmieniona. Ale to w tym przypadku najmniejszy problem. Nie znalazłem nic polskiego, tak jak ktoś ma jakieś fotki albo namiar to chętnie bym zrobił coś takiego.
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
To jest kosmos co Ty robisz Jarku :obcy: Od kiedy pojawił się Twój pierwszy wpis (jeszcze na 1-87.pl) jestem Twoim fanem, a tutaj z każdą aktualizacją powalasz :eek:
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Uciekłem trochę w skandynawskie tematy . Od kiedy zacząłem przeglądać skandynawskie fora z ciężarówkami , zawsze podobały mi się różne konfiguracje , raczej nie spotykane w Europie. A że ostatnio mam robótkę w Szwecji i trochę czasu , to pomierzyłem to i owo.
Na pierwszy ogień poszedł zestaw do przewozu asfaltu. Ciężarówka w nietypowej konfiguracji i nietypowa przyczepa. Kontenery też nietypowe , bo półokrągłe.
Jako , że w Szwecji maszyny są dla ludzi nie na odwrót ,zauważyłem coś niebywałego. Widziałem , jak dorosłe dzieci bawią się jazdą miniatur samochodów sterowanych radiem, ale to żeby kierowca za pomocą radia manewrował prawdziwą Scania to już przesada. Nie mogłem się napatrzeć jak z precyzja do kilku centymetrów operator - kierowca ustawia sobie samochód aby wysypać odrobinę asfaltu do dziurki. To taka ciekawostka.

IMG_3656.JPG


IMG_3660.JPG


IMG_3661.JPG


IMG_3662.JPG


IMG_3663.JPG


IMG_3664.JPG
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Jak zwykle szokujesz, wykonanie na najwyzszym poziomie, pomysl tez bardzo mi sie podoba, mam pytanie, czy boki polokragle sa tasma chromowana obklejone? Jedno wkoncu moge sie doczepic :D Tylne światła, móglbyś zrobić farbka clear ;)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Kontenery na asfalt nie do końca spełniają pokładane nadzieje. Ale mam już pomysł na to aby były lepiej zrobione. Mówię tu o tym , że jak się połozy ten chrom , to wszystko wychodzi na jaw, czyli odrobina kleju itp. Co do chromu to jest taka specjalna folia . Nazywa się BaryMetal i jest w różnych kolorach. Ja akurat użyłem imitacji chromu. Jest BArdzo cieńka i doskonale imituje powłokę. Układa się bez specjalnych problemów.
Co do świateł , zastosowałem kalkę . Ale może następnym razem będzie coś zupełnie innego. Mam pewien pomysł i nadszedł czas wdrożyć go w życie. Wykonanie świateł zawsze spędza mi sen z powiek!
Z czego wanny? 70 % blaszka , 30% hips .
 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
Uwielbiam skandynawskie tematy, więc model strasznie mi się podoba. Nie wiem czy to konkretny model na podstawie 1:1 czy Twoja inwencja twórcza, ale do perfekcji brakuje mi halogenów na dachu.
Wielki plus także na typowo skandynawskie oświetlenie tylne przyczepy. (y)
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
Tego nie wiem ile arkuszy ale podejrzewam że jeden. Ja kupowałem w innym miejscu , na Ebay-u.
Co do świateł to zamierzam użyć tamponiarki. Chodzi przede wszystkim o tylne światła. Wytrawiłem belkę z konturami okrągłych świateł , ale jakoś mi nie wychodzi idealnie wypełnić koło na czerwono i na dodatek cienki pasek po środku zrobić. Wszystkie potrzebne urządzenia posiadam: naświetlarka do klisz , tamponiarka do nadruku. Ręczna , ale na początek do zmierzenia się z tematem tampo wystarczy. Muszę tylko zakupić farby i do dzieła. Jak mi to wyjdzie to może jakiś model ciężarówki zrobię. Od dawna nosze się z tym zamiarem i chyba nastał ten moment aby zrobić krok do przodu!!!
Model Scanii robiłem na podstawie zrobionych zdjęć . Halogeny będą , ale nie na dachu , tylko na przedniej atrapie.
 
OP
OP
jarekom

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
W oczekiwaniu na kalki do zestawu z Class-em , wytrawiłem w końcu dawno zrobioną klisze z naczepą Doll-a . Parę razy widziałem na hofach naczepy 7 - osiowe z ładunkiem pancernym, a ściślej mówiąc z czołgiem.

Na początek fotka blaszki. Naczepa jest rozrysowana na dwóch arkuszach.

IMG_5999.JPG


Po "pogięciu "

IMG_6000.JPG


IMG_6002.JPG


IMG_6008.JPG


Zawieszenie naczepy nie powala finezja ,

IMG_6009.JPG


Po pomalowaniu .....

IMG_6010.JPG


IMG_6011.JPG


IMG_6012.JPG


Deski zrobiłem z patyczków do mieszania kawy. W moich pracach sponsoruje mnie McDonalds.
I na koniec moje pierwsze kroki w tampodruku. Na początek zrobiłem tylne oznaczenia. Musze jeszcze dopracować ta metodę.

IMG_6016.JPG
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
I znowu jakiś postęp , tampon wyszedł całkiem całkiem , naczepa jak zwykle co tu pisać chociaż jak napisałeś od spodu nie grzeszy finezją .
Pytanie kleisz czy lutujesz , bo te małe elementy między osiami z oczkami do mocowania to chyba na słowo honoru się trzymają i chyba masz już zniżkę na te małe kółka ?

(y)(y)(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 651
W robocie 113

Podobne wątki